Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

  • 3 months later...

Voleo bih da cujem vase misljenje, da li se isplati kupiti ovo? Meni kao laiku deluje da je Intel c2 duo sa 2 GB rama za 570 EUR dobra kupovina, ali to je ipak MSI... Dobrodosle su i preporuke sta da kupim po slicnoj ceni (do 600 EUR). Unapred hvala svima.

Link to comment

Jedan projatelj ima 17" MSI iz VR serije i zadovoljan je, mnogo zadovoljniji nego nekom jeftinom toshibom koju je imao pre toga. Ako ti mnogo ne smeta kako izgleda i ako ti nisu bitne performanse graficke kartice (mislim da je relativno spora), ovo je dobra kupovina.

Link to comment

Kupujem svoj prvi ljaptop, do sada sam koristio sluzbene, ali hocu da imam nesto bas svoje. Nisam brend freak, a u oblasti sam zadnji korisnik, laik, idiot...Izdvojio bih 5glava(+kusur, do7max) za manje vise masinu sa osnovnom konfiguracijom oko bazicnih office aplikacija, malo muzike, dvd/dvx, +net, nista grafike i napredne stvari ali da moze da pogura neku (opet ne iz poslednje generacije) first face pucacinu...ne u mrezi, nego single player, onako za mene. Preporuka?

Link to comment
Kupujem svoj prvi ljaptop™, do sada sam koristio sluzbene, ali hocu da imam nesto bas svoje. Nisam brend freak, a u oblasti sam zadnji korisnik, laik, idiot...Izdvojio bih 5glava(+kusur, do7max) za manje vise masinu sa osnovnom konfiguracijom oko bazicnih office aplikacija, malo muzike, dvd/dvx, +net, nista grafike i napredne stvari ali da moze da pogura neku (opet ne iz poslednje generacije) first face pucacinu...ne u mrezi, nego single player, onako za mene. Preporuka?
Tosiba Satelite A210Malo je skuplji od 700E, ali je mašina strašna... Možda i najbolji odnos cena/kvalitet, koji sam skoro video...
Link to comment
Jedan projatelj ima 17" MSI iz VR serije i zadovoljan je, mnogo zadovoljniji nego nekom jeftinom toshibom koju je imao pre toga. Ako ti mnogo ne smeta kako izgleda i ako ti nisu bitne performanse graficke kartice (mislim da je relativno spora), ovo je dobra kupovina.
Za izgled me uopste nije briga, a sto se tice graficke... Sad imam na desk top racunaru NVidia GeForce 4 with AGP 8X 64MB. Da li bi ta kartica bila losija od ove koju imam? Da napomenem da igrice ne igram, tako da mi performanse kartice u tom smislu nisu bitne.
Link to comment
hm, dobro. hvala. a nesto malo jeftinije?...700 mi je max, ono, da se bas primim. necu da dajem previse za komp.
MSI VR610X-021EUEvo probaj sa ovim, ljudi ga nahvališe... Po onom što je u njemu trebalo bi da je OK, za ono što tražiš... A za 500 ćeš teško naći bolje... Edited by radisa
Link to comment
Za izgled me uopste nije briga, a sto se tice graficke... Sad imam na desk top racunaru NVidia GeForce 4 with AGP 8X 64MB. Da li bi ta kartica bila losija od ove koju imam? Da napomenem da igrice ne igram, tako da mi performanse kartice u tom smislu nisu bitne.
Mislio sam bas za igre. Kada sam, pre pola godine, gledao sta da kupim za MSI VR je jedina zamerka u pogledu performansi, bila da zbog nesto sporije grafike, nije za najnovije igre.
Link to comment
Tosiba Satelite A210Malo je skuplji od 700E, ali je mašina strašna... Možda i najbolji odnos cena/kvalitet, koji sam skoro video...
Sa ovim se slažem, a210 JE DOBAR LAPTOP. Kupuješ ga JEDNOM u X godina, gde je x>3. Ne treba da žalite pare na računar za kojim svaki dan sedite, gde je komfor u radu i funkcionalnost bitna. Lično preferiram HP i Toshibu. Doduše Apple je no.1 ali ako nemaš mogućnosti onda Hp, pa Toshiba. Tim redosledom. Funkcionalnost, kvalitet laptopa i komfor u radu testiram tako što kupim laptop (sve manje više iste konfiguracije) i u toku rada korisnika "snimam" kako računar radi, ponaša se, šta smo dobili u odnosu na novac dat i sl. U zadnjih 20 kupljenih laptova rekao sam da NIKAD IKAD više neću kupiti Fujitsu-Siemens (iako su se nešto popravili u zadnje vreme), MSI sam sav srećan uspeo da vratim a Dell je sasvim ok, samo što nisam uspeo da nađem licencirani servis u BG pa je otpao iz ukupne priče. Acer sam se z..... kupivši sebi 17" po tada 300? manjoj ceni od MP cene i dan danas kukam, kakvu sam rugobu kupio.Bottom line je da treba da kupiš dobar laptop, nebitno da li je 100? gore ili dole.
Link to comment
Lično preferiram HP i Toshibu. Doduše Apple je no.1 ali ako nemaš mogućnosti onda Hp, pa Toshiba. Tim redosledom.
Da ne prežvakavamo sad staru priču od koje je nastao i split, Apple je no. 1 samo pod uslovom da ti ne treba Windows. U suprotnom je malo bezveze dati toliko para da bi nabudžio Windows na mašinu koja je mogla da bude i jeftinija za iste performanse.
a Dell je sasvim ok, samo što nisam uspeo da nađem licencirani servis u BG pa je otpao iz ukupne priče.
Zar nije Informatika ovlašćeni Dell-ov zastupnik kod nas?
Link to comment

Ovaj post kucam na A210. Nemam veliko iskustvo sa laptopima ali ovo je odlična mašina. Kupio moj brat ovdje na kredit.Samo mi nije jasno što su na 64bitni procesor instalirali 32bitnu Vistu. Čudo..

Edited by nautilus
Link to comment

Kad ste svi već ovde... Ima li neko ideju kako da dobijem s-video izlaz na laptopu koji ga nema prirodno? Pomišljao sam na TV karte, ali one sve imaju samo ulaze (logično). Bajdvej koristi li neko PCMCIA TV kartu i valja li to čemu?Jeste Informatika ovlašćena za Dell.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...