Jump to content
IGNORED

John Zorn


אַף אֶחָד

Recommended Posts

imam jako ambivalentan odnos prema zornu. ok, to i nije tesko s obzirom na raspon onoga sto je radio. od klasike preko jazza, filmske muzike, bluesa do trash metala. masada mi je savrseno lepa iako su mi njegove jazz ploce cesto dosadne.imate li ga u svojim kolekcijama? kako ga varite? stavljate ga u folder genijalci ili u folder prevaranti? vi koji se razumete u muziku, zorn kao kompozitor?

Edited by chandra
Link to comment

U folderu je JAZZ-diskografije :s_d: , 11 albuma, od The Big Gundown do The String Quartets. Slušao sam taj prvi malo, kao neka obrada Morikonea, šta li..Jbg, toliko je mnogo muzike, a tako malo vremena da se sve to presluša i doživi na pravi način, stara tužna priča.. šta preporučujete, koji albumi najbolje prikazuju njegov (osporavani?) genij?

Link to comment

Album koji najbolje prikazuje njegov osporavani genij je Naked City. Kada sam tek poceo da istrazujem puteve savremenog jazza na nekom sajtu sam naleteo na preporuku za ovaj album. Ali, bio sam jako zbunjen onim sto sam chuo. Od vrcavih, istrzanih kompozicija, zabavnih obrada, do neslushljivog i besmislenog death/trash metala. Medjutim, i na boljem delu albuma imao sam velikih problema sa podosta upicanjenom produkcijom, nekako mi uopste nije isla uz muziku na albumu. Drugi zanimljiv album za mrzeti ili obozavati mi je Spillane, mada mi na tom albumu paznju privlaci samo ona prva, 25-ominutna pesma. Pesma ima noir atmosferu, a teme u okviru pesme se smenjuju na svaki minut. Sve to deluje kao da neko menja stanice na radiju non-stop, ali zachudo oseca se nekakav kontinuitet, upravo zahvaljujuci toj opstoj atmosferi i narativima izmedju pojedinacnih tema. Albumi koji oslikavaju njegov autenticni genij su Masade. Muzika je uravnotezenija, a Zorn se ne trudi da po svaku cenu bude avangardan. Moj favorit je elektrichna Masada, to bih mnogo voleo da gledam uzivo.Albumi koji oslikavaju Zorna prevaranta su oni sa Painkiller postavom - rokaj, rokaj, i nek se sto vise rezi/cvrci/zavija na saksu i to je to. Mozda sam se malo ogresio o ovu postavu posto je nisam puno slushao, ali nije imalo sta da me zaintrigira.

Link to comment
  • 2 months later...

saznadoh skoro za neku zornovu hiper-elitisticcku arhivu avangardnih celuloida, for members only...samo je dodalo vecj postojecji hejt flejm hejt na tzadik fejm i razne internacionalne brejnolike odlive, osim mozhda haino-a :srculo:. slazem se eventualno okolo masada. btw da li ste naletali u najmilnom begeju na chudnim mestima na apologete koji koriste nadasve ljupki termin zornovacju te :fashisto:

Edited by palfoot
Link to comment
  • 5 weeks later...

18-og februara nam tzadihano stize i novi zornov "the dreamers". ulichni dileri govorkaju da je cela delinkventska posada electric masada u igri.1212681ua8.jpgja naravno ne ochekivam tu neki onesvest.molim johnniozu da izvesti o svakoj parapsihopato- dubiozi :wink:

Link to comment

posada iz elektricne masade, ali u najavi na tzadik sajtu se kaze i sledece: "Continuing in the tradition of his popular album The Gift, Zorn again combines a lifetime of musical passions?world music, movie soundtracks, jazz, minimalism, exotica, funk, surf rock and more..."na albumu Gift se susrecemo sa jalovim kolaziranjem najprepoznatljivijih klisea iz pomenutih zanrova i po svojoj malokrvnosti ovaj album me podseca na neke zornove filmske radove, mozda na obrade moricconea. minimalan sharm ovog albuma je ponajvise olichen u ribotovoj uvek zavodljivoj gitari, i najbolje funkcionise u degradirajucem kontekstu pozadinske muzike. kada se radi o novim zornovim albumima, ni ja nemam nekih velikih ocekivanja ali su iznenadjenja uvek moguca. recimo, proslogodishnji "stone- issue one" session je odlican.

Link to comment
  • 2 years later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Napravio sam ovaj topik zato sto,eto...volim svasta da cujem.I da,mnogo volim da slusam John Zorn-a,ali me je neko vec preduhitrio s tim topikom:)Pa da pocnemo recimo ovako:http://www.youtube.com/watch?v=66MJ-KOFBFQ

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...