Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

veliko su čudo bile divčeve igre i lejkersi u vrhu davne 90- e godine. meni kao dečaku je to bilo nestvarno. 

došao je kao klinac i odmah u showtime sa rajlijem, medžikom, karimom.. to je bilo neverovatno. američki san u najboljem smislu.

imao je divac strašan šut spolja. meku prirodnu ruku. sećam se da je on npr vrankovića ubijao sa distance. 

a jokić je već glavni igrač plej of franšize. to su valda van usa postigli samo dirk, janis, možda jao ming. 

jokić je genije košarke. nevverovatno kakvo je uživanje gledati njega. kakve su to ideje u napadu, potezi.. kao medžik nekad. to što on vidi na terenu to ne vide 90 odsto plej mejkera u nba.

 

 

Link to comment
41 minutes ago, spaceploitator said:

 

Nagledao se obojice, zato i kazem. Verujem da i fg procenti to potvrdjuju, mrzi me sada da trazim. Ali je sigurno da Divac nikada u tolikoj meri nije pogadjao one dosta zajebane floutere ili poludistancu kao Jokic, o bacanjima da ne pricam. Retka je takva mekoca kod visokih igraca

covek prica o ball handlingu konkretno. 

Link to comment
On 24.9.2019. at 18:01, zorglub said:

 

Thank You.

 

A jbg, meni ni to nije tacno. Jokicu je vodjenje lopte potpuno prirodno, trenirao je dugo na poziciji keca sto se i vidi, dok Divac, iako izuzetno spretan i ima duge ruke, ipak nema u potpunosti taj prirodni 'flow', nekad cak i gleda dole dok vodi loptu...

 

A ovaj odgovor za sut se odnosio na deo o 'dobrim rukama'. Sut je ipak neizostavan u toj prici, narocito neki od tezih suteva koje Jokic izvodi sa lakocom.

Edited by spaceploitator
Link to comment
  • 3 weeks later...

Bazile kaže da Teo ne može u istu rečenicu sa Danilovićem :)

 

a Bogdanović jel može, šta kaže forum? ko bi dobio više puta 1 na 1 da igraju, a ko je korisniji za ekipu?

Link to comment

pa zato sam onako formulisao pitanje, nije bitna celokupna karijera, nego dosadasnji maksimalni igracki kvaliteti. kao sto npr neko moze da kaze da je teo na (dosadasnjem, koji ce verovatno biti i neprevazidjen) vrhuncu bolji od djordjevica na vrhuncu, i jokic na (dosadasnjem) od divca...celokupna karijera je sasvim drugo pitanje.

Link to comment

Sa Bogdanom je od srpskih kosarkasa uporediv samo Kića.

Čovek nije imao slab dan, nije se povređivao, uvek isporuči koliko treba. Priča se da je bio tako konstantan zahvaljujući neverovatnoj sposobnosti da uvek može da spava pred utakmicu - na aerodromu, u foajeu hotela, u busu, gde god se zatekne.

Link to comment
  • 3 weeks later...

gledam neki klip, kompilacija poteza Charles Barkleya.

jbt koliki je odraz imao čovek.

ja se njega sećam tek sa samog kraja faze u Sansima i posle u Hjustonu, kad je više igrao na kliker i šut s poludistance.

kakva zver.

 

Link to comment
46 minutes ago, Svarog said:

gledam neki klip, kompilacija poteza Charles Barkleya.

jbt koliki je odraz imao čovek.

ja se njega sećam tek sa samog kraja faze u Sansima i posle u Hjustonu, kad je više igrao na kliker i šut s poludistance.

kakva zver.

 

 

barkli je fizicko cudo prirode, kao malo koji igrac u istoriji nba. 

Link to comment
18 minutes ago, ArleKino said:

 

Je li ono u Rocketsima imao 34 skoka na utakmici ili u Sunsima?

 

mislim da je bilo 33, za hjuston, protiv finiksa. imao je vise skokova nego ceo tim finiksa.

 

ali tada je on vec bio na zalasku, on je prajm proveo u filadelfiji, gde nije imao s kim da igra. to sto on nije dobio mvp titulu 89/90 je jedna od najvecih kradja u istoriji lige.

Link to comment
  • 1 month later...

 

Kakve urbane legende ovaj lik vadi za svoje emisije, najjaci podkast na internetima :hail:

 

Epizodu pre je bio Vojkan Bencic (btw, lik radi u Irskoj kao trener amaterskog kluba Lejkers :D ), ima i Acu Rasica, Gagija Milosavljevica, Rebarceta...slusao sam i staru emisiju sa Sladjanom Stojkovicem, uvek zaboravim koliko je taj lik bio mamojeb.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...