Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

  • 1 month later...

Dobar dan.
Problem:
HP Probook, i7 4 i kusur GHz, itd. Kad se prikljuci na napajanje (kabl ili dock station, svejedno) obori takt procesora na 0.39 GHz.
Cak i prilikom instalacije operativnog sistema mnogo brze radi instalaciju dok je napajanje iskljuceno.
Hardverska greska ili neko bios podesavanje?
Google zna da postoji takav problem, ali vecina ga je resila zamenom punjaca. Ovde to nije pomoglo.
HP serviseri, prvi level, se zaklinju da nisu culi za nesto slicno.
Ima l neko neku ideju, il da ga vracam?
Hvala unapred

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
  • 3 weeks later...

Za te pare ne, dodaj još jedno 15000, uzmi laptop koji ima sledeće, 8GB RAM-a, solidan procesor (na primer R5 2500U koji dolazi sa sasvim korektnom integrisanom VEGA 8 grafičkom karticom), kombinaciju od 1TB HD + 128GB SSD i bićeš zadovoljan na duže staze.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Moram da kupim novi laptop do sutra, a nisam siguran sta da radim. Ne treba mi laptop za igranje igrica, samo za posao. Problem koji sam imao ranije sa laptopovima je prerevanje, oba su bili HP pavillion, oba su bili zmajevi kad su klupljeni. Dzaba, uzasno se pregrevaju, usporavaju mi rad. Nosio sam ih u servis gde su ih cistili detaljno ali dzabe. Jel imate neku preporuku za laptop? 

 

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/lenovo_ideapad_l34015api__81lw009jya-293322

 

ovaj sam gledao, a i neke asuse, mada mi ti asusi ne odgovaraju zato sto hocu laptop koji ima normalnu numericku tastaturu.  

Link to comment

Baš 

2 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Moram da kupim novi laptop do sutra, a nisam siguran sta da radim. Ne treba mi laptop za igranje igrica, samo za posao. Problem koji sam imao ranije sa laptopovima je prerevanje, oba su bili HP pavillion, oba su bili zmajevi kad su klupljeni. Dzaba, uzasno se pregrevaju, usporavaju mi rad. Nosio sam ih u servis gde su ih cistili detaljno ali dzabe. Jel imate neku preporuku za laptop? 

 

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/lenovo_ideapad_l34015api__81lw009jya-293322

 

ovaj sam gledao, a i neke asuse, mada mi ti asusi ne odgovaraju zato sto hocu laptop koji ima normalnu numericku tastaturu.  

ja danas baš ovaj gledao da kupim

Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

Daj cifru do koje možeš da ideš i veličinu ekrana...

 15.6, cifra do 100k. Preferiram da dam manje ali vaznije mi je da je funkcioniae dobro.

Link to comment

Jbg, to koliko se koji greje, nije vezano za proizvođača, nego za konkretan model... Ja imam HP-a koji je hladan kao led, posle višečasnovnih maltretiranja...

 

Pitanje jeste šta mu znači to koristiće ga za posao, jer ako će da tera Office, onda može da uzme svašta, a ako će da tera još nešto što može da bude zahtevnp, onda jbg...

 

Gledao sam šta ima od Lenova oko 100k iz poslovnog segmenta, ali, jbg, nema ništa :( Ja sam jako sekptičan prema Ideapadovima, moja koleginica ima jedan takav, kompjuter umire kod svake malo zahtevnije operacije, doduše, unutra je i3, ali ima 12GB rama... Za neki ozbiljniji posao, ako je moguće, ja bih uvek izbegavao konzjumer verijante...

 

Evo još jedan Lenovo, u toj varijanti, veći HD, duže trajanje baterije...

 

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/lenovo_ideapad_330-15ikbr_-_81de02xjya-259995?utm_source=sendinblue&utm_campaign=Novo_interesantno_na_snienju__Pogledaj_ponudu&utm_medium=email

 

Link to comment

radim od kuce, laptop mi je potreban da tera jedan jedini porgram koji koristim dok u pozadini pici youtube. baterija mi nije toliko vazna posto ce i onako biti ukljucen na struju (osim ako to ne pravi neki problem?). 

 

mogu da izdvojim i vise novca ako ce to napraviti razliku, problem je sto je meni sistem hladjenja pravio problem na veoma dobrom laptopu. 

Link to comment

uglavnom ne, radim iz lezeceg polozaja. ledja sam sam sjebao zbog celodnevnog rada na racunaru pa kombinujem desktop i laptop, odnosno sedeci i lezeci polozaj. 

 

specifican je program koji je izradila nasa firma, rekao bih da je srednje zahtevan. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...