Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

OK, hvala vam. Ako bih isao u drugu krajnost, a da vas ne gnjavim kasnije, imate li (osim cijene) nesto lose reci za ovaj xps (pominju losu bateriju npr)?

 

Bicu mobilan dogodine, pa ce mi trebati nesto da premostim tih 3x par dana dok sam odsutan od desktop. Medjutim, ovaj xps zaista savrseno djeluje - boje, performanse, stabilnost, touch, 17".. mogao bih u digitalne nomade. Imam dobra iskustva sa 2 stara dell koji su prosli sito i reseto i nikad izdali do baterije

 

5 hours ago, radisa said:

prolazi test prporučenog za fotoshop

Jel ima takav blic test negdje ili ti to odokativno?

Link to comment
30 minutes ago, kipo said:

OK, hvala vam. Ako bih isao u drugu krajnost, a da vas ne gnjavim kasnije, imate li (osim cijene) nesto lose reci za ovaj xps (pominju losu bateriju npr)?

 

Bicu mobilan dogodine, pa ce mi trebati nesto da premostim tih 3x par dana dok sam odsutan od desktop. Medjutim, ovaj xps zaista savrseno djeluje - boje, performanse, stabilnost, touch, 17".. mogao bih u digitalne nomade. Imam dobra iskustva sa 2 stara dell koji su prosli sito i reseto i nikad izdali do baterije

 

Jel ima takav blic test negdje ili ti to odokativno?

https://helpx.adobe.com/photoshop/system-requirements.html

 

Pa XPS je super, ali si rekao cenu koja je dosta manja :D

 

Imaš u tom cenovnom rangu i ovo

 

https://www.amazon.com/ASUS-ProArt-StudioBook-Mobile-Workstation/dp/B086QYCQ8G

 

koji je (bar na reklami) zamišljen kao dizajnerski laptop... Ekran mu je 16:10, recimo, to je baš retkost...:)

 

 

Link to comment

@kipo - ovde pise da mu je "long battery life"? (Ako je u pitanju identican model - ne znam, mi ovde nemamo sve modele koji se pojavljuju u USA).

 

XPS je generalno zakon, samo je (kao sto pise radisa) skup i drugo kad bih ga ja kupovao ja bih obavezno uzeo i produzenu garanciju* - kao i Microsoft Surface (ne bas toliko, ali skoro) ako ima neki problem, recimo nece da startuje... nema skoro nista sto moze da se tu uradi. (Surface je sto se toga tice najgori - kad jednom odluci da ne radi, moze da se podglavi da drzi vrata... nema tu neke opravke. Osim ako nema garanciju.)

 

*Sto bi ga napravilo i jos skupljim, naravno.

 

XPS je najbolja serija od Della (ako se ne racuna Precision, koji je ultra-skup)... Medjutim, zadnjih godina su podigli i kvalitet Inspiron serije (koja je nekada bila drugorazredna). Sad su to vrlo solidni laptopi skroz od aluminijuma, vrlo solidno napravljeni, sa lepim ekranima... I dosta manje para nego XPS.

 

Inace sam ja ThinkPad fanboy i ja bih licno uvek uzeo samo TP... ThinkPad X1 Carbon Gen 9 bi trebalo da je tu negde oko 1200 eu (mozda mrvicu skuplji), a s tim tesko moze da se omasi... (Link je sa sajta notebookcheck, mislim da to rade Nemci, i to je najdetaljniji sajt za koji znam koji daje sve informacije o skoro svakom modelu laptopa... Plus na kraju i "Presudu" za koju mislim da je dosta objektivna.)

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Indy said:

@kipo - ovde pise da mu je "long battery life"? (Ako je u pitanju identican model - ne znam, mi ovde nemamo sve modele koji se pojavljuju u USA).

 

XPS je generalno zakon, samo je (kao sto pise radisa) skup i drugo kad bih ga ja kupovao ja bih obavezno uzeo i produzenu garanciju* - kao i Microsoft Surface (ne bas toliko, ali skoro) ako ima neki problem, recimo nece da startuje... nema skoro nista sto moze da se tu uradi. (Surface je sto se toga tice najgori - kad jednom odluci da ne radi, moze da se podglavi da drzi vrata... nema tu neke opravke. Osim ako nema garanciju.)

 

*Sto bi ga napravilo i jos skupljim, naravno.

 

XPS je najbolja serija od Della (ako se ne racuna Precision, koji je ultra-skup)... Medjutim, zadnjih godina su podigli i kvalitet Inspiron serije (koja je nekada bila drugorazredna). Sad su to vrlo solidni laptopi skroz od aluminijuma, vrlo solidno napravljeni, sa lepim ekranima... I dosta manje para nego XPS.

 

Inace sam ja ThinkPad fanboy i ja bih licno uvek uzeo samo TP... ThinkPad X1 Carbon Gen 9 bi trebalo da je tu negde oko 1200 eu (mozda mrvicu skuplji), a s tim tesko moze da se omasi... (Link je sa sajta notebookcheck, mislim da to rade Nemci, i to je najdetaljniji sajt za koji znam koji daje sve informacije o skoro svakom modelu laptopa... Plus na kraju i "Presudu" za koju mislim da je dosta objektivna.)

