Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Najveci izvozni uspjeh je trebao biti Galeb 2 (mozda grijesim ali sam proilicno siguran da je bio Galeb 2).Tada smo bili ugovorili prodaju velikog broja aviona Nigeriji. Svi su bili zadovoljni kada su se vratili (jer su prodali i jer im se nista nije desilo u Lagos-u). Sedam dana poslije, desio se drzavni udar (ili neka promjena vlade) i posao je propao. Nigerijci su kupili ceske avione.Kada je nasa delegacija dosla u Lagos, odveli su ih u vilu gdje su trebali spavati. Prvo sto su im pokazali su zadnja vrata da znaju kuda treba da pobjegnu ako ih neko napadne :D.Galeb 4 je trebao biti izvozni hit ali nazalost politicka situacija to nije dozvolila.

Link to comment

da se nadovezem na pricu o potrebi za jakom lovackom avijacijom za neke regionalne sukobe

Uskoro ce i Hrvatska biti u NATO a u Bosni i na Kosovu je vec NATO, o kakvim ti ratovima pricas, nije mi jasno.
danasnja vest:
NATO: Poziv Hrvatskoj i Albaniji 3. april 2008. | 07:26 -> 15:26 | Izvor: B92, Beta, Tanjug Bukurešt, Ljubljana -- Najveći samit NATO-a u istoriji počeo je sinoć u Bukureštu. NATO potvrdio poziv Hrvatskoj i Albaniji da se priključe Alijansi.
znaci sad ne mozemo i da zelimo da "ratujemo regionalno ali ne sa NATO"...ostali smo crna rupa u bezbednosnom smislu...da dovucemo sistem PVO zastite Moskve, pa bili bi smo inferiorni...@borris: nisam znao ovo za Rafala, bilo je nekog pominjanja ('96 je na miting na Bataji sleteo jedan, pa smo se mi nesto lozili) ali sam to pripisivao urbanim mitovima. izvinjavam se....ostalo si takodje 100% upravu (Orlov motor, i projekat Galeba)@Tresko: ovo je bila sala za "Letecu topovnjacu" kao avion za podrsku nasim kopnenim, zar ne?
Link to comment
da se nadovezem na pricu o potrebi za jakom lovackom avijacijom za neke regionalne sukobedanasnja vest:znaci sad ne mozemo i da zelimo da "ratujemo regionalno ali ne sa NATO"...ostali smo crna rupa u bezbednosnom smislu...da dovucemo sistem PVO zastite Moskve, pa bili bi smo inferiorni...
Mi ne mozemo ali nas mogu.
Link to comment
Mi ne mozemo ali nas mogu.
mogu, mogli su i moci ce......a to sam ti naveo zbog predhodnih teorija ala
Mi i ne treba da razmisljamo da ratujemp sa NATO nego se gleda regionalni okvir
jer je (sad) NATO = regionda sve potrosis ceo GDP zemlje na RViPVO i nabudzis 10 eskadrila Suhoja 37 ili Reptora, i jos toliko baterija S300 na zemlji, pa ne bi predstavljao ozbiljniju silu u regionu
Link to comment

Da znamo kako se ratuje sa avijacijom neprijatelja, oborili bi smo vise od 1 (jednog) njihovog aviona.A i taj je bio stealth, oborili ga Rusi, ne mi.30 hiljada naleta preko naseg srpskog neba i nista. PVO, bashibozuk.Sada hocemo nas borbeni avion?

Link to comment

Koliko znam oborili smo 3 ( osim stealtha i jedan F 16 i jedan Tornado čini mi se ). Rusi uglavnom nemaju s tim ništa. Niti su hteli, niti su mogli, a što se mene tiče, može tako i da ostane.

Link to comment
Koliko znam oborili smo 3 ( osim stealtha i jedan F 16 i jedan Tornado čini mi se ). Rusi uglavnom nemaju s tim ništa. Niti su hteli, niti su mogli, a što se mene tiče, može tako i da ostane.
Pa smo usli u Ginisovu knjigu rekorda - zemlja koja je kapitulirala a da nije ubila jednog jedinog neprijateljskog vojnika.Udbaski kontrolisan beograd.com je tih nesrecnih dana izvestavao:"Major Slobodan Peric, oborio dva aviona NATO-a."2 godine kasnije, B92 izvestava sa sudjenja gde taj isti major tuzi drzavu za stavljanje u opasnost, u neispravan avion, da mu je zivot bio u riziku, da je shoder u kojem je leteo bio neispravan i nikada odrzavan.
Link to comment
Pa smo usli u Ginisovu knjigu rekorda - zemlja koja je kapitulirala a da nije ubila jednog jedinog neprijateljskog vojnika.Udbaski kontrolisan beograd.com je tih nesrecnih dana izvestavao:"Major Slobodan Peric, oborio dva aviona NATO-a."2 godine kasnije, B92 izvestava sa sudjenja gde taj isti major tuzi drzavu za stavljanje u opasnost, u neispravan avion, da mu je zivot bio u riziku, da je shoder u kojem je leteo bio neispravan i nikada odrzavan.
Pa i nije bilo vojnika a mogli smo npr. onu trojicu sto uhvatili ali dobri Dzesi Dzekson ih je oslobodio.Zar neko ko se javlja iz Japana ne zna sta je kapitulacija?
Link to comment
mogu, mogli su i moci ce......a to sam ti naveo zbog predhodnih teorija alajer je (sad) NATO = regionda sve potrosis ceo GDP zemlje na RViPVO i nabudzis 10 eskadrila Suhoja 37 ili Reptora, i jos toliko baterija S300 na zemlji, pa ne bi predstavljao ozbiljniju silu u regionu
Mislim na susede i ne bih u tome NATO podrzao ako bi krenuli u osvajacki pohod.
Link to comment

recenica ti nije imala smisla, sve mi je jasnonego, jel tebi jasno je napad jedne zemlje NATO na drugu ne mo guc mada...ova Makedonija podivlja svakih par hiljada godina, mozda bi valjalo kupiti neki nosac aviona

Link to comment
recenica ti nije imala smisla, sve mi je jasnonego, jel tebi jasno je napad jedne zemlje NATO na drugu ne mo guc mada...ova Makedonija podivlja svakih par hiljada godina, mozda bi valjalo kupiti neki nosac aviona
Ima smisla.Nego jel' tebi jasno da ja smatram da mi ne trebamo u NATO a ti mislis drugacije?
Link to comment
Ima smisla.Nego jel' tebi jasno da ja smatram da mi ne trebamo u NATO a ti mislis drugacije?
Sta ti imas protiv stare narodne izreke "kud svi Turci, tu i ludi Mujo"?Il' se nadas da ce jopet doci vreme kad ce jedni biti s' leva u punoj ratnoj opremi, drugi s' desna, a mi u sredini im prodajemo semenke i maglu?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...