Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

7 minutes ago, John Coltrane said:

Nije ona baš za multitasking, na kompu, ona to ispoliva na mobu, rekoh komp je samo za osnovno.

Ne znam koliko može dobiti za HP on je nešto slično 4GB 500GB hard i procesor 1,48Ghz, ali ako bi tu izvukli 100€ to bi onda bilo podnošljivo.

 

Uf sad ste me baš skenjali pošto sam joj u medjuvremenu rekao da uzme.

Nije preko win win, to je samo slika koju smo dobili od nekog ko prodaje.

pa jebi ga

pitaš za savet pa sam olučiš ipak

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Što bi Bata rekao entry level je sranje, ma koje marke bio... Sve ispod 800€ 500€ je lutrija i kozmetika...

Bilo je ono pravilo™ nekad da za stvarno dobar nov kompjuter uvek treba jedno 5000* para (ne sećam se više da li USD ili možda čak i DM).

 

To pročitao negde u Računarima ili Svetu Kompjutera :D 

 

I sad kad pomislim šta bih ja voleo, treba mnogo hiljada... Razer Blade 15 Stealth, Dell XPS 15/17, ThinkPad P73, MacBook Pro 16... svi su tu negde 4000-6000 (ili više, ako se nakrcaju svim opcijama).

 

(* nešto je manje u eurima.)

Link to comment
3 minutes ago, Indy said:

Bilo je ono pravilo™ nekad da za stvarno dobar nov kompjuter uvek treba jedno 5000* para (ne sećam se više da li USD ili možda čak i DM).

 

To pročitao negde u Računarima ili Svetu Kompjutera :D 

 

I sad kad pomislim šta bih ja voleo, treba mnogo hiljada... Razer Blade 15 Stealth, Dell XPS 15/17, ThinkPad P73, MacBook Pro 16... svi su tu negde 4000-6000 (ili više, ako se nakrcaju svim opcijama).

 

(* nešto je manje u eurima.)

Ja bih P17 (naslednik P73)... Kod nas je neka verzja sa 32GB rama oko 3.600€... Kad bih mu stavio još memorije došli bi do 4K i to bi bilo to... Pokušaću da dođem do njega na kraju godine...

 

Mislim, i ja kenjam, radim na Zbooku iz tog nekog cenovnog ranga, ali mi se ič ne sviđa gomila stvari, tatstaura je očaj, pisao sam, ima nekih problema sa pločom stalno, prosto, ne opravdava 3+K datih za njega...

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Što bi Bata rekao entry level je sranje, ma koje marke bio... Sve ispod 800€ 500€ je lutrija i kozmetika...

 

Uvek može da se uzme polovni stariji model visoke klase ko nije gadljiv na 2nd hand i ako uslovi dozvoljavaju, sa velikim izborom apgrejdovanja kasnije i praktično dovede na nivo perfomansi dosta skupljih novih modela.

 

Kao npr. ovaj Thinkpad T440p: https://octoperf.com/blog/2018/11/07/thinkpad-t440p-buyers-guide/#why-the-440p

Edited by eumeswil
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Ja bih P17 (naslednik P73)... Kod nas je neka verzja sa 32GB rama oko 3.600€... Kad bih mu stavio još memorije došli bi do 4K i to bi bilo to... Pokušaću da dođem do njega na kraju godine...

 

Mislim, i ja kenjam, radim na Zbooku iz tog nekog cenovnog ranga, ali mi se ič ne sviđa gomila stvari, tatstaura je očaj, pisao sam, ima nekih problema sa pločom stalno, prosto, ne opravdava 3+K datih za njega...

 

Burzuju!

 

Ja evo vec 15 godina pokusavam da kupim kasvetni gaming laptop tipa Alienware (koji god) i sve mi kao skupo. Na kraju sam pre 7 (?) godina uzeo Lenovo Y70-70, insalah terao je CoD na 45 spoljasnje temperature u Nikaragvi i do 80 stepeni "unutrasnje" sa fps-om do 60. Zna i Lenovo ponekad da napravi nesto O.K.

