Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

1 hour ago, ToniAdams said:

pa ono, jesam.

nije da se dicim time ali dovoljno sam mator da se dobro secam obojce iz tog perioda, a eurobasket se pratio vise nego ikad, cak i turska liga, kutlaj, kutlaj!

volim ja palju puno.

 

pljeskavicatm je od onamo, nagrada za najpametniji post.

ma palja se ne moze ne voleti :D

 

1 hour ago, kralj said:

Kukoč najbolji evropski ikad, u smislu da je u Evropi dominirao kao niko.

Generalno, ako se gleda kompetativnost u NBA od naših, Stojaković, al trebalo bi čudo da se dogodi da ga Jokić uskoro ne prejebe.

Inače Gasol i Novicki. Ipak biram Novickog.


Sent from my iPhone using Tapatalk

jeste dominirao u jugoplastici, u benetonu vec nesto manje

a pored toga sto je jugoplastika odlicno sastavljena ekipa, ponovo 90 i 91 su godine kad je arvidas na rehabilitaciji, a sarunas, vlade i drazen u nba

ta generacija jugoplastike je napravila jedinstven uspeh u evropi i nesumnjivo je tu kukoc glavni igrac, ali valja uzeti u obzir i ovo da je krem evropske kosarke vec u nba

 

oko novickog valjda ne bi trebalo biti dileme?

28 minutes ago, Ros said:

e, jebiga, te zasitio se (sa 22, 23 godine?)pa ga unistio prelevic, te dosli neki opaki klinci, pa su onda otisli pa se kukoc osladio...

 

za godine je black out. ne menja puno da li je 29 ili 30. ne mislis valjda da bi dosao do tri prstena, ili 6th man of the year, imao 13-5-5 prosek u timu gde su bili mj i pippen?

pa da, sta te cudi tu? pogledaj rezultate cibone u te 4 godine

jasna je linija, obrnuo igricu tu, hteo na visi nivo (i vise para), ali jbg valjalo je docekati dozvolu, pa usput otaljavao

u medjuvremenu se pojavili neki novi klinci, puni elana i zasluzeno preuzeli titule

(mislim na jugoplastiku i partizan, donekle i zvezdu, ne na "klince" iz zadra, to je kiks)

 

cek, ozbiljno pitas da li bi covek koji je clan 3 petorke lige dovoljno napredovao da ponese nagradu najboljeg 6tog igraca ? :D

 

16 minutes ago, James Marshall said:

 

vizuelno da, da je Džofri poživio, možda ga je u kasnijim sezonama mogao glumiti Leri. 

:D

 

Edited by pbg12345
Link to comment

Drazen je izgubio finale od Zadra u majstorici u Zagrebu nakon 21-1 u regularnom delu sezone. Sledece godine su isli 22-0, pa izgubili od Zvezde u polufinalu. Covek bi pomislio da se zasitio od natrpavanja ekipa u regularnoj sezoni, ne od dobijanja odlucujucih tekmi i osvajanja titula.

Link to comment

niko ne spominje međika.čovek dođe sa koleđa i odvali u finalu i onakav tip igrača..

ko zna koliko je vukao virus. verovatno bi uzeo još par titula da je bio zdrav.

i protivnici najzajebaniji mogući, boston,detroit,ćikago..

 

Edited by bradilko
Link to comment

a dražen je bio u svoje doba čudo. kao što se priča sad za dončića pa puta 10, prvi o kom se šaputalo da ne da može nego da će igrati u nba.

dečko koji je sa 18 leta uzeo titulu u jednom šibeniku pored svih ala širom jugoslavije. najbolji izdanak yu škole koji je "programiran" za najviša dela.imao je slabiju generaciju uz sebe.

kukoč i čitavo to godište su neka potpuno druga priča ali ovaj je bio ipak prvi..

u nba je počeo da igra odlično, gde bi dogurao na žalost nećemo nikad saznati. to je kao sfr  juga vs dream team.izgubio dva finala, jebiga desilo se.ali nipodaštavati ttakvu igračinu to je budalasto pre svega.čovek je bio simbol košarke.

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

 

Drazen je poginuo sa 28, a brojke kakve je tada imao u Netsima Toni nije imao nijednom u karijeri, 22.3ppg (preko 50% suta iz igre, 45% za 3) u svojoj poslednjoj NBA sezoni. Poredjenja radi, Peja je samo jednom u karijeri imao vise od toga, Gasol nijednom, Parker takodje, Divca, Radju i ostale da ni ne pominjemo.

brojke koje je Drazen imao u Netsima je u tim godinama imao i Peja. uz vise skokova. i u ekipi gde nije bio prva opcija. koja je imala najbolji skor u ligi. igrala finale zapada... i Peja je te brojke imao pet godina, Drazen, nazalost, samo dve.

