Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

zadrti sam korisnik ljapa. ne bi' kupila (za sebe licno) neku PC klasiku ni za lulu duvana. furam HP vec cetvrtu godinu i - prezadovoljna. sta mu radim bogo moj, a on trpi.....kad sam kupila, bio je mocan, i jos uvek se nosi sa konkurencijom. all-in-one tajp. volem mu meku i podatnu tastaturu, milina kuckati. ekran - fini, ostalog svega dovoljno. do sada me nije naljutio ni jedanput. e pa, ovih dana mi stizze novi, nabudzeni HP, sa 2 giga memorije, 2 Core duo, 160 HD....pravi workstation, sve fino osim sto mi uturaju Vistu. a lepo mi Incognito reko da menjam za XP Pro. sta da radim, ne znam.

Link to comment

Koji su minimalni hardverski zahtevi kod kupovine lap-topa? Da li se za 500 evra moze kupiti stvarcica koja ce da radi sve sto prosecnom korisniku treba (mislim, reze i reprodukuje dvd, office, muzika, Internet...). O cemu treba voditi racuna? Da li je glupo davati puno para za lap-top, ako ce i onaj najjeftiniji da zavrsi posao? Koju marku treba izbegavati, a sta je best buy?

Link to comment
Koji su minimalni hardverski zahtevi kod kupovine lap-topa? Da li se za 500 evra moze kupiti stvarcica koja ce da radi sve sto prosecnom korisniku treba (mislim, reze i reprodukuje dvd, office, muzika, Internet...). O cemu treba voditi racuna? Da li je glupo davati puno para za lap-top, ako ce i onaj najjeftiniji da zavrsi posao? Koju marku treba izbegavati, a sta je best buy?
pogledaj ovde :o :D
Link to comment
Koji su minimalni hardverski zahtevi kod kupovine lap-topa? Da li se za 500 evra moze kupiti stvarcica koja ce da radi sve sto prosecnom korisniku treba (mislim, reze i reprodukuje dvd, office, muzika, Internet...). O cemu treba voditi racuna? Da li je glupo davati puno para za lap-top, ako ce i onaj najjeftiniji da zavrsi posao? Koju marku treba izbegavati, a sta je best buy?
Ako je samo za to što si naveo, definitivno nema smisla ulagati u neku skupu mašinu. Ionako će za nekoliko godina biti zastarela. A dvd će ti verovatno posle određene kilometraže praviti probleme o kom god modelu da se radi.
Videti 1 Vjericu Radetu zajapurenu za laptopom, priceless.
:lol: Edited by gotivac
Link to comment
Ipak bi trebalo zaobići beton ligu, kao što su najjeftiniji modeli Fujitsu-Siemensa. Neki od jeftinijih HP-ova bi trebalo da bude sasvim ok. :)
Pazi, ja imam jednog službenog FS, koji, doduše nije bio medju najjeftinijim modelima. Pošto ga koristim samo za određenu namenu, sve potrebe lepo zadovoljava (osim problema sa proširivanjem memorije, no, ne bih sada o tome), a za ovo navedeno (office, muzika, filmovi, internet) bi bio i više nego dovoljan.
Link to comment

Dok sam ja stigao da procitam topik, on vec kupio laptop. Ako nekoga zanima, 3 napomene:Ne znam sta Lenovo sada pravi, dok sam radio u IBM imao sam njihov ThinkPad i on je bio re-badged Acer. Sony Vio je skup - ali ima integrisan TV unutra. Kolega do mene ga kupio da chatuje sa zenom dok je ona u kuhinji, a ona da gleda TV dok kuva.DELL - ako je jeftiniji, paziti na garanciju. Jeftini modeli su skroz zavareni unutra, ako nesto rikne, ceo laptop ide u korpu za otpatke, nema popravke. Tu je vazna garancija.

Link to comment

I jos jedna (anti)preporuka HP Compaq Presario - izbeci. Ja ga imam, generalno je OK, ALI - toliko se greje i huchi-buchi, da je jednostavno nesnosan za okolinu (a ako ga drzite u krilu, mislim muski, rizikujete przena jaja na oko). Dakle, zaobidjite.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...