Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

1 minute ago, pbg12345 said:

 

u jbt, koja gomila gluposti

covek je bukvalno bio rodjeni pobednik. sve ali svesti jednog od najvecih evropskih igraca ikad na "trik sa drzanjem igraca levom rukom, dok desnom prolazi" je bas jako :D

i nije izgubio dva finala sfrj lige u zagrebu :) i kao sto ti neko vec rece poginuo je sa 28 godina

predvodeci nba ekipu do po kao prvi igrac te ekipe. u toj poslednjoj sezoni izabran u trecu petorku lige

i to jebene 1993 (ono sto se cesto previdja). 

stvarno treba biti lud pa reci "nista posebno ne bi bilo". apsolutno sve u vezi njegove karijere govori da bi jos napredovao i da je pred njim bilo najmanje 3, a vrlo verovatno i 5 ako ne i vise godina vrhunske nba kosarke

 

ovo tvoje mi je nivo argumentacije jednog lika sa b92 foruma, koji je u slicnoj raspravi potegnuo argument "sta koji kurac petrovic, da je valjao ne bi bio 60 pik" :D :isuse:

 

 

cini mi se (a i raspored forumasa koji su se javili potvrdjuje) da je u dilemi kukoc/petrovic glavni faktor broj godina objektivnog sudije :D

pa tako mi 35+ koji smo odrastali uz drazena biramo njega, a vi mladji kukoca

 

 

 

rodjeni pobednik koga jedne godine iz plejofa izbaci prelevic, u zagrebu, ipak polufinale?

druge godine, ga izbaci zadrov popovic, ovaj put u finalu, u zagrebu? 

koji je gubio gomile finala. osim, kad su u ekipu dosli kukoc, radja, divac, i ostali. 

 

treba da te podestim da je kukoc osvojio 3 titule prvaka evrope, i to kao mvp u sva tri finala. mvp 1990 na svetskom, i evropsko 91.

 

drazen je rodjen u oktobru 1964, poginuo u junu 1993. dakle, skoro 30 godine. da je doziveo imao bi 30 pred pocetak nove nba sezone.

 

mi mladji? :D:D:D

ja bih 'ladno mogao ubaciti kicu, slavnica, kresu, mirzu u tu pricu. licno gledajuci ;)

 

 

Link to comment
19 hours ago, Mos said:

Nego, zanimljivija tema. Ko je ex-Yu GOAT? :) 

 

Zavisi sta merimo ako je to i igracka i trenerska karijera onda mrtva trka izmedju Saloa i Dejoa :fantom:

Link to comment
2 minutes ago, Ros said:

 

rodjeni pobednik koga jedne godine iz plejofa izbaci prelevic, u zagrebu, ipak polufinale?

druge godine, ga izbaci zadrov popovic, ovaj put u finalu, u zagrebu? 

koji je gubio gomile finala. osim, kad su u ekipu dosli kukoc, radja, divac, i ostali. 

 

treba da te podestim da je kukoc osvojio 3 titule prvaka evrope, i to kao mvp u sva tri finala. mvp 1990 na svetskom, i evropsko 91.

 

drazen je rodjen u oktobru 1964, poginuo u junu 1993. dakle, skoro 30 godine. da je doziveo imao bi 30 pred pocetak nove nba sezone.

 

mi mladji? :D:D:D

ja bih 'ladno mogao ubaciti kicu, slavnica, kresu, mirzu u tu pricu. licno gledajuci ;)

 

 

ne, imao bi 29, tek napunjenih, toliko bi imao i na kraju te sezone...

nije tesko za izracunati :)

 

 

onu otetu titulu sto je osvojio sa sibenkom kad je imao 18 godina (da, covek rodjen oktobra 1964, je u aprilu 1983 imao 18 godina veruj mi :) ) su mu doneli divac, radja i kukoc?

ili one tri titule u sezoni 85 (kad je imao 20 godina) sa cibonom, kad je uzeo kup, prvenstvo i kes?

pa sledece sezone ponovo kes?

pre ce biti da je doslo do zasicenja kod njega u naredne dve sezone, a istina stigao i ovaj podmladak, bilo je od 87 nekoliko opakih ekipa

jedini kiks bi tu moglo biti to finale 86 sa zadrom

 

osim ako ne smatras da su finala kupa koraca 83 i 84 (kad je on imao 17 i 18 godina) sa sibenkom neuspesi?

