Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

@radisa nije do toliko do mase, koliko do zapremine i toga koliko je lako da ga prenosim. Često letim i nosim samo carry on i tu je to veliki faktor, a takođe su mi i leđa sjebana i generalno gledam da nosim što manje. 

Inače, nisam developerka, ali dosta programiram i 13.3" mi je sasvim ok. Za duži rad nakačim na veliki monitor ili prosto koristim desktop računar.

 

14 godina iskustva sa različitim modelima je pokazalo da mi daleko više odgovaraju ti manji laptopovi.

Ne morate da razumete, ja sam samo tražila ako neko ima da predloži nešto do 13.3", svi nešto osetili potrebu da me ubeđuju da uzmem nešto veće. :ajde:

 

Edited by Shitgenstein
falilo slovo
Link to comment

I ja cesto letim i nosim samo carry on, pa nemam problema sa 17... :)

ALli razumem, naravno, svako može da ima svoju ideju sta mu je potrebno...

 

Ja sam se samo začudio da neko može komotno da radi na 13, ali 100 ljudi, 100 različitosti...

Link to comment
19 hours ago, renne said:

pa njegovi u firmi

kakav link?

Sorry mislila sam da je neko radio poredjenje.

Svejedno mislim isto sto rece Sobar.

S tim sto meni jednostavno ne treba nista vece od trinaestice. Imala sam 17 i tu sam se zeznula. Teglila sam to cudo godinama - ustvari kupila netbook da ne bih morala da ga teglim. Sad sam na 15 i jedva cekam manje. Obaska sto su se ekrani znatno popravili.

Ne volim ni velike telefone, jedva sam se naterala da predjem na 6'' jer vise nema da je mali, a dobar.

Na kraju krajeva, stvar potreba, a i ukusa.

Quote

Ne morate da razumete, ja sam samo tražila ako neko ima da predloži nešto do 13.3", svi nešto osetili potrebu da me ubeđuju da uzmem nešto veće. 

Evo ja te podrzavam, iz sve snage   :thumbup:  i srdacno preporucujem ovaj xps.

Link to comment

@Lila razumemo se - i ja i kod telefona biram manje modele, takve da mogu jednom rukom komotno da ih držim i koristim.

@radisa rančevi su mi mali, ruke su mi male (zato kucanje nije problem)... :D 

 

Neko vreme sam koristila Acer Aspire One netbook, to je negde oko 10"... to mi je već npr premaleno za redovnu upotrebu.

Link to comment

Aspire One jedan od lepše dizajniranih koje sam koristio plus još crveni :D, iznenađujuće prijatna i tastatura, jedini kojeg sam znao nosati naokolo a da ni ne znam da mi je u rancu, ali baaaš prespor ko i cela ta netbuk generacija što je bataljena, zbilja šteta.

 

OHG1voS-c1HOLfDcAinrjy1OuCqkptsypdAqsHod

 

Svi ostali laptopovi su mi čvrsto usidreni plus konektovani na eksterne tastature, miševe, hardove, monitore, neke mi se dalo otkačinjati par puta u godini a neke bukvalno ni jednom, moram naći neku novu travel opciju, ti xps ovi su mi malo preskupi i prefensi samo za to.

Link to comment
On 14.8.2020. at 20:55, Lila said:

Je l' moze link za ovo? Bas me zanima ko je to radio i kakvi su zakljucci :)

 

Pa ne moze - licno/lokalno iskustvo s tim masinama. Latitude je robusniji, bolja tastatura, mousepad sa dva tastera, prijatniji (mat) ekran, bolje locirana kamera, korisniji raspored prikljucaka, konzervativniji hardver, pa nema drndanja s biosom i sl. Na poslednjem imam touchscreen - odlican je. Meni je svaki Latitude trajao bar 5-6 godina bez ikakvih problema (tj. do trenutka zamene, dva stara jos imam u kuci - iz 2005 i 2010 - oba jos uvek rade, jednog dete aka). A ja laptop koristim intenzivno, retko kad manje od 8 sati dnevno, nosim ga svakodnevno, putujem s njim, nosim ga na teren, itd.  Jos jedna prednost Latitudea - ne izgleda nimalo sexy spolja, ne privlaci poglede. Mana - kuciste bi molo da bude kvalitetnije.

 

Sto se velicine tice, meni je 14" optimum. Manje od toga mi je premalo, vise od toga mi je pretesko. Za deo posla za koji mi treba vece vidno polje imam povezan desktop za tri  ekrana od 27"  (tu mi 1 ili 2 inca vise na laptopu ne bi znacila nista).

 

 

A evo ti i Dellov summary:

 

https://www.dell.com/learn/us/en/70/campaigns/xps-vs-latitude-hea

 

 

Edited by chandra
Link to comment
23 hours ago, francuski sobar said:

Aspire One jedan od lepše dizajniranih koje sam koristio plus još crveni :D, iznenađujuće prijatna i tastatura, jedini kojeg sam znao nosati naokolo a da ni ne znam da mi je u rancu, ali baaaš prespor ko i cela ta netbuk generacija što je bataljena, zbilja šteta.

 

Svi ostali laptopovi su mi čvrsto usidreni plus konektovani na eksterne tastature, miševe, hardove, monitore, neke mi se dalo otkačinjati par puta u godini a neke bukvalno ni jednom, moram naći neku novu travel opciju, ti xps ovi su mi malo preskupi i prefensi samo za to.

I ja sam taj, crveni :thumbup: On me je spasao, ili bar ledja, od preteske sedamnaestice. Sta sam sve na njemu uradila, da se prekrsti covek. Meni ni tastatura nije smetala, brzo sam se saltovala. Uostalom morala sam da se prilagodjavam tastaturama, to mi nije tesko. Jedina konstanta je sto uvek radim na US.

Ali je meni posao takav da mi nije trebalo eksterno nista, osim backupa.

Quote

A evo ti i Dellov summary:

To znam. I znam zasto sam taj mali XPS kupila nekome. Kod kuce ga prikljuci na veliki monitor, ma moze i eksterno sve, a okolo moze da ga nosi u malo vecem dzepu. 

Sto se cena tice, mislim da je prica jos komplikovanija nego kad se razmislja o potrebama i preferencama. Meni je recimo zanimljivo sto u Srbiji masa ljudi koristi najskuplje samsunge i iphone, a izbeci se kad cuje 1000 evra za komp, osim ako nije gejmerski. Ne kazem da su ovdasnji sagovornici takvi, prosto u realnosti to primecujem. A nije da od cene nista ne zavisi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...