Jump to content
IGNORED

John Zorn


אַף אֶחָד

Recommended Posts

odlicno RADAGAST,dobra eksperimentala je uvijek dobro dosla:)evo necega sto me je u zadnje vrijeme prilicno zainteresovalo:http://www.youtube.com/watch?v=emPn3KtuQcAhttp://www.youtube.com/watch?v=252TrMyCoMs&feature=related

Link to comment

Pa...ne znam sta reci...ja ga jako cijenim,mislim da je covjek jedan od rijetkih istinskih muzickih istrazivaca.Misim da sam poslusao skoro sve od njega i prilicno sam impresioniran.Naravno neki radovi mi se u opste ne svidjaju ali,sta da se radi:)Mislim da on nema nikakve granice kada je u pitanju shvatanje i stvaranje muzike.Kod njega nema nikakavih radnih okvira u kom stvara muziku...takt,tempo...sve je to nekako izmjesano i pretumbano i to ga cini jako nepredvidiljivim i interesantnim:)

Link to comment
Only those who feel comfortable with aggressive noise may really enjoy this.
Sacrifist_cover.jpghttp://www.youtube.com/watch?v=TEq_SHO7u-I

Sacrifist is the second album of the Bill Laswell led project Praxis, released in 1993 on Laswell's label Subharmonic. Originally, the album was intended to be a Rammellzee project, but soon was converted into the second Praxis album, after suggestions made by John Zorn. The line-up features the core Praxis trio of Laswell, guitarist Buckethead and drummer Bryan "Brain" Mantia. Additionally, Bootsy Collins and Bernie Worrell (of Parliament-Funkadelic), both also featured on the debut album, return for one lengthy track each: "Deathstar" includes Collins' "free-form bass explorations" and "Crossing" features Worrell's "psychedelic improvisation on a distorted Hammond organ". Vocals are handled by Mick Harris from Napalm Death and Scorn as well as Yamatsuka Eye from Boredoms. John Zorn added some saxophone parts. Some songs also contain sound samples from other places. For example, both the intro and the outro of the song "The Hook" are from the Japanese cult classic Tetsuo: The Iron Man. The music itself is a mix of noisy speed/thrash metal with short interludes of dub music and hip-hop.

EDIT. Zamenio video za zanimljiviji.

Edited by Indy
Link to comment
  • 2 months later...

pozdrav forumu..i ja sam recimo stari Zornista...krajem devedesetih, pred sam osvit Interneta u Srbiji, postavio sam prvu srpsku Zorn diskografiju na net.Potucao mi se link do skoro na googlu sad ga izgleda nema više. Kopirali su ga čak i stranci...ja sam izgleda bio dovoljno besposlen tada da sastavljam šta je sve izbacio ludak.Na njega sam naišao preko linije Mike Patton - Mr. Bungle.Pa za mene je u to vreme bilo veoma eksperimentalno iskustvo...otkačeno i zabavno i sveže...novo 110% za moje uši.Uleteo sam u ceo taj svet oko Mr. Bungle scene i poprilično se zaludeo. Zajedno sa dva moja najbolja druga.Pogotovu što je to bilo neko vreme kada sam se bukvalno zasitio klasične i mainstream i alternative koju sam slušaoa voleo sam jazz, pogotovo gitarski, jer sam svirao gitaru.Jednostavno mi je leglo perfektno u tom čudnom spoju moje tadašnje muzičke zrelosti/mojih godina/konzumiranja marihuane/gitarskog umećai onoga što sam tada smatrao da je dobra muzika.I danas kažem često da nisam naleteo u to vreme na njega , ne znam dal bi ga ikada svario u nekom drugom periodu života.Nisam se ubacivao previše u neki uzvišeni smisao takve muzike, mislim čulo se jasno da su svi virtuozi na instrumentima i da je to neko njihovo ludilo...ali je mene i moja 2 najbolja druga strašno zabavljala cela ta scena, i bili smo ubeđeni da se i sami muzičari ludo zabavljaju.Jasno je da je su to teški muzičari /zaluđenici i da idu do same koske.Jedne 'zelene' noći smo došli na ideju da se čak možda oni sa nekim albumima bukvalno poigravaju sa publikom, pa da kad vide da neko kupuje te albume i dolaze na koncerte, umiru od smeha :) Kao "ee vidi budale naložile se ozbiljno a mi se zajebavamo.."Takođe došla je i faza zasićenja kad smo sve manje-više isprovaljivali i počeli da kapiramo da se pojavljuju likovi po gradu koji se lože iz čistog poziranja/foliranja..."elitizam" što reče neko.Kao "ja slušam Zorna i mnoogo sam cool zbog toga".U svakom slučaju, neki krajnji rezultat tog iskustva sa njim i njegovom muzikom je taj da sam počeo stvarno da slušam skoro sve od muzike, ti bendovi oko njega su mi promenili shvatanje muzike generalnoi proširili vidike samo tako.Više me ništa ne može iznenaditi posle njih (na žalost ?)

Edited by jose_jimenez
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...