Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

On 9.7.2022. at 21:34, napadaj said:

Ja imam t460s koji odlično radi, al nešto mi simpatičan taj touch screen. Jesu li ti ekrani glossy ili mat? Ako je glossy, ne prelazim na to, mrzim takve ekrane.

 

Kod mene je mat, isto ne volim glossy i radi fino tač ali glavna zamerka je na ergonomiju, cenim da je mnogo praktičnije sa onim ful preklopnim npr. Yoga modelima.

Link to comment
9 minutes ago, francuski sobar said:

 

Kod mene je mat, isto ne volim glossy i radi fino tač ali glavna zamerka je na ergonomiju, cenim da je mnogo praktičnije sa onim ful preklopnim npr. Yoga modelima.

Meni je Yoga pukla posle jedno godinu dana korišćenja, šarka se slomila... No jeste zgodan taj full preklop, imaš ogroman tablet, pa kad nekom nešto pokazuje, stvarno jeste zgodno...

 

Imao sam zamerke i na brzinu, mrzim undervolaige procesore, ali to je već moj problem...

 

No, Yoga nema docking, tako da otpada za Napadaja...

Link to comment
5 minutes ago, francuski sobar said:

 

Izgleda da lenovo više i ne radi klasične dokove i da je sve prešlo na USB-C i TB.

U tom slučaju bi moglo a ima  na desetine modela.

 

https://www.lenovo.com/us/en/dc/accessories-and-software/docking?orgRef=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

Ima još dockinga, ali može i preko C, to si u pravu...

 

evo u ponudi, na laptopplazi...

 

https://www.laptopplaza.rs/racunari/lenovo-135w-thinkpad-pro-docking-station.html

Link to comment
2 minutes ago, francuski sobar said:

Sad vidim na amazonu ima gomila jeftinih usb-c dokova i habova koji rade na svim biznis modelima (hp, lenovo, surface, dell...). Nisam to znao da može, olakšava gomilu problema.

 

https://www.amazon.com/Docking-Station-Monitor-Extended-Multiport/dp/B09M9W6742/ref=sr_1_11?keywords=lenovo+yoga+docking+station&qid=1657542344&sr=8-11

Pa da, ja imam jedan mini takav, HDMI, 2 USB i još jedan USB-C...

Link to comment
Just now, napadaj said:

Hvala obojici. Koji onda laptop preporučujete?

Pa zavisi šta ti treba, ako žeš koristiti u tablet modu, Yogu ili X serija od lenova ili Asusa na preklop, nekog...

 

AKo ti je primarno da ga koristiš normalno onda neki od tih T4XX ili T14, svakako... Mislim, ja sam fan Lenova (iako mi je primarna mašina za rad HP), pa ću uvek prporučiti neki lenovo... :) No, T serija je uvek bila super...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Pa da, ja imam jedan mini takav, HDMI, 2 USB i još jedan USB-C...

 

Imam i ja takav mini ali mislio sam da neke zshtevnije skalamerije kao multiuple monitor setup proizvođaći moraju da rešavaj sa svojom namenskom periferijom i da je zato onako skupo.

Tako da sam i dalje skeptičan dok ne probam.

 

6 minutes ago, napadaj said:

Hvala obojici. Koji onda laptop preporučujete?

 

Nema goreg pitanja lol, jedino mogu neka svoja razmišljanja umestro preporuke. Meni lično su ovi eksterni dokovi elegantniji ako nema potrebe za kabastim dokom tipa zaštita od krađe i sl. i ako ovo sa amazona stvarno radi onda je to najbolje rešenje.  Što se tiče tačskrina i samog laptopa ne znam šta je najbolje, zavisi od prioriteta u radu.

 

 

Link to comment

Ono što radim nije previše zahtevno za procesor (dakle, nema obrade video fajlova, grafičkog dizajna itd) i druge komponente. Moj posao je u najvećoj meri rad sa tekstualnim fajlovima, ali hoću da puštam i 4K fajlove i klipove bez problema.

 

Ovaj ThinkPad me odlično služi, tako da bih ostao na ThinkPadu ako drugi izbori nisu značajno bolji.

Link to comment
45 minutes ago, napadaj said:

Ono što radim nije previše zahtevno za procesor (dakle, nema obrade video fajlova, grafičkog dizajna itd) i druge komponente. Moj posao je u najvećoj meri rad sa tekstualnim fajlovima, ali hoću da puštam i 4K fajlove i klipove bez problema.

 

Ovaj ThinkPad me odlično služi, tako da bih ostao na ThinkPadu ako drugi izbori nisu značajno bolji.

Koliki ti je budget?

 

Mislim, novi T14 sa tochom ti je oko 2K€...

 

 

Link to comment

Od kako sam pipnuo majkrosoftov surface ne mogu a da ne preporučim da se barem pogleda, uporede specifikacije, vidi ekran i pipne malo.

Imao sam thinkpad 480s i dobar je, samo sam imao peh sa portom za napajanje, usb-c, oštetio se jako lako a zamena je praktično pa nemoguća, ali dok mi je nadomestio svašta nešto što mi na većini novih falilo,

 

Da moram da kupim komp sada verovatno bih uzeo nekog asusa iz 2014 koji je definitivno poslednji laptop da mi je odgovara veličina, kvalitet ekrana (on par sa dodatnim, jedini koji sam koristio uporedo), vrhunska alu izrada, odlična tastatura na kojoj se kuca kako treba sa logičnim rasporedom tastera bez fn kao primarni gluposti (na njoj nisam grešio), sa odličnim performansama i konektiviti opcijama koje su relevantne i dan danas, dva ekrana, tri usb, mreža, zvuk i cd - da možeš još jedan hd da ubaciš... Šta se od tada desilo, ne razumem...

 

Enivej, pogledaj microsof surface book 3 il 4 (mislim da je 3 imao 15" opciju koja je detachable btw), koji god da je relevantan, oni imaju touch screen, i fine ekrane, samo, možda je gloss... ja čitam knjige i stripove sa malog surface 3, ne bih ga menjao ni za šta osim eventualno surface 5 ili 7 :D

  • +1 2
Link to comment

Ja imam t480s. Poslednji dobar gde mozes vecinu stvari sam zameniti. 

 

Problem kod vecine 2 u 1 uredjaj je sto nijedan posao ne obavljaju odlicno.

 

Zar nisu ti surface bili nesto pakleno skupi?

Link to comment
51 minutes ago, bags said:

Ja imam t480s. Poslednji dobar gde mozes vecinu stvari sam zameniti. 

 

Problem kod vecine 2 u 1 uredjaj je sto nijedan posao ne obavljaju odlicno.

 

Zar nisu ti surface bili nesto pakleno skupi?

 

Jesu, ali sam video na amazonu trojku, book, sa i7, 16Gb rama i 256ssd za oko 1600-1700 USD

A ima i surface laptop (ne book), 4, on isto ima touch, ali nije detachable, on je na njihovom satju sa i7, 16Gb rama i 512 ssd 1800usd. A video sam na KP, recimo rajzen 7 i 8gb rama za 1100e nov.

 

 

Link to comment
5 hours ago, radisa said:

Koliki ti je budget?

 

Mislim, novi T14 sa tochom ti je oko 2K€...

 

NIje mi to problem, tj. tu negde i jeste maksimalni budžet. Razmišljam i da zamenim desktop nekim gejmerskim, ali se onda setim da nemam vremena za igre, pa odustanem od te ideje. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...