 

 

ovo za godine za tebe ne vazi, ti ocigledno imas nekakav problem sa petrovicem 

 

 

nije kukoc osvojio sve tri titule kes kao mvp finala, jednom je to bio radja

85 i 86 ta nagrada nije postojala jasno bi je ko bi je uzeo

kao sto je uzeo mvp nagradu 86 na svetskom i 89 na evropskom

91 nije igrao, pa je mvp bio nas drugi najbolji igrac kukoc :)

a 90 se petrovic razboleo na prvenstvu, to je verovatno razlog zasto zvanicno nije dobio tu nagradu on, nego kukoc

mada, petrovic je skoro sam pobedio tad ameriku u polufinalu i ubacio 31 poen i ubacivao skoro 2 poena vise po utakmici od kukoca :)

ali sve to na stranu, secamo se svi i prilicno je jasno ko je u toj generaciji bio prvi igrac reprezentacije

 

 

kukoc je veliki igrac, jedan od najboljih evropskih ikad. sasvim je ok tvrditi da je najbolji "nas", ali nista od toga nije razlog da se pljuje petrovic i iznose nekakve sulude tvrdnje da bi se on unizio, a kukoc ili neko treci napravio vecim

Link to comment
33 minutes ago, ToniAdams said:

staznam, da pricamo o 95, stavio bih paljaru bez problema, ali 96 . je bodiroga vec bio krvav igrac.

 

da, ros da dobije pljeskavicu meseca.

sto pljeskavicu? :D

 

 

a ti si se bas onako nagledao paspalja te godine u panionisu i bodiroge u stefanelu i secas se tih utakmica kao da je juce bilo pa tvrdis da je bodiroga tad vec bio bolji? :D

 

jedino gde ih ja mogu porediti jesu olimpijske igre, a tu je pak opet jedino bitno finale sa amerima jer je sve ostalo za nas ustvari bila priprema za tu utakmicu

kako je paspalj (od table :) ) izdominirao u tom mecu, jasno je ko je u ovoj nadasve zanimljivoj raspravi u pravu :fantom:

 

Link to comment

pa ono, jesam.

nije da se dicim time ali dovoljno sam mator da se dobro secam obojce iz tog perioda, a eurobasket se pratio vise nego ikad, cak i turska liga, kutlaj, kutlaj!

volim ja palju puno.

 

pljeskavicatm je od onamo, nagrada za najpametniji post.

Link to comment

Kukoč najbolji evropski ikad, u smislu da je u Evropi dominirao kao niko.

Generalno, ako se gleda kompetativnost u NBA od naših, Stojaković, al trebalo bi čudo da se dogodi da ga Jokić uskoro ne prejebe.

Inače Gasol i Novicki. Ipak biram Novickog.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
37 minutes ago, pbg12345 said:

ne, imao bi 29, tek napunjenih, toliko bi imao i na kraju te sezone...

nije tesko za izracunati :)

 

 

onu otetu titulu sto je osvojio sa sibenkom kad je imao 18 godina (da, covek rodjen oktobra 1964, je u aprilu 1983 imao 18 godina veruj mi :) ) su mu doneli divac, radja i kukoc?

ili one tri titule u sezoni 85 (kad je imao 20 godina) sa cibonom, kad je uzeo kup, prvenstvo i kes?

pa sledece sezone ponovo kes?

pre ce biti da je doslo do zasicenja kod njega u naredne dve sezone, a istina stigao i ovaj podmladak, bilo je od 87 nekoliko opakih ekipa

jedini kiks bi tu moglo biti to finale 86 sa zadrom

 

osim ako ne smatras da su finala kupa koraca 83 i 84 (kad je on imao 17 i 18 godina) sa sibenkom neuspesi?

 

 

ovo za godine za tebe ne vazi, ti ocigledno imas nekakav problem sa petrovicem 

 

 

nije kukoc osvojio sve tri titule kes kao mvp finala, jednom je to bio radja

85 i 86 ta nagrada nije postojala jasno bi je ko bi je uzeo

kao sto je uzeo mvp nagradu 86 na svetskom i 89 na evropskom

91 nije igrao, pa je mvp bio nas drugi najbolji igrac kukoc :)

a 90 se petrovic razboleo na prvenstvu, to je verovatno razlog zasto zvanicno nije dobio tu nagradu on, nego kukoc

mada, petrovic je skoro sam pobedio tad ameriku u polufinalu i ubacio 31 poen i ubacivao skoro 2 poena vise po utakmici od kukoca :)

ali sve to na stranu, secamo se svi i prilicno je jasno ko je u toj generaciji bio prvi igrac reprezentacije

 

 

kukoc je veliki igrac, jedan od najboljih evropskih ikad. sasvim je ok tvrditi da je najbolji "nas", ali nista od toga nije razlog da se pljuje petrovic i iznose nekakve sulude tvrdnje da bi se on unizio, a kukoc ili neko treci napravio vecim

 

sad budi vredan, pa uradi isto istrazivanje za kukoca pa ces se vrlo lako uveriti ko je pravi pobednik.

npr.

kukoc je 2 puta uzeo prvenstvo, kup i kes

 

kako sam negde procitao, kukoc je cinio igrace oko sebe boljim, drazen je bio gun...

