Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

U toj priči neko je predvideo da modernizacija traje i da potencijalne mušterije koje seku uši i krpe dupe nisu baš uredne platiše.

I dok se sve to iskristalizovalo™ došli su novi-stari avioni i svi su skontali velika ulaganja u avione s početka 60-tih nema smisla.

Nikome ne trebaju eskadrile migova 21.

Ili sirotinji treba par kom da bi ispunili obavezu air policinga ili veliki korisnici prelaze na nove/novije avione.

Edited by wall
Link to comment

Ma naravno, ali pazi, nije ni bilo potrebe realno. Raspad multipolarnog sveta, širenje Amerike i njenih odbrambenih resursa worldwide, preusmeravanje raspoloživog novca u razvoj privrede i socijalne sfere etc. Jednostavno nije bilo tržišta za takav avion.

 

Pošto postoje ozbiljni nagoveštaji da je ta era gotova tj. da će sad svako morati da plaća svoju odbranu, veoma je verovatno da će interesovanje za takav jedan tip aviona naglo poskočiti.

 

Ko na vreme napravi tako nešto, taj će prvi pokupiti mast.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Eh. Koliko puta je ovde rečeno da je kupovina novih aviona političko, posle raspoloživog novca, sledeće pitanje. :)

Nema baš puno zemalja koje mogu da naprave pristojan nadzvučni avion, ispoštuju rokove i odredbe ugovora koje se tiču perioda post-isporuke.

Link to comment

'ajde, sve na stranu, Textron Skorpiona sam pomenuo zato sto mi je bio pri ruci, ovdasnji forumski, a i kao moguceg pokazatelja trenda, ali zasto se ne pokusa da se stvari stave u pravu perspektivu, sa sve prioritetima.

Politika ili takozvana politika na stranu, ostaje pitanje otkud ovolika privlacnost aviona/avijatike, a zapostavljanje nekih kudikamo vaznijih elemenata takozvane nacionalne odbrane.

Srbija, recimo, danas nema ni prekticno ni teorijski takozvanu - obucenu rezervu.

Nema ni neku aktivu doduse, osim ako se ne racuna ono malo specijalac kerebecenja, 'al to na stranu.

Nema ni naznaku organizacije za odgovor na - nedajboze - iole zajebaniju elementarnu nepogodu, a mene je strah i da pomislim sta bi se u slucaju da nas nesto zadesi dogodilo pod bilo kojom vlascu u zadnjih cirka 25 godina.

Bilo je par pokaznih vezbi, poplave, vejavice, taj rad, opet nedajbozenikom, helikopter obaska.

 

Obucena rezerva podrazumeva manje zakonsku obavezu i takozvana zakonska resenja: podrazumeva da 50% + 1 stanovnistva ima svest i spremnost da bude - obucena rezerva.

Sa svim sto uz to ide.

Ovo pominjem zato sto se stice utisak da se smatra da bi nijevaznokoliko aviona resilo problem potrebe da se oruzje - a avioni su oruzje - upotrebi: od air policinga do nekog oruzanog sukoba.

Ne bi: koliko god da ih neka zemlja - osim nekoliko istinskih velikih sila - imala, trajali bi letnji dan do podne u slucaju ozbiljne sorke.

Neozbiljne ne postoje.

Posle toga bi moralo ili da se bije na druge nacine ili da se - skinu gace, a ni jedna jedina zemlja velicine i potencijala Srbije sukob koji bi mogao da je zadesi niti je resavala niti ce moci da resava avionima: pre njih, kao prioritet, dolaze ljudi motivisani da se biju.

Jer - boj ne bije svijetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka  -_-

Link to comment

Nema baš puno zemalja koje mogu da naprave pristojan nadzvučni avion, ispoštuju rokove i odredbe ugovora koje se tiču perioda post-isporuke.

Ima.  -_-

Pored toga, samo razjasnjenja radi: zasto se insistira na nadzvucnom avionu?

I sta to tacno znaci?

U svakoj varijanti koja se ovde pominjala, a narocito u vezi sa takozvanim air policingom, dovoljna bi bila naprava koja bi spadala u - ako se dobro secam izraza - okolozvucne ili tako nekako.

Sto ce reci cirka 1.2 'ajmo na 1.5 M?

Link to comment

čuj nemamo rezervu, pa nije obavezni vojni rok ukinut pre 36 već pre 6 godina imamo i sada stotine hiljada obučenih vojnika do 45 godina starosti na desetine hiljada specijalaca koji su prošli obuku u 63 padobranskoj ili 72 specijalnoj brigadi da pomenem samo ove najpoznatije

Link to comment

Pa ovo ovde je tema o RV-u i eto trućkamo, ne računam na bilo kakvu šorku, patroliranje, ispratiti sumnjiv putnički, prizemljiti™ kakav zalutali privatni avion i to je to.

Ne računam ni na kakve ozbiljne šorke u blatu, ovo specijalnih jedinica što se ima u vojsci i policiji može odraditi ono što se čini jedino realnim, neki oblik terorizma.

Sve ostalo, nije izgledno ili nemamo mi šta tu raditi.

Link to comment

čuj nemamo rezervu, pa nije obavezni vojni rok ukinut pre 36 već pre 6 godina imamo i sada stotine hiljada obučenih vojnika do 45 godina starosti na desetine hiljada specijalaca koji su prošli obuku u 63 padobranskoj ili 72 specijalnoj brigadi da pomenem samo ove najpoznatije

Nemamo rezervu. Da bi imao rezervu ona mora na vežbe, mora da ima formaciju, starešinski kadar, logistiku, naoružanje i, što je najvažnije, da ga ume upotrebiti.