Link to comment
18 minutes ago, eumeswil said:

 

Uvek može da se uzme polovni stariji model visoke klase ko nije gadljiv na 2nd hand i ako uslovi dozvoljavaju, sa velikim izborom apgrejdovanja kasnije i praktično dovede na nivo perfomansi dosta skupljih novih modela.

 

Kao npr. ovaj Thinkpad T440p: https://octoperf.com/blog/2018/11/07/thinkpad-t440p-buyers-guide/#why-the-440p

 

Muka je što onda imamo problem sa baterijom, naprosto ima ograničen rok trajanja. Meni je riknula osmoćelijska baterija na starom laptopu i iskren da budem nisam spreman da kupujem novu, ko zna koliko košta.

 

Opet, kupovina ultra jeftinih laptopova podrazumeva da će trajati veoma oročeno, svaki šestomesečni upgrade W10 dodatno usporava mašinu, o godišnjim apdejtima programa da ne pričam.

Link to comment
8 minutes ago, Zlurad said:

 

Burzuju!

 

Ja evo vec 15 godina pokusavam da kupim kasvetni gaming laptop tipa Alienware (koji god) i sve mi kao skupo. Na kraju sam pre 7 (?) godina uzeo Lenovo Y70-70, insalah terao je CoD na 45 spoljasnje temperature u Nikaragvi i do 80 stepeni "unutrasnje" sa fps-om do 60. Zna i Lenovo ponekad da napravi nesto O.K.

Te Zbookove i Lenove mi firma plaća za posao.... Ne može ne tom da se lepo igra, grafička je preloša...

 

Privatno, imam Assus G75V ROG, 2012, baterija mu nikad nije ni radila, ali to nije ni bilo bitno... Zverko još radi odlično, dobro,više ne mogu neke stvari da se teraju zbog grafike, ali i dalje je super, u nekim igrama tuče Zbook (FM recimo) kao od šale... Dao ga ćerki kad je počela korona... To je verovatno kompjuter koji mi je najviše za srce prirasato tokom života... Čak više i od C64, rekao bih... :)

 

I imam još ovaj Lenovo X230, sa bečkog buvljaka, koji koristim kad idema na privatan put... Isto odlična mašina, ali meni mala, ja ne mogu na tako malom ekranu da radim...

 

Link to comment

Mozda i ubaciti neki Linux na te lap topove koji su slabi za danasnje kriterijume? Planiram da ovih dana iskopam stari lap top koji ima 4gb i polu mrtvu bateriju, ubacim Puppy i to bi trebalo da ga osposobi za osnovne stvari

Link to comment

Ne znam, meni je to kao sa mobilnim, moja drugarica je pukla pre nekoliko godina ozbiljnu kintu za ajfon i sada pizdi što moj novi xiaomi pravi bolje fotke.

 

U stvari, za obične smrtnike treba gađati srednju klasu, tj. oko 500 evrića kao što je Radiša napisao.

Link to comment
4 minutes ago, Anonymous said:

Ne znam, meni je to kao sa mobilnim, moja drugarica je pukla pre nekoliko godina ozbiljnu kintu za ajfon i sada pizdi što moj novi xiaomi pravi bolje fotke.

 

U stvari, za obične smrtnike treba gađati srednju klasu, tj. oko 500 evrića kao što je Radiša napisao.

Ma da, 500-700€, trajaće 2-3-4 godine i to je to... Ispod 500 je baš budžet varijanta, ono, kad namaš a treba ti bilo šta, pa dokle drži...

 

Za bilokakve poslovne stvari sa puno excela i tako to od 800-1200... Preko toga, malo je ili fenseraj ili gejming, a od 2.5K počinju ozbiljno skupe mašine za ljude kojima to stvarno treba ( i koji to zarade brzo natrag) ili bogate klince koji će na ozbiljan gaming da nateraju roditelje da pljunu ozbiljne pare... Tako ja nekako vidim raspodelu...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...