Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Mislil da nema smisla porediti sa Amazonom. Na tim Gigatronovim akcijama, koliko sam ja imao iskustva s njima, obično okače neke proizvode koji su im pretekli u nekoj od radnji, pa da malo rasklone sa polica. Ne bi me čudilo da se ponekad ispostavi da menadžer radnje ostavi taj primerak ispod tezge za kumovog malog, a onda neki beogradski pametnjaković reši da baš to naruči. 

 

Mada, možda je u pitanju i nikakvo stanje domaćih ERP sistema gde lager nikako već dvaes godina da se uskladi sa kompjuterima. Sam proces naručivanja je genijalan, klikneš, odeš na korpu, uneseš kupone, popuniš podatke, a onda ti napišu da je narudžbina prosleđena i da će te operater uskoro kontaktirati sa potvrdom narudžbine i detaljima isporuke. I stvarno, u toku dana ili sutra te pozove neka teta i javi "Imamo na stanju, šaljemo danas za sutra" ili "Nemamo trenutno, stiže za nedelju dana, je li to u redu?" ili "Na žalost, nemamo na stanju". TV, mikser, rezervne kese za usisivač... Svejedno.

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

https://m.gigatron.rs/laptop_racunari/dell_inspiron_15_3576_-_not12767-167849

 

Ako nekome treba ovo za 49-50 hiljada, novo naravno, moze da pazari kod mene. Neka kombinacija iskrsla a meni laptop ne treba nikako.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Doslo vreme da se menjaju masine. Nakon prethodnog zajeba sa Macom (na koji sam posle pola godine instalirao linux), vracam se proverenom Dellu. I posto nam je budzet prilicno naklonjen, dilema je samo da li napucanog Latitudea ili XPS-a. I pored odlicnih iskustava sa Latitudeom (najstariji ima 14 godina i jos uvek radi, a jos dva sam imao u medjuvremenu), poceo sam bio ozbiljno da razmisljam o XPS. Ima tu neku sexiness Mac uredjaja i kvalitet Della. Ali, ali... Kolegi je juce stigao XPS 13 i uzivo to mi deluje kao da ipak nije za mene: 4K ekran deluje besmisleno na 13" a satire bateriju. 13" mi je zapravo premalo, a XPS nema u 14" verziji. Plus sto ima samo dva usb-c prikljucka i zahteva adapter za hdmi/usba/ethernet (uz komp dolazi adapter sve u jednom, vrlo zgodan doduse). Latitude dolazi za usb a i c, hdmi, smart karticom, thunderballom, plus sto moze od 14" i sto je tastatura na latitudeu vrv najbolje sto na laptopu moze da se dobije. Ekran je samo HD, ali to mi ne deluje kao issue. Oba su touchscreens. Od ostalih razlika, tezina je gotovo ista (a i cena), Latitude ima malo bolji processor i brzu memoriju i brzi ssd, ali procesor ne moze da se overclockuje do 4.7 kao kod XPS. Latitude daje godinu vise supporta (5 vs.4). Oba su I7 osme generacije, 16 Gb RAM, 1 Tb SSD.

 

Drugim recima, lomim se jos uvek, ali srce naginje Latitudeu 7490. Posebno sto deluje kao da je vise prilagodjen za reliable eksploataciju nego sto je showroom za najnoviju sexy tehnologiju. Ima li neko ovde first-hand iskustva s masinom?

Link to comment

Moje iskustvo sa xps 13 je bilo lose. Probao sam dva i oba sam vratio jer mi je smetalo ono pistanje. Ruku na srce nije tako strasno i ironija je da sam posle radio u sobi gde je bio ruter ciji je adapter isto tako pistao :D. Ono malo sto sam ga koristio isto mislim da je 4k na tu velicinu previse. Baterija doduse nije bila veliki problem i dobro je drzala. Danas verovatno nikad ne bih uzeo laptop sa dobrim ekranom jer vecinu vremena provodim ispred monitora (u principu). Ali ok, to je licna stvar.

 

Sto se tice velicine xps 15 je iste velicine kao gotovo svi 14" ili 13". Xps 13 je smesno mali u poredjenju sa macbookom iste velicine. Mozda je onda to resenje?

Link to comment
5 hours ago, Venom said:

Moje iskustvo sa xps 13 je bilo lose. Probao sam dva i oba sam vratio jer mi je smetalo ono pistanje. Ruku na srce nije tako strasno i ironija je da sam posle radio u sobi gde je bio ruter ciji je adapter isto tako pistao :D. Ono malo sto sam ga koristio isto mislim da je 4k na tu velicinu previse. Baterija doduse nije bila veliki problem i dobro je drzala. Danas verovatno nikad ne bih uzeo laptop sa dobrim ekranom jer vecinu vremena provodim ispred monitora (u principu). Ali ok, to je licna stvar.

 

Sto se tice velicine xps 15 je iste velicine kao gotovo svi 14" ili 13". Xps 13 je smesno mali u poredjenju sa macbookom iste velicine. Mozda je onda to resenje?


Da, meni taj xps 13" deluje uzivo kao prenabudzeni tablet. Neverovatno mala masina. Odlicna za putovanja, ali besmislena za svakodnevni rad. Iako deluje solidno uradjen, nekako je prenezan za moje potrebe i rucerde.
 

Mislim da sam prelomio za Latitude 14. Ne mogu da se jebavam s konektorima i adapterima i plitkim tastaturama zarad minimalno jacih performansi. Plus je Latitude napravljen da traje i bude pouzdan. Jedino mi ide na kurac sto Latitude u Evropi izgleda prodaju samo s Windowsima, pa na vec ogromnu cenu moram da kesnem 100 jura za nesto sto cu obrisati cim masina stigne.

Link to comment
On 27.1.2019. at 1:12, precog said:

sta fali windowsu?

 

Iskreno, vise ni sam ne znam. Nisam seo ispred Windows racunara bar 10, a verovatno i svih 15 godina. Niti nameravam. 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Kupio BiH jeftiniji laptop, polovni, za programiranje.
Gledam thinkpad modele.
Za početak T430, mana jedino rezolucija ekrana, max 1600*900 na 14", da li je to problem, kažu da može biti za Windows 10?
T440P fullhd se teško nalazi, ako ga ima uopšte kod nas.
T530....
X modeli imaju bolje IPS ekrane, ali su manji i hardverski slabiji.
Na koji ići?
Koliko je bolji 1920*1080 na 15.6" u odnosu na 1600*900 na 14"?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

obavezno ips, ovi bez ips skandalozno izgledaju.  dobro razmisli, i pogledaj uzivo, ali ja sam bas zato odustao od thinkpada.

kad kazem skandalozno, stvarno mislim skandalozno, mnogo gore od 8 god stare toshibe.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 17.2.2019. at 13:00, El Guapo said:

Kupio BiH jeftiniji laptop, polovni, za programiranje.
Gledam thinkpad modele.
Za početak T430, mana jedino rezolucija ekrana, max 1600*900 na 14", da li je to problem, kažu da može biti za Windows 10?
T440P fullhd se teško nalazi, ako ga ima uopšte kod nas.
T530....
X modeli imaju bolje IPS ekrane, ali su manji i hardverski slabiji.
Na koji ići?
Koliko je bolji 1920*1080 na 15.6" u odnosu na 1600*900 na 14"?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 

 

A što ne uzmeš desktop?

Za programiranje ti treba velik monitor (po mogućstvu dva), tastatura, miš. Koje ćeš onda da zakačis za laptop koji je uvek sporiji nego desktop za iste pare

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...