 

To se zaboravlja kad se ne vežba.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Ima.  -_-

Pored toga, samo razjasnjenja radi: zasto se insistira na nadzvucnom avionu?

I sta to tacno znaci?

U svakoj varijanti koja se ovde pominjala, a narocito u vezi sa takozvanim air policingom, dovoljna bi bila naprava koja bi spadala u - ako se dobro secam izraza - okolozvucne ili tako nekako.

Sto ce reci cirka 1.2 'ajmo na 1.5 M?

Pa i orao je okolozvučni™ pa nikada nije bio u dežurnoj pari.

Ako imaš civilne avione koji idu™ oko 1000km/h, treba ti avion koji ga može stići i prestići. Avion koji ima odgovarajući radar i AA projektile.

Link to comment

Orao je probio zvučni zid jednom, u poniranju, bez tereta.

 

1,5M je prava stvar za lovca koji nama treba, ništa više, mi imamo cca 350km vazdušnog prostora, to je za takav avion 15 minuta s kraja na kraj zemlje pri punoj brzini.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Orao je probio zvučni zid jednom, u poniranju, bez tereta.

1,5M je prava stvar za lovca koji nama treba, ništa više, mi imamo cca 350km vazdušnog prostora, to je za takav avion 15 minuta s kraja na kraj zemlje pri punoj brzini.

via CZ-M53 TT

Jeste. Probio je. :D
Link to comment

čuj nemamo rezervu, pa nije obavezni vojni rok ukinut pre 36 već pre 6 godina imamo i sada stotine hiljada obučenih vojnika do 45 godina starosti na desetine hiljada specijalaca koji su prošli obuku u 63 padobranskoj ili 72 specijalnoj brigadi da pomenem samo ove najpoznatije

OK, uvazavam  :)

Samo, kakva ce situacija da bude ne za 10 nego za 5-6 godina.

Zaboravljas da je jedinica mere u takvim stvarima 1 decenija ako ne i vise.

I to pod uslovom da znas sta hoces.

O takozvanim specijalcima ne bih  :puke:

 

Pa ovo ovde je tema o RV-u i eto trućkamo, ne računam na bilo kakvu šorku, patroliranje, ispratiti sumnjiv putnički, prizemljiti™ kakav zalutali privatni avion i to je to.

Ne računam ni na kakve ozbiljne šorke u blatu, ovo specijalnih jedinica što se ima u vojsci i policiji može odraditi ono što se čini jedino realnim, neki oblik terorizma.

Sve ostalo, nije izgledno ili nemamo mi šta tu raditi.

Nisam siguran ni u odradjivanje terorizma, nedajboze naravno.

A sto se tice neizglednosti i 'nemamo mi sta tu raditi' - pitanje svih pitanja kad je rec o takozvanoj nacionalnoj odbrani: sta ako budemo morali?

Ograda: pitanje rezerve je cisto teoretsko, nedajboze nikom takozvani obavezni vojni rok i slicne gluposti.

 

Pa i orao je okolozvučni™ pa nikada nije bio u dežurnoj pari.

Ako imaš civilne avione koji idu™ oko 1000km/h, treba ti avion koji ga može stići i prestići. Avion koji ima odgovarajući radar i AA projektile.

Orao dakle, po tvojim kriterijumima, moze u presretanje civilnog aviona koji leti tu negde oko 1,000 km/h?

 

A sa odgovarajucim radarom i AA projektilima, ma sta to znacilo, mislim da preterujes, imam u vidu zahteve koji bi se postavljali pred avion koji ima zadatak da pazi na civilne avione: taj 'posao' bi 'ladno mogao da obavlja bilo koji avion godista 1960 - 1970. i to sa radarima istog godista.

Link to comment

OK, uvazavam :)

Samo, kakva ce situacija da bude ne za 10 nego za 5-6 godina.

Zaboravljas da je jedinica mere u takvim stvarima 1 decenija ako ne i vise.

I to pod uslovom da znas sta hoces.

O takozvanim specijalcima ne bih :puke:

 

 

Nisam siguran ni u odradjivanje terorizma, nedajboze naravno.

A sto se tice neizglednosti i 'nemamo mi sta tu raditi' - pitanje svih pitanja kad je rec o takozvanoj nacionalnoj odbrani: sta ako budemo morali?

Ograda: pitanje rezerve je cisto teoretsko, nedajboze nikom takozvani obavezni vojni rok i slicne gluposti.

 

 

Orao dakle, po tvojim kriterijumima, moze u presretanje civilnog aviona koji leti tu negde oko 1,000 km/h?

 

A sa odgovarajucim radarom i AA projektilima, ma sta to znacilo, mislim da preterujes, imam u vidu zahteve koji bi se postavljali pred avion koji ima zadatak da pazi na civilne avione: taj 'posao' bi 'ladno mogao da obavlja bilo koji avion godista 1960 - 1970. i to sa radarima istog godista.

Može kao što može i zastava 101 od 1300 ccm da patrolira autoputem.

Ono ne ulazi sve preko Beograda u naš vazdušni prostor, treba ga stići pre nego što prepiči iz npr Bugarske u BiH. :D

Edited by wall
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...