Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Pa ovi sto bez ostatka, khm, neguju boldovano.

I svi ostali sto im je do glave na ramenima.

Ma koliko negovali, kaskaju za celu 1 tehnološku generaciju u toj pokretljivosti. Podjednako koliko i ovi drugi kaskaju za njima u avionici i elektronici.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Ma koliko negovali, kaskaju za celu 1 tehnološku generaciju u toj pokretljivosti. Podjednako koliko i ovi drugi kaskaju za njima u avionici i elektronici.

 

Nisam te to pitao  -_-

Nego, da ponovim: zasto, cemu pokretljivost, ako su topovi budalastina i ako ce sve da se dogadja na daljinama od cirka 100 km?

 

 

 

 

Edit: i 1 besplatan savet  -_-: mani se ocena o uzajamnom kaskanju u ma cemu, nebitno je, a u primeru koji navodis i netacno. -_-  -_-

Link to comment

Nisam te to pitao -_-

Nego, da ponovim: zasto, cemu pokretljivost, ako su topovi budalastina i ako ce sve da se dogadja na daljinama od cirka 100 km?

 

 

 

 

Edit: i 1 besplatan savet -_-: mani se ocena o uzajamnom kaskanju u ma cemu, nebitno je, a u primeru koji navodis i netacno. -_- -_-

Čemu? Bega se i od raketle manevrom, ne samo od metka.

 

A to drugo pomućkaj pa prospi. Kaskaju itekako.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Ovo o nebitnosti topa, to isto se prica jos od pre Vijetnama na ovamo, zato je F-4 originalno dizajniran bez topa ali se u realnim uslovima ispostavilo da mu je top itekako koristan a i potreban, pa se to naknadno budzilo. Ono jes' to bilo pre 50 godina, i tehnologija sto raketna sto radarska je od onda uznapredovala, ali ipak ne bih ja zurio sa otpisivanjem topovskog naoruzanja.

 

Таман сам и ја хтео да поменем Ф-4. Још са њим су увели ракете средњег домета, и мислили су да ће то бити довољно за надмоћ над противником. Како се то показало говори податак да су убрзо морали да му уведу топ који није ни био предвиђен.

 

Што би се рекло, историја се понавља са Ф-35 и АМРААМом.

И ту тврде да ће та ракета бити довољна да обори све противнике далеко од авиона.

Додуше, овог пута су у пројектовању ставили топ.

Да су морали да га уводе накнадно, овим темпом би потрошили десетине милијарди.

Edited by vathra
Link to comment

Da li ce istorija da se ponovi ili ne videcemo tek ukoliko neka zemlja koja bude posedovala F-35 udje u neki ozbiljan konflikt sa jednakim protivnikom - dakle ne mislim na bombardovanje neprijatelja koji nema nikakvu PVO i avijaciju ili ima nesto zaostalo iz 70ih. Cesto se npr. ponavlja da je ono sto je Amerika u Avganistanu i Iraku posle 2003. radila sa F-16, F/A-18 i sl. mogla komotno da odradjuje sa A-4 Skyhawk.

 

F-35 lako moze da prodje ceo svoj radni vek a da nikada ne bude ozbiljno testiran, vec da "potrosi karijeru" na bombardovanje tojotinih pikapa i obaranje ponekog zastarelog MiGa-29 2035. godine. F-35 se jos i izvozi pa mozda negde zakaci neki rat (na bliskom istoku npr. kao deo izraelskog RV), dok ce F-22 skoro pa sigurno ostati "netestiran" (tj. nadam se da hoce, jer u suprotnom znaci da cemo imati neki gadan svetski rat).

Link to comment

Zar tih 6 bombi onda nema samo 600 kg? :D I ja mislim da Orao moze da ponese do 2,8 t podvesnog naoruzanja.

Ma zeznuo sam se samo kasno ukapirao, 12 komada toga on nosi, po tri na svakom od potkrilnih nosača. One su malo teže, oko 160 kg valjda, to 100 im je oznaka šarže verovatno.

 

F-35 je za mene shit i to će i ostati, mereno po više parametara. Odnos cena-kvalitet, sam koncept i uloga koja mu je namenjena (mmm, sveee), pa čak i testovi na simulacijama u konfliktu sa apgrejdovanim avionima starije generacije - ništa mu ne ide u korist. Jednostavno se je izgleda, kao i uvek kad se hoće previše i iznad realnih mogućnosti, za veoma visoku cenu dobilo veoma malo.

 

 

via CZ-M53 TT

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

F-35 je za mene shit i to će i ostati, mereno po više parametara. Odnos cena-kvalitet, sam koncept i uloga koja mu je namenjena (mmm, sveee), pa čak i testovi na simulacijama u konfliktu sa apgrejdovanim avionima starije generacije - ništa mu ne ide u korist. Jednostavno se je izgleda, kao i uvek kad se hoće previše i iznad realnih mogućnosti, za veoma visoku cenu dobilo veoma malo.

via CZ-M53 TT

Da zapamtis i zapises: F-35 se upisuje kao velika masina u svakom pogledu i dirigovace desavanja u bransi do cirka 2100. godine. :fantom:

Link to comment

 zastarelog MiGa-29 2035. godine.

MiG-29 neće nikada da zastari.  :mad: Da se izvineš ili napusti sahranu.  :lolol:

 

I to baš te godine kad budu konačno modernizovani i ušli u upotrebu migovi iz Putinove donacije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...