Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Juce sam imao poluhavariju sa kompom, izvadio sam stvar ali star je 8 godina (koliko je to ljudskih?) i slutim da mu je vreme umirati. Pitanje je na sta ovo lici za potrebe koje deinitivno nisu igrice, ali jesu da je otvoreno hiljadu prozora i nekoliko PDF i Office dokumenata....

 

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/acer-laptop-acer-sf114-32-p4t2.html

 

(zanemarite tehnomaniju, pitam za model)

Link to comment

Jest bolja konfig. Isto je 14" sto mi je tkdj bitno. Kakvo je danas hladjenje kod HP-a? 

 

E sad sto se cene tice i ono mi je super nategnuto....videcu. kako stoje stvari moracu brzo da se odlucim... :(

Link to comment

Da da 15W je ok. A hvala i za ovaj savet u vezi poredjenja dve firme. Davno bilo kad sam se poslednji put udubljivao. A i tad sam omasio za sve pare kad je cooling u pitanju. Kupio sam tada jedan od solidnijih procesora (i5 M-460 koji mislim da je 45W) ali u DELL-u i komp je ceo vek proveo znojeci se, a posebno sada kad mu se ocito priblizava kraj... 

Edited by MancMellow
Link to comment
5 hours ago, MancMellow said:

Juce sam imao poluhavariju sa kompom, izvadio sam stvar ali star je 8 godina (koliko je to ljudskih?) i slutim da mu je vreme umirati. Pitanje je na sta ovo lici za potrebe koje deinitivno nisu igrice, ali jesu da je otvoreno hiljadu prozora i nekoliko PDF i Office dokumenata....

 

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/acer-laptop-acer-sf114-32-p4t2.html

 

(zanemarite tehnomaniju, pitam za model)

 

Slabašan mi to procesor za te pare

Link to comment
Just now, Time Crisis said:

 

Slabašan mi to procesor za te pare

procesor je nov, iako ne previse jak vidim da je 4-core/8-thread, ima i solidan boost kad zatreba.  Meni ne treba za ne znam sta, treba mi da moze da odradi 5 otvorenih PDF-ova i 5 otvorenih word docs dok je u brauzeru otvoreno 20 prozora. To je realno kako moje dnevno koriscenje izgleda. I treba da streamuje serije ili YT bez problema. (a ima i FHD ekran). Treba uzeti u obzir i da sam ja straobalno istraumiran visokom radnom temperaturom :D, a ovo je alu kuciste. Doduse, stoji radisina primedba da se za samo 6-7k vise moze dobiti mnogo bolja masina. Videcu, zavisice i od para, ali nesto ce morati...

Link to comment
6 hours ago, MancMellow said:

Jest bolja konfig. Isto je 14" sto mi je tkdj bitno. Kakvo je danas hladjenje kod HP-a? 

 

E sad sto se cene tice i ono mi je super nategnuto....videcu. kako stoje stvari moracu brzo da se odlucim... :(

 

 

Nažalost, i oni znaju da se pregreju. Znam ponekad  moj da ostavim uključen dok nešto drugo radim, i da kad se vratim vidim da je došlo do thermal shutdown-a...

 

 

Nije često, ali se dešava.

Edited by Jeremija
Link to comment

Jbt, koji je to model? Mislim, to se meni desava, ali...moj je Inspirion iz 2010 to je normalno :D

 

Ono sto sam ja onao usput pohvatao svih ovih godina je da najbolje hladjenje ima ASUS, ali realno ne razumem se dovoljno...

Link to comment

jbg, muka je sa tim entry i malojačim modelima, ali i5 undervoltage, stvarno ne bi smeo da se greje...

Za Assusa, samo gejmerski modeli...Ima žena u kancu jedan običan možeš jaja peći koliko se greje...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...