Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

@Milosh76

To i radim često kada ga koristim kod kuće, ali desi se par puta godišnje da ga nosim na druge adrese ili ga stavim na neki tabure. Nakon 12 godina na 17,3 naviknutost je prejaka, nekako se podrazumijeva da je to veličina za laptop. Kao da sad smanjujem dijagonalu TV-a u dnevnoj..

 

@obojica

Znam za generalnu preporuku da SSD ide direktno umjesto HDD, jer je kod mnogih mašina veza na matičnoj za HDD brža (SATA2 ili SATA3) dok im je optika i dalje SATA1. Kod mog laptopa su obje te veze SATA1, pa mi se teoretski čini da je svejedno gdje šta stoji. E sad, ako HDD fizički može da stane u optiku preko istog tog adaptera, mogu i to da probam. Otom potom, samo da se javi prodavac grafičke..

Edited by autsajder
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam na KP našao zamjenu za svog uginulog Asusa - isti takav Asus samo sa malo boljim procesorom i jačom grafičkom, K70IO. Meni za kucanje, web i muziku odličan. Model je iz 2009. i svakako sam imao na umu uzimanje nečeg mnogo novijeg i naprednijeg, ali je u šokantno dobrom stanju. Sjaje mu se hologrami na nalepnicama, ima i blue ray čitač :hihi:, kućište nema ni najmanju ogrebotinu, kao da je laptop godinama mirovao otpisan u celofanu. Trunku prašine nema, ništa, samo se po 2-3 tastera koji nisu 100% mint vidi da nije direktan iz fabrike. Stigao je navodno iz CH,  vjerovatno od iste one Zlijeve babe što je tjerala njegova nova nova auta samo nedjeljom do pijace.

 

Budžet mi je bio veći, ali sam pao na vintage šarm poznate ergonomije, lakoću pristupa iznutricama radi održavanja, fenomenalnu tastaturu kakve više ne prave i perfektni 17,3 ekran. I na cijenu od 90 EUR. Nije me mrzilo da odem po nj lično u Obrenovac. 

 

Jedino mi ne ide kloniranje Windowsa. Ubacio sam novi SSD u optiku, sistem ga vidi kao novu F particiju i mogu da ga koristim kao storage, brz je pristup, sve OK. Na njega sam klonirao Win sa HDD-a, ali taj klonirani neće da se podigne iako mu dam prioritet u biosu. Ubacivao sam SSD sa klonom u ležište za HDD i neće ni tako, zakoči se na startu, kaže nije butabilno. Klonirao sa dva softvera i oba su dala poruku da je proces uspio.

 

Izgleda da će morati da se radi čista instalacaija na SSD u ležištu za HDD, što mi je sad bed jer sam danima podešavao desetku prema svojim ukusima, dodavao programčiće, ikone, itd..

 

 

Link to comment

Moja kola iz Svice su vozila samo gospoda, ne znam kakve babe pominjes, kakva pijaca...

Elem, kad smo kod kola, riknjava mi laptop koji koristim samo i iskljucivo za auto dijagnostiku, radi ali mu ono zauzece diska cesto bude 100% iz nekog razloga pa zakucava. Da ga nisam uzeo sa pocetnih 100 na 40e od jednog kladionicara kojem je gorelo za lovu kod mene u kladionici, mozda bi se cimao da ga opravim, ovako nema bas smisla.

Sta da uzmem? Taj je radio posao vise nego dobro, ne secam se performansi a nije mi tu da pogledam ali 4gb rama i neki solidan procesor ima, kapiram da moze nesto slicno. Ako ima nesto tako do 100 jura a da je bolje, prosvetlite me. Polovno, razume se.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

@Zli Gli

Jes' da ne bi da ga popravljaš, ali ako mu je samo hard disk problem (tj. nedostatak prostora) ja bih ipak video da li može da se oslobodi prostor na tom disku pa da ti posluži još neko vreme. Ili da kupiš samo SSD i ubaciš ga, ima ih već od 4-5000 din. Čisto da iz laptopa koji ti je pristojno radio izvučeš šta možeš i uštediš koji dinar, možda još može da gura.

 

Ne znam baš šta možeš da kupiš za 100 evra od laptopova...

Link to comment

Fina mašina koja je sposobnija za mnogo veće stvari od interneta i muzike. Ako nije izmrcvarena, nema razloga da ne služi godinama za tako jednostavne stvari. 

 

@Zli Gli

Možeš da pogledaš u Task Manageru koji mu proces ili program zakucava disk. Može to možda da se riješi deinstalacijom nekog nepotrebnog programa ili se zaglavljuje apdejt ili brlja antivirus (koji ti baš i ne treba za dijagnostiku)

 

Za 100 EUR imaš gomilu mašina na KP, neke su ti iz Mitrovice. Mogućenje dobiti stariji i3 ili i5 procesor i 4giga RAM. Ja bih svakako probao uživo barem 10-15 minuta prije kupovine, baterija za te pare vjerovatno neće raditi.

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Danas sam cijeli dan radio na ovom muzejskom Asusu u Win 10 sa desetak tabova u Chromu i FF-u, uz Word, online radio i poneki manji download i upload.  Win 10 Pro radi sasvim Ok na starom intelu 2x2,53GHz, 4G Ram, nekoj staroj Geforce grafičkoj od 1Gb i HDD-u. Jeste mu sporiji tempo u Exploreru odmah nakon dizanja sistema, ali nikakvih ružnih zapinjanja nema kasnije u radu. Sistem je svjež i prazan, pa i to pomaže. Jedino sam čekao duže da pokrene Viber za PC, ali taj app mi se sporo otvara i na puno novijem PC-ju (sa 8Gb RAM).

 

Ovo što ti opisuješ jeste bolje i brže, ali ne košta 100EUR i daleko premašuje zahtjevnost "samo i isključivo auto dijagnostike".

 

 

Edited by autsajder
Link to comment
17 hours ago, autsajder said:

Fina mašina koja je sposobnija za mnogo veće stvari od interneta i muzike. Ako nije izmrcvarena, nema razloga da ne služi godinama za tako jednostavne stvari.

 

 

Stigao danas

 

kao nov :heart: leti sa win 10

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

Stigao danas

 

kao nov :heart: leti sa win 10

 

Svaka čast na hrabrosti da naručiš izdaleka. Meni ne smetaju skromnije tehnikalije jer nisam nikakav power user, ali su mi recimo neuredna tastatura, ogrebani ekran/mrtvi pikseli ili zujanje ventilatora veliki no no, pa sm to ipak morao da provjerim uživo.

 

Spoiler

asus.thumb.jpg.56e6e832dbb7a1ad06b4d6e751dfc6d5.jpg

 

Pravda za polovnjake :heart:

 

Btw, ima li neko iskustva sa Terra Mobile by Wortmann laptopovima? Vidim da je to marka za njemačko govorno područje, hvale im kvalitet izrade, ali malo je detaljnih recenzija. Jedan u Inđiji mi je bio zapao za oko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...