 

 

I ja dizem obe ruke za Dell-a. Baterija nikad nece biti tako dugacka na testovima kao kod nekih drugih, ali - iz mog iskustva - duze godina ostaje blizu optimuma. Dell unutra je stvarno zakon. Iz nekog razloga ne shvataju koliko je kutija vazna i sve zamerke koje imam dolaze s te strane. Na novim xpsovima i latitudima, redovno im se odlepljuju one uzdusne gume s donje strane koje sluze da podignu malo kom i ostave mesta za ventilator. I to se odlepljuje nakon manje od godinu dana koriscenja, a picke ne priznaju to u garanciju. Potpuno neshvatljivo.

 

Od svih njihovih linija, ja bih pre izabrao Latitude nego XPS - Latitude je "konzervativniji" i robusniji od XPS-a, manje za pokazivanje, vise za dnevni rad i akanje. Unutra imas slicne opcije, samo sto u XPS uvek prvo guraju nove stvari, pa ce pre tu biti problema s instalacijom i podesavanjem. I poslednji XPS-ovi su krenuli Mac putem - jedan prikljucak za sve, dok Latitude ima 2 usb-a, card reader, hdmi...

 

Ali u svakom slucaju, ako ti treba za photoshop, ove masine od 2000+ eura su tezak overkill.

 

Link to comment
2 hours ago, kipo said:

Jel ima takav blic test negdje ili ti to odokativno?

 

Koristiš CS6 i ne razmišljaš o rikvajerments :fantom:

 

inače još jedan glas za eleganciju i portabilnost, ne mora baš taj najskuplji xps

  • +1 1
Link to comment

OK, imam sta da pratim do nekog snizenja. Inace, pregledao sam brdo yt klipova, par gikova su nasli ozbiljnu manu oko napajanja/struje/baterije, kao i nesto sto procesor (valjda) radi na duplo vise necega nego sto je novi standard (nemam pojma zaista sta niti bih znao sad pronaci to). Hvala jos jedared. 

 

3 hours ago, radisa said:

Pa XPS je super, ali si rekao cenu koja je dosta manja :D

Da, imam problem s tim. Seljak, kontam da uzmem skupo pa da me sluzi 10 god :sleep:

 

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Evo ga ovde 3. mestu na top listi najboljih laptopa za Photo-editovanje

 

 

Na pamet mi ne bi palo da neko na 14in radi photoediting...

1 hour ago, Indy said:

 (naravno, misli se na laptope koji se nose sa sobom... ovi sto su workstation replacement, to je druga prica.)

 

 

Ja moje 17in workstatione - desktop replacemente ponosno vučem sa sobom since 2012 i ništa mi ne fali, naprotiv, žene kažu da imam jako lepa ramena i leđa, :D

Link to comment
11 minutes ago, kipo said:

OK, imam sta da pratim do nekog snizenja. Inace, pregledao sam brdo yt klipova, par gikova su nasli ozbiljnu manu oko napajanja/struje/baterije, kao i nesto sto procesor (valjda) radi na duplo vise necega nego sto je novi standard (nemam pojma zaista sta niti bih znao sad pronaci to). Hvala jos jedared. 

 

Da, imam problem s tim. Seljak, kontam da uzmem skupo pa da me sluzi 10 god :sleep:

 

 

Jedine masine koje ce da te sluze tako dugo su ovi top-class DELLovi ili ThinkPad. Napravljeni su da traju. Ali pitanje je da li to zelis, jer i ako kupis komp od 2.5k, vec za pet godina vredece maksimalno 250, a biti znacajno skromniji od onoga sto mozes da nadjes za 1000.

 

Kljucno je to sa ekranom - ako radis bilo kakav demanding graficki rad, laptop ekrani su jednostavno nedovoljni. Eventualno neka 17", ali meni je to ni tamo ni ovamo. Radije prikacis mali laptop na ogroman ekran i teraj.

Link to comment

Mobilnost mi je na prvom mjestu a hvale prilicno ovaj 17" (16:10) ekran. Izvagacu sve do novembra najkasnije. A to za pad vrijednosti slabo kad gledam - automobil vozim 15 god npr :D

Link to comment
4 hours ago, kipo said:

Mobilnost mi je na prvom mjestu a hvale prilicno ovaj 17" (16:10) ekran. Izvagacu sve do novembra najkasnije. A to za pad vrijednosti slabo kad gledam - automobil vozim 15 god npr :D

 

Ovo nije bas dobro poredjenje. Zamisli kad bi novim automobilima neprestano dodavali tockove, pa onda prilagodjavali brzinu na auto putu njima (al donje ogranicenje, ne gornje), pa onda recimo sirili ili suzavali trake, pa uvodili nove bezbednosne zahteve koje tvoj auto ne moze da isprati, na kraju prilagodjavali i gorivo... Ono sto je 5 godina kod laptopa je bar 50 u automobilima - poneki se jos vozi, al se deca okrecu kad ga vide na ulici - vidi, vidi, cika napravio auto kao iz Lega!  (Ovo poslednje je real life touch.) :D

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, radisa said:

X1 je premali za photoshop, ako nece na monitor... Onda bi bio bolji P17, mislim da ga @dùda ima, ona CADuje sa njim, pa moze da kaze kakav joj je...

super radi posao :thumbsup:  

 

ed.

i da, lenovo tastatura zakiva

Edited by dùda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...