Jump to content
IGNORED

inTREATMENT


HoboCan

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    7

  • Sludge Factory

    6

  • morgana

    5

  • gervasius twinkleminkleson

    5

odgledala samo deo epizode sa serzom i moram da se osetim kao na izborima 2000 dok kucam da je vrlo dobar. to jest, dobar je jer je klen, kao sto i jeste, ne glumata, ne pravi se urban i tako to.miki m. je veri kul. smira kao i uvek, ali deluje. mislim, nesreca je sto mi je uvek u glavi gabrijel birn, pa miki ne moze ni da se dokaze, ali sta sad.nisam jos videla branku cvitkovic i snezanu bogdanovic, a od njih dosta ocekujem. ova klinka deluje ok.jedino razocarenje je milena markovic koja bi ipak pored toliko iskustva u scenaristickim aktivnostima mogla malo bolje da prilagodjava originalnu pricu, da ne govorim o nevidjenim engleskim konstrukcijama koje su zaostale u prevodu skripta.bedak sto ne mogu da ustalim redovno gledanje, a nema zavisnika poput ovog za gorcinove urbanarije da ih trpa na jutjub.

Link to comment
jedino razocarenje je milena markovic koja bi ipak pored toliko iskustva u scenaristickim aktivnostima mogla malo bolje da prilagodjava originalnu pricu, da ne govorim o nevidjenim engleskim konstrukcijama koje su zaostale u prevodu skripta.
Jedan od uzroka (ili simptoma? jebemliga, nisam doktor) sto je domaca kinematografija u govnima vec jako dugo.
Link to comment
Jedan od uzroka (ili simptoma? jebemliga, nisam doktor) sto je domaca kinematografija u govnima vec jako dugo.
Nisam razumeo, da li ovim obeležavaš scenaristkinju ove franšize kao uzrok sunovrata domaćeg filma? Ako je tako, mislim da preteruješ. Svaka njoj čast za dramske tekstove i tu bi se možda i moglo govoriti o m.marković kao o uticajnom autoru (mada iskreno ne vidim na scenama neke savremene domaće poetske drame i slično). Međutim, kao scenaristkinja ona ima sebe tek jedan jedini film (+jedan, prema IMDB in production), uostalom prilično dobar. Tu je pre reč o up&coming piscu nego o nekom naročitom scenarističkom iskustvu. Ili se varam?
Link to comment

kad se studira dramaturgija, pripremas se za sve, cak i za ah taj divni kopirajtering. ali i za prilagodjavanje tekstova, pretvaranje price u scenario itd, te je ovde njen posao bio cisto zanatski, to jest, nije bilo potrebno kreativno, vec tehnicko iskustvo koje bi morala da ima osoba ovako zavidne (ozbiljna sam) strucne biografije.da ne govorim o spisateljskom iskustvu. zbog toga se i bunim protiv lose adaptacije i neprepoznavanja/neizbacivanja ocigledno engleskih jezickih konstrukcija. dobro, nije bas bila solja caja, ali blizu. ne znam ko su ovo dvoje potpisanih prevodilaca, ali manje-vise njihove greske, ona je tu neka vrsta lektora.da, zaboravih. najvise mi se svidja mikijev monitor. neki onako dojajni svemirski.

Link to comment
Nisam razumeo, da li ovim obeležavaš scenaristkinju ove franšize kao uzrok sunovrata domaćeg filma? Ako je tako, mislim da preteruješ. Svaka njoj čast za dramske tekstove i tu bi se možda i moglo govoriti o m.marković kao o uticajnom autoru (mada iskreno ne vidim na scenama neke savremene domaće poetske drame i slično). Međutim, kao scenaristkinja ona ima sebe tek jedan jedini film (+jedan, prema IMDB in production), uostalom prilično dobar. Tu je pre reč o up&coming piscu nego o nekom naročitom scenarističkom iskustvu. Ili se varam?
Naravno da nisam govorio o Mileni Markovic.
Link to comment

Meni je inace americka verzija jedna od boljih serija koju sam gledao ever. Sopranosi, Six Feet, Wire, Larry David pa in TREATMENT. Ostalo mi je sve simpaticna zabava uz cips i joint o kojoj razmisljam samo dok traje epizoda - Lost, 24, Weeds etc.Elem, kad je ova nasa verzija u pitanju, glavni problem mi je sto nema onog momenta 'sta ce sada biti' tj nema nikakve neizvesnosti. Ali ok, verujem da je to problem svih koji su gledali americku (ili izraelsku) verziju. Stoga moram priznati da i ne pratim ovo redovno, pa sve sto kazem nek bude shvaceno sa dozom rezerve. Ni ja jos nisam video S.Bogdanovic, ali ovo sto jesam deluje mi zadovoljavajuce ako seriju poredimo sa ostalim srpskim tresom. Prvi put u zivotu ne okrecem kanal kada vidim Sergeja, sto je very cool. Ona riba koja igra Loru je prilicno ok, klinka sportiskinja je odlicna, totalno je vidim kako izlazi iz Sumica sa treninga, Jezdic podnosljiv, ali ona njegova zena mi se uopste ne dopada - em sto lose glumi, em sto izgleda kao da je Jezdiceva keva. Tuzno je da ona igra ubedljivo najbolju ribu iz americke verzije. Inace, meni je nedvosmisleno najslabija tacka u seriji Miki. Skroz mi zgleda kao da jedva ceka da se zavrsi set i da pali gajbi, kao da ih ne slusa, deluje odsutno...Ne znam, mozda nisam dovoljno gledao, jer nisam video nijedan od onih momenata kad popizdi i vice, ali nakon 4 ili 5 epizoda koje videh imam taj utisak. Zesce me nervira Miki, a odusevio sam kada sam cuo da ce on igrati Byrna. Da je prepisano skroz, jeste. Psovke uopste nisu u funkciji. Ona riba sto igra Loru deluje presmesno kada kaze Mikiju 'Necu da me spasete, hocu da me pojebete' sa sve persiranjem. Mada, najveci problem mi je sto sve vreme imam utisak da gledam pozorisnu predstavu, dok mi ovi iz americke verzije deluju skroz real. A pri tom ne mislim da je americki cast izmislio glumu za ove nase. Nemam pojma ko je Milena Markovic, ali znam da mi je onaj film Sutra ujutru tesko njesra. Da ne tupim mnogo - ukoliko ce se na ovu seriju navuci bar 20% srpskih domacica, kapa dole.

