Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

E hvala puno obojici, veličina SSD-a ovde nije presudna, a osoba koja menja laptop je do sada radila na Asusu R540L koji ima 4 giga rama i Intel Core i3-5005U procesor pa je i dalje sve radilo solidno fino. 


I kakva je kamera, deluje da je u najmanju ruku jedna od boljih koje idu uz laptopove koji nisu ozbiljna kategorija? Bacio sam pogled na neki youtube snimak i deluje sasvim pristojno.

Link to comment

Da, dobra ponuda, samo steta sto je 2x4Gb...

 

Procesor nove generacije, svakako bolji izbor.. osim RAMa sve ostalo je dobro. I ako 14 inca nije mali ekran, naravno

Edited by Milosh76
Link to comment

Posedujem neki Acer Aspire NX HS5EX bez operativnog sistema. 

Sad kada hoću da stavim operativni sistem, u BIOS-u u BOOT opciji nemam ništa osim UEFI_shell. 

 

Kada se upali bez ulaska u BIOS dobijam samo EFI Shell vr 2.70

 

Šta mi je činiti, kako da dođem do opcije da ga butujem sa USB-a.

 

Može i neki youtube link....

Link to comment
1 hour ago, eye of the beholder said:

Posedujem neki Acer Aspire NX HS5EX bez operativnog sistema. 

Sad kada hoću da stavim operativni sistem, u BIOS-u u BOOT opciji nemam ništa osim UEFI_shell. 

 

Kada se upali bez ulaska u BIOS dobijam samo EFI Shell vr 2.70

 

Šta mi je činiti, kako da dođem do opcije da ga butujem sa USB-a.

 

Može i neki youtube link....

 

Mozda ti ovo pomogne:

 

Moje skromno iskustvo u tome je da sigurno moze, ali moras da cackas dok ne pogodis pravi redosled koraka (koji nije isti za svaki efi i svaku masinu). Mislim, svaki put kad mi je trebalo na kraju je posle nekoliko sati proradilo, ali svaki put je znacilo cimanje, isprobavanje razlicitih izguglovanih saveta i sl.

 

Link to comment

Je*me to što laptop ne vidi butabilni USB.

 

A ne vidi usb zato što je formatiran na NTFS,

A mora da bude na NTFS jer je ISO fajl (windows 10ke) veći od 4GB

 

I kako da ja "zaobiđem" to da na FAT32 stavim nešto od 4gb?

 

Probao sam da podelim fajl na manje "komade", međutim čim krenem sa raspakovanjme, izbaci mi poruku da nema mesta na usb-u.

Link to comment

Treba mi preporuka za laptop za suprugu. Koristiće ga za neke lajt excel vežbe, učenje i internet. Nema potrebe za multitaskingom ili video igrama. Budžet nam je 50ak hiljada i ona nema šanse da bi uzela polovan tako da to ne razmatram. 

Link to comment
Treba mi preporuka za laptop za suprugu. Koristiće ga za neke lajt excel vežbe, učenje i internet. Nema potrebe za multitaskingom ili video igrama. Budžet nam je 50ak hiljada i ona nema šanse da bi uzela polovan tako da to ne razmatram. 
Mozda ovako nesto...




https://pcpractic.rs/b-roba-laptop-lenovo-ideapad-s145-15iwl-81mv006fya-intel-pentium-gold-5405u-2-3ghz-15-6-500gb-hdd-4gb.html
eventualno da dokupis 4/8GB RAM memorije i SSD, ako neces da ti se vuce 3 dana dok podigne Win10.
To je jos 7-8000 dinara preko ove cifre
 

Samo se dobro raspitaj koja je brzina memorije u laptopu. Svakako ce insistirati da ti njihov servis ugradi, zbog garancije

 
Ne bih isao na ssd ispod 240GB... od ovih 500GB obicnog napravis prenosni hard tako sto kupis kutiju sa usb 3.0  i eto.. za 100e vise dobijes relativno pristojan laptop sa 12GB RAMa i prenosni hdd za podatike [emoji3]
 
U Tehnomaniji je 37000 dinara 
https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/lenovo-ideapad-s145-15iwl-156-quot-intel-pentium-4-gb-500-gb-win10.html
 



Link to comment

Hvala, ovi su povoljniji nego što sam očekivao s tim što ću verovatno ići na već sklopljen računar, mrzi me da dokupljujem komponente i jurim ugradnju. I ja razmišljam da joj uzmem SDD i bar 8gb rama. Može li da prođe i3 procesor ili je i5 must.  Kad to ubacim u filter retko šta mi izađe prihvatljivo sa cenom, većina je 60+k.

Link to comment

Za 50.000 dinara nemas ni i3 ni i5 laptop, ako hoces iz radnje. A neces ti nista sklapati, samo ces u radnji reci da hoces da dokupis RAM i SSD i njihov servis ce to odraditi za tebe i pokupices laptop par dana kasnije od trenutka kad si ga kupio.


 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...