Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Koliko znam oborili smo 3 ( osim stealtha i jedan F 16 i jedan Tornado čini mi se ). Rusi uglavnom nemaju s tim ništa. Niti su hteli, niti su mogli, a što se mene tiče, može tako i da ostane.
Gde je pao taj Tornado?
Link to comment
Pa i nije bilo vojnika a mogli smo npr. onu trojicu sto uhvatili ali dobri Dzesi Dzekson ih je oslobodio.Zar neko ko se javlja iz Japana ne zna sta je kapitulacija?
Mesto stanovanja korisnika foruma nema veze s diskusijom i to više nemojte pominjati.
Gde je pao taj Tornado?
Zaista se ne sećam da li je bio on ili neki drugi. Sećam se da sam negde čitao o 3 aparata, što je naravno u ogromnoj suprotnosti s zvaničnim podatkom od preko 60.
Link to comment
Mesto stanovanja korisnika foruma nema veze s diskusijom i to više nemojte pominjati. Zaista se ne sećam da li je bio on ili neki drugi. Sećam se da sam negde čitao o 3 aparata, što je naravno u ogromnoj suprotnosti s zvaničnim podatkom od preko 60.
F117 i F16 su oboreni i u roku od sat-dva ostaci su prikazani na televiziji. Ja nisam video nijedan dokaz o tom Tornadu.
Link to comment

mali offIzgleda da nam je stigla ta telekomukaciona oprema. Moj ujak je bio na predavanju sa vojnicima i kaze da je oprema OK.

Link to comment
Sta ti imas protiv stare narodne izreke "kud svi Turci, tu i ludi Mujo"?Il' se nadas da ce jopet doci vreme kad ce jedni biti s' leva u punoj ratnoj opremi, drugi s' desna, a mi u sredini im prodajemo semenke i maglu?
Imam protiv da kupujemo rashodovane F-16 i da saljemo vojsku u npr. Irak a da se Velika Britanija povlaci, to nam nije potrebano, nisam protiv saradnje sa NATO ali nisam za ulazak u istu organizaciju.
Link to comment
mali offIzgleda da nam je stigla ta telekomukaciona oprema. Moj ujak je bio na predavanju sa vojnicima i kaze da je oprema OK.
Ajde, ako mozes, pitaj ujaka dal' je oprema iz Izraela?
Link to comment
Imam protiv da kupujemo rashodovane F-16 i da saljemo vojsku u npr. Irak a da se Velika Britanija povlaci, to nam nije potrebano, nisam protiv saradnje sa NATO ali nisam za ulazak u istu organizaciju.
Onda se ne sekiraj. Nit sve clanice NATO moraju da imaju F16, niti su sve poslale vojsku u Irak.
Link to comment
Onda se ne sekiraj. Nit sve clanice NATO moraju da imaju F16, niti su sve poslale vojsku u Irak.
Naravno Nemacka i Velika Britanija nece u Irak ali zato Hrvatska i Makedonija vec su u Avganistanu ja mislim da su Makedonci i u Iraku to isto vazi i za Rumune.A Dzordz Bus ce Hrvatima objasniti prednosti matorih F-16 u odnosu na nove Gripene koji su daleko bolji za hrvatske prilike.Ne hvala! Edited by No7
Link to comment
Naravno Nemacka i Velika Britanija nece u Irak ali zato Hrvatska i Makedonija vec su u Avganistanu ja mislim da su Makedonci i u Iraku to isto vazi i za Rumune.A Dzordz Bus ce Hrvatima objasniti prednosti matorih F-16 u odnosu na nove Gripene koji su daleko bolji za hrvatske prilike.Ne hvala!
Kao sto rekoh, neki su Iraku, neki nisu. Neki imaju F16, neki nemaju. Ali u situaciji kada su svi oko tebe u tom klubu, glupo je insistirati na tome da necemo u NATO jer hoce da nam uvale avione koji nam se ne svidjaju. Sta je bolje: imati jedan F16 na zemlji koji truli (jer smo morali da ga kupimo kad smo kupili ulaznicu u NATO), ili 20-tak na nebu koji merkaju sta da gadjaju, ako nam se zalomi da nam opet imamo vlas' koja voili da se bije sa komsijama koje su u NATO klubu?
Link to comment
Kao sto rekoh, neki su Iraku, neki nisu. Neki imaju F16, neki nemaju. Ali u situaciji kada su svi oko tebe u tom klubu, glupo je insistirati na tome da necemo u NATO jer hoce da nam uvale avione koji nam se ne svidjaju. Sta je bolje: imati jedan F16 na zemlji koji truli (jer smo morali da ga kupimo kad smo kupili ulaznicu u NATO), ili 20-tak na nebu koji merkaju sta da gadjaju, ako nam se zalomi da nam opet imamo vlas' koja voili da se bije sa komsijama koje su u NATO klubu?
Koja god vlast dodje nema sanse da da napadne NATO clanicu osim ako neke vazne zemlje NATO-a ne daju zeleno svetlo, ovo sto sam napisao su ekstremni uslovi.Zato, NATO ne hvala a kome se ratuje za Amere po svetu uvek moze da se prijavi u njihovu vojsku ili neke privatne organizacije a na raspolaganju mu je i Legija stranaca.Sto se tice kupovine rashodovane americke opreme, pa te onda jos oni vezu ugovorima o remontu i kupovinu nove bas od njih, rekao bih, ne hvala.
Link to comment
Koja god vlast dodje nema sanse da da napadne NATO clanicu osim ako...
Ulazak u NATO upravo eliminise ovo "osim ako...". Ja se u principu ne bih previse pouzdao u razumnost srpskih politicara. A ako mislis da je sadasnji predsednik SAD neuracunljiv, sacekaj da nervozni i nagli Mek Kejn dodje na vlast pa gledaj sta ce da uradi ako mu neko na Balkanu (a da nije u NATO-u) u pravednom gnevu zapali ambasadu.
Zato, NATO ne hvala a kome se ratuje za Amere po svetu uvek moze da se prijavi u njihovu vojsku ili neke privatne organizacije a na raspolaganju mu je i Legija stranaca.
Ti mislis da je Slovencima, Hrvatima, Albancima i Makedoncima bas stalo da ginu za Amerikance? Ja bih, da sam vlas' u Srbiji, gledao sta rade Hrvati i radio isto sto i oni i ne bih se mnogo pitao "a kako, a zasto, a zbog cega?". Najbolje su prosli u Balkanskim ratovima, mora da znaju sta rade.
Sto se tice kupovine rashodovane americke opreme, pa te onda jos oni vezu ugovorima o remontu i kupovinu nove bas od njih, rekao bih, ne hvala.
Kupis komada jedan onoga sto traze, cisto da im omogucis moralnu pobedu. A onda kupis ono sto ti stvarno treba, od njihovih saveznika.
Link to comment
Ulazak u NATO upravo eliminise ovo "osim ako...". Ja se u principu ne bih previse pouzdao u razumnost srpskih politicara. A ako mislis da je sadasnji predsednik SAD neuracunljiv, sacekaj da nervozni i nagli Mek Kejn dodje na vlast pa gledaj sta ce da uradi ako mu neko na Balkanu (a da nije u NATO-u) u pravednom gnevu zapali ambasadu.Ti mislis da je Slovencima, Hrvatima, Albancima i Makedoncima bas stalo da ginu za Amerikance? Ja bih, da sam vlas' u Srbiji, gledao sta rade Hrvati i radio isto sto i oni i ne bih se mnogo pitao "a kako, a zasto, a zbog cega?". Najbolje su prosli u Balkanskim ratovima, mora da znaju sta rade.Kupis komada jedan onoga sto traze, cisto da im omogucis moralnu pobedu. A onda kupis ono sto ti stvarno treba, od njihovih saveznika.
Pa ako je tako kao sto kazes za americke politicare ne treba mnogo racuna voditi o srpskim.Slovenci ne, slovenci su pametni oni slabo sta salju od vojske bilo gde a i privredu su sjajno sacuvali poput austrijanaca, nisu sve rasprodali i sada ulaze polako u privatizaciju uglavnom onoga sto nije rentabilno ali to dobro prodaju a ostatak su sacuvali privrede i kupuju po Balkanu, sjajno.Hrvati i Makedonci en mogu da biraju, razbucace im drzavu, Hrvate ce samo podsetiti ko im je pomogao u pravljenju drzave i ako ne budu kooperativni aktivira se brzo nekakav plan Z-4 kod Makedonaca je jos gore. Ima da salju koliko je god potrebno i da kupuju sta im se kaze.Ne funkcionise to tako, SAD ne dozvoljavaju svojim "saveznicima" u NATO-u tek tako da im ulaze u poslove.Inace ja mislim da je Sloba najbolje odigrao 1995. ja ga mrzim sto je izigrao Srbe u Hrvatskoj i sto je uopste se mesao u pobunu Srba tamo ali on jeste tada dobro odigrao, sacuvao je SRJ i jos dobio pola BiH i imao prilicno dobro poziciju za ucenjvanje Hrvata sa istocnom Slavonijom ali on je ipak samo komunisticki kadar, na pocetku 1996. imao je mnogo toga za 3 godine nece imati nista zato je bio i poznat po tome da izigra genijalno na kratko ali na dugo je bio ocajan. Uostalom ovo nije tema za takve price. Edited by No7
Link to comment