Edited by HoboCan
Link to comment

Odgledah sad slucajno dobar deo Serzove terapije u ovoj epizodi. Nemam pojma koja je po redu, upao sam na pola. Inace, nisam do sad odgledao nista, ni americku verziju (mada imam nameru vec jako dugo, ali nikako da stignem). Ne svidja mi se kako glumi Serz, klasicna njegova brzanja. A i njegov lik je onako, malo nategnut (iz ovoga sto sam cuo u ovoj epizodi). Miki onako (propao je dosta, ili ovde bar tako izgleda, pa mu je faca nekako cudna) ni on se nesto ne pretrze od glume. I u pravu ste za jezik i govor, na momente zvuci kao prevod sa engleskog (ne bas u soljica caja stilu, ali oseti se sasvim dovoljno da zasmeta). Jednostavno, kod nas ljudi u najobicnijoj konverzaciji™, fejs-tu-fejs, a ovde je to slucaj, ovako ne govore. Pritom je to stvar koja se da resiti sa jos par ruku preko scenarija, ili cak jos jednostavnije u radu reditelja sa glumcima. Mislim, oni bi sami trebali da znaju i ostete kad nesto zvuci autenticno, a kad ne. Medjutim, ovo je ipak nesto sto moze da se gleda. Svakako je podnosljivije od svih onih sranja koja smo imali prilike da gledamo na nasim telepizdijama do sad (od Gorcinovih urbanija, do Pavicevih socijala i ostalih baba, sela, cesljanja, klinaca, palaca, rodjaka, plodova...). Necu pratiti, zato sto hocu prvo da pogledam HBO-ovu verziju, ali bih pratio da sam vec gledao americku verziju, ili da je ovo na primer nas original proizvod. E sad, ova serija (u nasoj varijanti) ima jos jedan problem, koji bi autori mogli (i trebali) da prevazidju i okrenu ga u svoju korist. Kod nas je odlazak kod psihijatra, na ovakvu vrstu terapije, jos uvek prilicno... hmm... kako bih rekao... neuobicajena i neobicna pojava. Hocu reci, sigurno da kod nas ima ljudi koji idu kod psihijatara na sesije ovog tipa (malo na kauc, razgovor, sat vremena nedeljno, cito radi olaksanja i tako to), ali nije se to kod nas primilo kao npr. u Americi, ovde nije postalo sastavni deo zivota i kulture zivljenja™ kao tamo. Ili gresim? Bar ja nisam imao takva iskustva sa ljudima. Mozda je to u BG-u drugacije :P LM, uparvo ta netipicnost situacije u Srbiji bi mogla dobro da se iskoristi, cisto da bi se malo razbio taj taboo™ oko ove vrste terapije, a takodje bi moglo da doprinese zanimljivosti likova (pacijenata i doktora). Posto nisam pratio do sad, kako ova nasa varijanta serije stoji s tim, moze li neko ko je gledao da keze?

Link to comment

Sto se tice scenarija M.Markovic ona cak nije dobila ni scenario nego dijalog-listu..A iskreno mislim da me ovaj "format" ne radi jer je ionako vecina nasih filmova-serija radjena vise kao pozoriste nego kao film , pa mi ovo nista novo... ;)

Link to comment
  • 8 months later...

retko gledam tevej ali ovog leta sam ga cesto palio pre spavanja. hvatam neke svetske kanale na kojim cesto pice sopranosi pa nekoliko puta slucajno uhvatih i "in treatment" serijicu. Elem, serija uopste nije losa... odavno nisam cuo ovako lepo razradjene dijaloge. Svaka epizoda traje oko 25min i uglavom su samo psihoterapeut i njegov pacijent za taj dan prisutni u celoj epizodi (eventualno njegov, kind of, psihoterapeut).pogledao sam nekoliko epizoda iz drugog ciklusa pa sam daunlodovao celu prvu sezonu. Vrlo tople preporuke. mada naravno, uzmite ovo sa postenom dozom neverice kako retko gledam tv te nisam bas u toku koliko su serije odmakle u smislu smisnjeno napisanih scenarija.ne radi se o supermen psihoterapeutu vec jednom solidnom i ljduskom stvoru sa svim svojim manama sto seriju cini vrlo interesantnom. Uz to mozete cuti i gabriel byrne-a sa onim najlepsim irskim akcentom prekrivenim dugogodisnjem boravljenjem u US.http://en.wikipedia.org/wiki/In_Treatmentopet... preporuke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...