Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Just now, radisa said:

jbg, muka je sa tim entry i malojačim modelima, ali i5 undervoltage, stvarno ne bi smeo da se greje...

Za Assusa, samo gejmerski modeli...Ima žena u kancu jedan običan možeš jaja peći koliko se greje...

Aha, ok, hvala. 

 

Ne, ovo sto si predlozio...sad sam vec poceo da smisljam kako ovo da nekako potraje jos 2-3 meseca pa da to uzmem...sto vise gledam vise mi se svidja :D Ali cini mi se da vise ne zavisi od mene koliko ce da potraje :( 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, MancMellow said:

Jbt, koji je to model? Mislim, to se meni desava, ali...moj je Inspirion iz 2010 to je normalno :D

 

Ono sto sam ja onao usput pohvatao svih ovih godina je da najbolje hladjenje ima ASUS, ali realno ne razumem se dovoljno...

 

 

Ne znam napamet tačno ime modela, ali je od pre jedno 2 godine, ima i5, 8GB RAM-a, i slično, prilično standardan laptop. Definitivno zna da se pregreje sa vremena na vreme, pogotovo kad je uključen neki video sadržaj ili Firefox, mada nije tako često, ali bolje da znaš...

Link to comment
Just now, Jeremija said:

 

 

Ne znam napamet tačno ime modela, ali je od pre jedno 2 godine, ima i5, 8GB RAM-a, i slično, prilično standardan laptop. Definitivno zna da se pregreje sa vremena na vreme, pogotovo kad je uključen neki video sadržaj ili Firefox, mada nije tako često, ali bolje da znaš...

Da. Hvala.

Link to comment

90% ne razumem od onoga što sam pročitao na poslednjjem tucetu stranica. 

Ali, to znači da mi je pitanje lako.

Elem, korisniku treba da ima Word od 2003 pa nadalje, da ima internet.

Ne skida filmove, ne igra igrice, ne trema mu grafika neka.

word, adobe, konvertoanje iz worda u pdef i obratno. 

I da je lak do 1,5 kg. Ako može.

A da ekran bude veći od asusa eee, znači kao kod teških kao kamen.

 

Mnogo sam surfovao po našim ponuđačima, izgleda da taj aspekt - lakoća - nije prisutan u nas.

Acer traveller od pre nekoliko godina imao je slične karakteristike, ali tu marku kod nas ne ljube. Nema to niko.

Tošiba je kao švedski Saab u laptopovima, ali on je težak.

Lenovo jedan imam i dobro me služi ali on je težak 2.5. A ranac mu je težak 6 kila, prazan, ne znam u čemu je štos.

 

Znači, za seljaka šta biste preporučili:

- laganica 1.5 kilograma

- ekran 15 najmanje

- da ima Windows 7 ili tako, 10

/Znači, ništa epl i te kerefeke/

 

Thinkpad, Notepad - ne znam, da li i to dolazo u obzir, toliki sam analfabeta.

 

Edited by kud_genijalci
fipteleri
Link to comment
3 hours ago, MancMellow said:

procesor je nov, iako ne previse jak vidim da je 4-core/8-thread, ima i solidan boost kad zatreba.  Meni ne treba za ne znam sta, treba mi da moze da odradi 5 otvorenih PDF-ova i 5 otvorenih word docs dok je u brauzeru otvoreno 20 prozora. To je realno kako moje dnevno koriscenje izgleda. I treba da streamuje serije ili YT bez problema. (a ima i FHD ekran). Treba uzeti u obzir i da sam ja straobalno istraumiran visokom radnom temperaturom :D, a ovo je alu kuciste. Doduse, stoji radisina primedba da se za samo 6-7k vise moze dobiti mnogo bolja masina. Videcu, zavisice i od para, ali nesto ce morati...

 

Možda je nov, ali je i dalje iz N serije, a sve to što si nabrojao nije baš "ne znam šta", samo browser sa 20 prozora solidno optereti komp. Taj boos je samo privremeni, a ako sam dobro razumeo, to je pasivno hlađeno?

Link to comment
3 minutes ago, Time Crisis said:

 

Možda je nov, ali je i dalje iz N serije, a sve to što si nabrojao nije baš "ne znam šta", samo browser sa 20 prozora solidno optereti komp. Taj boos je samo privremeni, a ako sam dobro razumeo, to je pasivno hlađeno?

jeste. ma znam... jeste, ja drkam brauzer do besvesti, ne znam drugacije da funkcionisem. U pravu ste, treba jace nesto od 1.1ghz za base frequency. Bahghghggrmpf

Link to comment

Onaj pomenuti laptop (ovo što kupuje Manc) neće da se pregreva, taj radi na 1.6 GHz, namerno mu je usporen clock. Baterija traje dugo, što je još jedna posledica low power procesora.

 

Međutim, ponekad je bolje da se greje i duva nego da bude k'o mrtav konj... Pa vi vidite.

Link to comment

neću da turam virtual desktop, a i ne bi mi u potpunosti vršio poso

da mož da tera neku skrndavu grafiku, ništa igrice. eventualno video

 

 

već skoro 10 godina sam u os sistemu, poslednji dodir sa win mi je bila neka tošiba kozmio i od tad sam izgubio svaki dodir sa ponudom

vidim ovde host priča o lenovo thinkpad kao do jaja vujspri, odem vidim da je skuplje od meka :isuse: al ostanem na stranici i nađem ovo

 

 

neću da dam više od 30k

Link to comment

ukucao sam thinkpad i iskoči mi neki joga model od 200k, reko ovaj je lud al se razume, valjda, i ostanem na lenovu te nađem ovaj model u skladu sa mojim budžetom do 30k

 

@ToniAdams je digitron bulje?

budi koristan i nadji mi nešto za te novce

 

 

jel ovo valja

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Za te para sve jednako (ne)valja...

 

Nije da te zezam, ali to je tako, otprilike... Razlike u valjanju kreću na oko 500€+...

 

To je kao da ideš da kupiša uto, pa biraš između punta, C2 i pande, svi 15+ godina stari...

 

Ovde gledaj samo garanciju, za te pare...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...