RV je tehnoloski najnapredniji i finansijski najzahtevniji rod svake vojske koja jos uvek nema svemirski program. Ozbiljno bavljenje temom o potrebi (i strukturi) necijih vazdusnih snaga, bez da se u obzir uzmu aktuelne vojno bezbednosne tendencije, je cisto klinjarsko lozenje. S druge (strucne) strane, u stratesko taktickom smislu, to ignorisanje evro atlanskih integracija je cista glupost i neznanje. Svakako odsustvo bilo kakve anlitike....i da, '99 su oborena 2 NATO aviona (i par bespilotnih letelica).

Link to comment
RV je tehnoloski najnapredniji i finansijski najzahtevniji rod svake vojske koja jos uvek nema svemirski program. Ozbiljno bavljenje temom o potrebi (i strukturi) necijih vazdusnih snaga, bez da se u obzir uzmu aktuelne vojno bezbednosne tendencije, je cisto klinjarsko lozenje. S druge (strucne) strane, u stratesko taktickom smislu, to ignorisanje evro atlanskih integracija je cista glupost i neznanje. Svakako odsustvo bilo kakve anlitike....i da, '99 su oborena 2 NATO aviona (i par bespilotnih letelica).
Zato i ne treba da ulazimo u NATO jer su tendencije takve, sto se videlo i podelom u Bukurestu kada su SAD predlozi pukli sam NATO se podelio, em sto nama je sada svejedno dal' smo u NATO ili ne jer mi niti cemo napadati NATO zemlje a ako neka nas napadne to NATO po ugovoru ne podrzava te je retardirano i glupo trositi ljude za Shell i Texaco i pri tome sklapati stetne vojne ugovore o kupovini npr. aviona.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...