Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

poslodavac se nešto ispružio i kao kupiće mi novi laptop

ja tu baš nešto i nemam pojma, ali natukunula šta mi kao treba

 

sad mi poslao neke dve konfiguracije da kao biram

 

prva:

Laptop Acer Predator PH317-53-73D2 i7-9750H/16/1660ti/512+1TB 17.3 FHD IPS 144Hz slim bezel/2Y                                             Veličina ekrana 17.3"
Tip procesora Core i7
Broj jezgara Six Cores
Model procesora 9750H
Memorija 16 GB
Tip Diska1 SSD + HDD
Disk1 512 GB
Model VGA NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
VGA Memorija 6GB
Optika No
Operativni sistem Linux
Boja Black
Kućište/Šasija Magnesium/aluminum
Rezolucija ekrana 1920 x 1080
Tip panela IPS;Tip ekrana Anti-Glare
Radni takt procesora 2.60 GHz
L3 keš 12MB
TIP memorije DDR4 (2666 MHz)
Tip Diska2 HDD; Disk2 1 TB
Max Proširivost 32GB
Ukupno memorijskih slotova 2
Slobodan memorijski slot 0
USB Tyte-C NB 1
USB 2.0 0;USB3.1_NB 2;USB 3.0 0;USB 3.1-Type C 1; HDMI 1;WiFi Yes; LAN Yes
Bluetooth Yes
Lokalizacija tastature YU
Osvetljena tastatura Yes                 

 

druga:

Laptop DELL Inspiron G5-5590, 15,6'' FHD (1920x1080) AG IPS 144Hz, I7-9750H(12MB, up to 4.5GHz),RAM  16GB DDR4, HDD 256GB M.2 NVMe + 1TB HDD, VGA 6GB NVIDIA GeForce GTX 1660Ti GDDR6, Eng Keyb BL, 4-Cell Batt (60WHr), Ubunt Linux 18.04, Black, 3Y

 

  • izvinjavam se što je u ovom formatu (gle sad ni ja ne mogu da pišem drugačijeI) :isuse:

 

 

pa, šta kažete, šta je bolje ?

Link to comment

Ne znam šta radiš, ali oba su brutalna. Sve što ima Predator u imenu ne može da bude loše :D Elem, u ovom slučaju, mislim da ti razliku pravi samo veličina ekrana, 17 inča naspram 15,6, ostalo je skoro sve isto.

 

Link to comment
Just now, braca said:

Opake masine obe, samo ta prva je mnogo veca i samim tim teza za nosenje, ako se cesto setas s njom, otpasce ti rame...

 

ali ja tek sada vidim da obe imaju linux :isuse:

pa tu pojma nemam

 

a što se tiče veličine, otići ću pon u neku radnjutm da malo ošacujem šta znači 17 inča

Link to comment
2 minutes ago, braca said:

Opake masine obe, samo ta prva je mnogo veca i samim tim teza za nosenje, ako se cesto setas s njom, otpasce ti rame...

 

 

Prvi 2.9kg, drugi 2.68, nije ni neka velika razlika iskreno.

 

Link to comment

jel beše to za CAD? Ovo je sve više nego pristojno po specifikacijama ali teško mogu zamisliti komotan rad na laptopu prvenstveno zbog malog monitora. Znači u tom svetlu možda ovaj prvi ali onda nema nešto tegljenja naokolo ili ovaj drugi uz dodatni monitor, e da, osvetljena tastatura je super koja god je namena.

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment
1 minute ago, dùda said:

ali ja tek sada vidim da obe imaju linux :isuse:

pa tu pojma nemam

 

a što se tiče veličine, otići ću pon u neku radnjutm da malo ošacujem šta znači 17 inča

 

Reci nam prvo šta radiš, ako nije tajna, tj čemu će da ti služe? 

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

Ne znam šta radiš, ali oba su brutalna. Sve što ima Predator u imenu ne može da bude loše :D Elem, u ovom slučaju, mislim da ti razliku pravi samo veličina ekrana, 17 inča naspram 15,6, ostalo je skoro sve isto.

 

radim autocad, i to radim samo 2d

ali ubiše me drugi saradnici

kada moram da ubacujem nešto u program geodeta, ili recimo , fajl mašinaca ubacujem u svoj, to je onda datebobsačuva, teški fajlovi, ne moš da se krećeš kroz njih

Link to comment
Just now, dùda said:

radim autocad, i to radim samo 2d

ali ubiše me drugi saradnici

kada moram da ubacujem nešto u program geodeta, ili recimo , fajl mašinaca ubacujem u svoj, to je onda datebobsačuva, teški fajlovi, ne moš da se krećeš kroz njih

 

Ako radiš samo na laptopu, bez pomoći drugog monitora, onda svakako prvi, Predator, tih 200 grama razlike u masi nije strašno. 

Link to comment

ja kući radim na dektop računaru, veliki monitor (21 inč), ali opet, malo-malo pa pravim zumove

ti zumovi su mi već ko šaltanje menjača, ne razmišljam o tome, sastavni deo rada

 

e sad, laptop ne bih nešto mnogo nosala okolo, to mi je za rad kada sam na selu :D,

naime, tamo planiram da se preselim čim krenu topli dani, a biću i bliže gradilištu (Sarajevo), zato je poslodavac i voljan da mi kupi mašinu na kojoj bih mogla da radim, ne zato što me voli :rolleyes:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...