Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

On 8.8.2020. at 17:27, Lila said:

Ovaj komp je sa-vr-sen!

Pazi, jako je mali - nema okvir (ekran) gotovo uopste, kad ga uzmes u ruke kao da si uzela net-book (10'')

Za USB A uzmi adapter, stas, prevazidjeno.

Edit: XPS 13 se pravi vec godinama sa razlicitim generacijama procesora, ja ne bih uzimala matorca.

 

Trenutni komp mi je 13.3" i ispostavilo mi se da mi je sve više od toga preveliko za nosanje. Što kažeš da je kao 10"?

Što se tiče ovih adaptera, radije ne bih tako ako ne mora. Baš mi je bzvz ovo menjanje standarda. Konzervativna sam :D 

Link to comment

Pa ne znam meni ne smeta menjanje standarda. Razliciti smo valjda. Kad mi zatreba neki stari eksterni tj. nesto s njega ili s bajatog flesa uzmem adapter, nije ono da mi treba svaki cas. Kad uzmes, posto ja vec imam dosta godina, oduzeli su mi flopi, pa CD, pa HDD, da ne pricam o razno-raznim formatima... i moram da priznam da mi nista od toga ne nedostaje - sve je u sustini zamenjeno novim i boljim.

Vidi, ako ti je trenutni komp 13.3 zapanjices se kad uzmes u ruke XPS iste velicine ekrana. U sustini oduzeli su mu samo "bezel", po 1.5-1.8 cm (ne znam tacno) sa svake strane ekrana, to je deo ekrana bez slike, okvir, ne znam na srpskom da li ima neko ime. To znaci da je spoljasnja velicina kompa jednaka velicini ekrana, koji milimetar vise, pa mu 13.3 minus okvir ispada kao netbook 10'' plus okvir ekrana - ako sam uspela da objasnim. Dakle, dobila si ekran na koji si (velicinu) navikla, vrv. bolju rezoluciju, a znatno manji komp.

Obaska sto se vrti (sarke) na sve strane i imas touch screen :heart:

Ima i xps 15, za koje vazi isto - oni su otprilike velicine 13-tice. Jedino je cena malo...

Link to comment
On 7.8.2020. at 12:13, Shitgenstein said:

Izgleda da ću ipak na kraju kupiti nov laptop, a na trenutni instalirati mint i ćao.

 

Preporuke? Max 13.3", da mož da izvršava neke kodove (najvažniji procesor i RAM), i još kad bi imao USB-A portove... 

Gledah nešto Dell XPS 13 https://www.dell.com/en-us/shop/cty/pdp/spd/xps-13-9300-laptop al vidim da nema USB-A :mellow: ne sviđa mi se taj trend.

 

Prosle godine uzeli desetak Dellova, XPS i Latitude, otprilike po pola u obe varijante nabudzeni koliko god se moglo. Prva tri meseca su vlasnici XPS svrsavali po Latitudjanima, kako je njihov komp mali, sexy i sl. Posle godinu dana prica se potpuno obrnula. Latitude je i dalje robusna raga za razliku od neznog i picopevackog XPS. Svaki gram dodatne tezine u Latitudeu je visestruko opravdan. Jednostavno komp je napravljen da se na njemu radi, tastatura besprekorna, baterija odlicna, sjajno rasporedjeni prikljucci, nista ti od adaptera ne treba.

Link to comment

jbg, ja nikad nisam razumeo potrebu da laptop bude mali...

 

Ok, razumem žene da im je ozbiljna 17 preteška ako treba da je nose, ali bar 15ki laganih a ozbiljnih ima, pobogu...

 

Ima ona slika kad me Bata zajebava da mi treba 50-ka da bih radio kao treba, ali stvarno, meni je i 17 inča taman, ako imam još par monitora 27-28 da nakačim, milina...

 

Nije mi jasno kako poslažeš alat(koji god da je, a obićno ih ima više), mail, browser i još po nešto u 13 inča i da ti rad bude komotan (ako se baviš nekim developerskim poslom, naravno)... Uz to, svaka tastatura u 13 koju sam probao, osim Lenova, mi je bila neudobna (ok, meni su generalno tatsture problem, ja ni na ZBooku od 17 inča, na kom sad radim, se ne osećam komotno, i smeta mi gomila sitnica na tatsaturi)...

 

 

Link to comment
2 hours ago, chandra said:

 

Prosle godine uzeli desetak Dellova, XPS i Latitude, otprilike po pola u obe varijante nabudzeni koliko god se moglo. Prva tri meseca su vlasnici XPS svrsavali po Latitudjanima, kako je njihov komp mali, sexy i sl. Posle godinu dana prica se potpuno obrnula. Latitude je i dalje robusna raga za razliku od neznog i picopevackog XPS. Svaki gram dodatne tezine u Latitudeu je visestruko opravdan. Jednostavno komp je napravljen da se na njemu radi, tastatura besprekorna, baterija odlicna, sjajno rasporedjeni prikljucci, nista ti od adaptera ne treba.

Je l' moze link za ovo? Bas me zanima ko je to radio i kakvi su zakljucci :)

Link to comment

Svaka linija ima svoju namenu i svoje tržište, prednosti i mane i suludo je upoređivati različite kategorije a pogotovo različite serije istog proizvođača. Ja se npr. ne zanosim mišlju da išta mogu pametno uradit i na jednom laptopu osim prezentacija, drljanja neta u kafiću i eventualno kad si na putu pokretanja preko rimota projekata na kućnom desktopu od 100 evra :) tako da što lakši, što tanji, što manji i što jeftinij. Kilo i dvest deka u vrh glave ako može.

 

Link to comment
1 hour ago, renne said:

pa njegovi u firmi

kakav link?

Moguće je da je to bio pokušaj sarkazma.

 

Mene, recimo, svakodnevno pitaju koji laptop da kupe, i ja nikad ne znam šta da im kažem... Samo, osim studenata, retko koga vidim da stvarno regularno nosi laptop, tako da toliko o tome što se tiče težine, da ne kažem mase (o čemu se inače mnogo priča, ne samo ovde).

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...