napredne statistike kazu da je Drazenov PER u najboljoj sezoni bio 17.3. Pejin je 21.8, Divcev 20.5, Kukocev 20.4... poredjenja radi, Jokicev career PER je 24.3

Drazenov WS u te dve sezone je 7.7 i 8.4 a najbolji TS 60%... najveci WS koji je Divac imao je 9.5(TS isto 60%), Peja 13.5 i 62%, Kukoc 10.1 i 58%... opet, poredjenja radi, Jokic 10.7 WS i 64% TS 

mislim, ako cemo vec po brojkama... naravno da ni napredna statistika ne gleda sve, ali mozemo se sloziti da je Nowitzki najbolji evropljanin ikada u NBA, i njegov career PER je 22.6, a u MVP sezoni je imao 28.1, tako da to ipak nesto govori... i onda ako uporedis, Jokic je za svoje tri sezone u NBA posteno prepisao Drazen iz njegovim Nets dana..

 

a najbolji ex-yu igraci su Kreso Cosic i Dejan Bodiroga. Kukoc je close third... Jokic ih sve mozda prestigne kada zavrsi sa karijerom

Link to comment
12 minutes ago, freakns said:

brojke koje je Drazen imao u Netsima je u tim godinama imao i Peja. uz vise skokova. i u ekipi gde nije bio prva opcija. koja je imala najbolji skor u ligi. igrala finale zapada... i Peja je te brojke imao pet godina, Drazen, nazalost, samo dve.

napredne statistike kazu da je Drazenov PER u najboljoj sezoni bio 17.3. Pejin je 21.8, Divcev 20.5, Kukocev 20.4... poredjenja radi, Jokicev career PER je 24.3

Drazenov WS u te dve sezone je 7.7 i 8.4 a najbolji TS 60%... najveci WS koji je Divac imao je 9.5(TS isto 60%), Peja 13.5 i 62%, Kukoc 10.1 i 58%... opet, poredjenja radi, Jokic 10.7 WS i 64% TS 

mislim, ako cemo vec po brojkama... naravno da ni napredna statistika ne gleda sve, ali mozemo se sloziti da je Nowitzki najbolji evropljanin ikada u NBA, i njegov career PER je 22.6, a u MVP sezoni je imao 28.1, tako da to ipak nesto govori... i onda ako uporedis, Jokic je za svoje tri sezone u NBA posteno prepisao Drazen iz njegovim Nets dana..

 

a najbolji ex-yu igraci su Kreso Cosic i Dejan Bodiroga. Kukoc je close third... Jokic ih sve mozda prestigne kada zavrsi sa karijerom

 

Pricao sam o najprostijim brojkama - broju poena po utakmici. Njemu je prekinuta karijera u prime-timeu, ne sumnjam da bi sve ovo ostalo sto si naveo bilo dosta bolje da je igrao i dalje. Uz to jako treba uzimati u obzir i period kada je on igrao, tad NBA nije bio euro-friendly, morao si da giljas da bi ti dali sansu.

 

Uglavnom, sve je poteklo od price najboljeg exYu kosarkasa, ovi ostali tu nemaju puno veze, bilo je on ili Toni.

Link to comment

Nema vece muke nego kad treba da se odlucis (objektivno, jasno) je l' Drazen ili je Toni (Kukoc), ne? 

Ko je gled'o i jednog i drugog osamdesetih taj zna o cemu se radi. Drazen bi nastavio da 'pravi' cudo da je poziveo da igra jos par godina u amerikama...

Sto se Kukoca tice, negde sam ranije citao - "Fil Dzekson na temu Kukoca" - nesto kao 'nikad nismo do kraja iskoristili njegov potencijal'. 

Ima nesto u tom smislu u ovom clanku...

 

Link to comment

nije baš toliki problem. Kukoč je jedini bio faktor i u Evropi i u Americi. svim ostalim kandidatima fali jedno od ta dva

 

 

Edited by levi
Link to comment

 

4 hours ago, pbg12345 said:

 

 

 

 

jedino gde ih ja mogu porediti jesu olimpijske igre, a tu je pak opet jedino bitno finale sa amerima jer je sve ostalo za nas ustvari bila priprema za tu utakmicu

kako je paspalj (od table :) ) izdominirao u tom mecu, jasno je ko je u ovoj nadasve zanimljivoj raspravi u pravu :fantom:

 

Prva utakmica protiv Grcke a pogotovo polufinale sa Litvaniom se nikako ne mogu smatrati kao"pripreme" za veliki finale. Oba meca su bila bas zajebana

Link to comment
52 minutes ago, Joe D said:

a, mislio sam da se razgovara o nba karierama, zaboravio sam da zapravo trolujete topik.

 

jbg. mislio sam da ste se pomirili sa hijackovanjem topica

 

i onako se ništa bitno ne dešava, šta počeo plejof

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...