Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

par pitanja pošto sam ograničenog znanja

 

1. moj asus ima bateriju na izdisaju. ovo sam našao za male pare. kod drugih cena ide do 6000. pročitao sam da kineske ne valja kupovati da izdrže par punjenja pa su ko ova moja sada. dajte mi preporuku. usput, moraću i da ga servisiram, imam problem sa kontaktom za priključenje punjača.

 

2. da li se isplati pazariti ovo. bitno mi je što ima učitan W10. nebitna mi je veličina SDD, dovoljna je za programe. za ostalo imam eksterni prostor.

 

3. da li u računaru ostaje neki trag / sadržaj dokumenata, tabela slika... ako su učitane sa ekserne memorije i obrađene? recimo, izbrisane s diska/fleša bacanjem i pražnjenjem recycle bin.

kako stoje stvari po tom pitanju ako izbrišeš istoriju pretraživanja, kolačiće i resto što je moguće.

 

 

Link to comment
ima ih koliko hoćeš
pogledaj na hrk games recimo, cdkeys, i sličnim sajtovima

Upravo dosao da napisem ove - ja sam za tatin novi PC uzeo Win10 i Office 2019 za manje od £5 zajedno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Hvala 1
Link to comment
24 minutes ago, jms_uk said:


Upravo dosao da napisem ove - ja sam za tatin novi PC uzeo Win10 i Office 2019 za manje od £5 zajedno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kada? Moze neki link (PM) ako je skorasnjeg datuma? Ja ofis "reaktiviram" oduvijek, ali u poslednje vrijeme nista ne pali, bar ne na duzi period. Sad mi treba i za win. A zao mi brate dati pare za nesto sto imam free dvije decenije :blush:

Link to comment
2 minutes ago, kipo said:

Kada? Moze neki link (PM) ako je skorasnjeg datuma? Ja ofis "reaktiviram" oduvijek, ali u poslednje vrijeme nista ne pali, bar ne na duzi period. Sad mi treba i za win. A zao mi brate dati pare za nesto sto imam free dvije decenije :blush:

 

U poslednjih mesec dana - upravo ovo sto renne napisa: jedno je bilo sa hrkgame, a drugo sa sajta koji je u sebi imao cdkeys.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
26 minutes ago, Aleksija said:

postovano forumasi, sta mislimo o ovome (nemojte da vas zavede lejzi beg sa ispunjenjem :D)

image.thumb.png.5e5ad8c942e8cd19ae158a8e32c087eb.png

 

https://gigatron.rs/laptop-racunari/hp-probook-440-g7-2d291ea-392412

upravo se spremam na da razalujem jedan hp pavilion (najgori laptop ikad), ali sam se ranije fino druzila sa hp laptopovima, pa ih ne bih jos otpisala.

hvala unapred najlepse

 

Jeftin HP je jeftin HP. Iskreno, iako su imali tokom decenija par ne-losih modela, oni su meni apsolutno na dnu liste firmi ciji bih laptop uzeo. Nekoliko mi je proslo kroz ruke i nijedan se nije proslavio.

 

Sto se ovog konkretnog modela tice, I3 procesor je bas skromna opcija - kod mene isti model sa 256 Gb SSD-a, kosta 540 EUR, a ima moze i sa popustom. U toj kategoriji ja bih pre birao nekog Asusa ili Lenovo.

 

Recimo, ovo je slicna konf (manji ssd), ali verujem da je 10x bolja masina (od ovoga sto imaju na sajtu, apsolutno moj izbor):

https://gigatron.rs/laptop-racunari/lenovo-thinkpad-e14-gen-2-20ta002jya-415291

 

Ili ovaj sa jednakim SSD -

https://gigatron.rs/laptop-racunari/lenovo-ideapad-3-14iil05-81wd008tya-366396

  • Hvala 1
Link to comment

E i jos nesto - generalno, prednost SSD-a je brzina koja je pak vazna za izvrsavanje programa (sam operativni sistem ce ti biti brzi ako je na SSD), ali je apsolutno nebitno za cuvanje informacija. Tako da bih ja u isti budzet uvek radije uklopio manji SSD (recimo 256 umesto 512) i jedan veliki eksterni disk (nekoliko terabajta sad mozes da dobijes za smesne pare). I onda redovno backupujes sta ti je bitno, a na tom eksternom cuvas sve od velikih fajlova sto ti ne treba dnevno - filmovi, muzika i sl. (Kad smo kod backupovanja - ono sto ti je bitno i nemoguce povratiti, tipa posao, licne fotke i sl - uvek backupuj na dva mesta kakav god da imas laptop).

  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, Time Crisis said:

 

Ja sam uzeo podmlatku skoro identican. Odlicna masina. Mene prvo malo smorilo sto su Windowsi spori, ali pod Linuxom radi ko sat - dakle nije do masine, vec do Windowsa.

 

To nam je prvi Asus u kuci. Nemam pojma koliko su trajni i izdrzljivi, a ni koliko je to bitno. Za onaj thinkpad mozes da budes sigurna da je robusna konjina, napravljena da traje, mozda ne 100, ali bar 10 godina bez problema sa hardwareom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...