 

nemam nameru da unizavam petrovica. biti second best je isto odlican rezultat ;)

 

uostalom:

https://www.tportal.hr/sport/clanak/je-li-drazen-petrovic-doista-bolji-od-tonija-kukoca-20150928

 

hrvati valjda bolje znaju

Link to comment
10 minutes ago, Ros said:

 

sad budi vredan, pa uradi isto istrazivanje za kukoca pa ces se vrlo lako uveriti ko je pravi pobednik.

npr.

kukoc je 2 puta uzeo prvenstvo, kup i kes

 

kako sam negde procitao, kukoc je cinio igrace oko sebe boljim, drazen je bio gun...

 

nemam nameru da unizavam petrovica. biti second best je isto odlican rezultat ;)

 

uostalom:

https://www.tportal.hr/sport/clanak/je-li-drazen-petrovic-doista-bolji-od-tonija-kukoca-20150928

 

hrvati valjda bolje znaju

nema potrebe da istrazujem, poznata mi je veoma kukoceva karijera

jeste, uzeo je dva puta triplu krunu, ali to su vec godine kada oni  najbolji igraju na visem nivou igrice i otvaraju put za neke kukoce, radje...

 

rekoh vec, razumem ja da ima dosta onih koji smatraju da je kukoc bolji, moze se ovakvih tekstova gde se tvrdi da je bolji jedan ili drugi naci gomila na internetu

 

posto si malopre potegao reprezentativne mvp nagrade, pogle ovu statistiku:

http://www.fibaeurope.com/compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_1991.roundID_2263.teamID_390.playerID_2636.html

http://www.fibaeurope.com/compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_1989.roundID_2679.teamID_390.playerID_5713.html

 

jasno se vidi razlika izmedju vrlo kvalitetnog timskog igraca i istinskog lidera ekipe :fantom:

ako si zaboravio kako je to izgledalo na terenu kad su igrali zajedno :)

 

 

 

nego, jesi izracunao koliko je petrovic imao godina tog leta 93? 

Link to comment
3 minutes ago, pbg12345 said:

nema potrebe da istrazujem, poznata mi je veoma kukoceva karijera

jeste, uzeo je dva puta triplu krunu, ali to su vec godine kada oni  najbolji igraju na visem nivou igrice i otvaraju put za neke kukoce, radje...

 

rekoh vec, razumem ja da ima dosta onih koji smatraju da je kukoc bolji, moze se ovakvih tekstova gde se tvrdi da je bolji jedan ili drugi naci gomila na internetu

 

posto si malopre potegao reprezentativne mvp nagrade, pogle ovu statistiku:

http://www.fibaeurope.com/compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_1991.roundID_2263.teamID_390.playerID_2636.html

http://www.fibaeurope.com/compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_1989.roundID_2679.teamID_390.playerID_5713.html

 

jasno se vidi razlika izmedju vrlo kvalitetnog timskog igraca i istinskog lidera ekipe :fantom:

ako si zaboravio kako je to izgledalo na terenu kad su igrali zajedno :)

 

 

 

nego, jesi izracunao koliko je petrovic imao godina tog leta 93? 

e, jebiga, te zasitio se (sa 22, 23 godine?)pa ga unistio prelevic, te dosli neki opaki klinci, pa su onda otisli pa se kukoc osladio...

 

za godine je black out. ne menja puno da li je 29 ili 30. ne mislis valjda da bi dosao do tri prstena, ili 6th man of the year, imao 13-5-5 prosek u timu gde su bili mj i pippen?

Link to comment

a leri ptica, u kontekstu got-a?

ako se ne varam, ima otprilike sa svim mudonjama pozitivan skor u plej ofu.

 

26 minutes ago, goofs said:

 

Novicki je najbolji evropljanin ikad, bez dileme.

+1

Link to comment
8 minutes ago, ToniAdams said:

a leri ptica, u kontekstu got-a?

ako se ne varam, ima otprilike sa svim mudonjama pozitivan skor u plej ofu.

 

+1

 

vizuelno da, da je Džofri poživio, možda ga je u kasnijim sezonama mogao glumiti Leri. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...