Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

2 hours ago, Mos said:

Nego, zanimljivija tema. Ko je ex-Yu GOAT? :) 

Nije nimalo zanimljovo...

 

Dražen, naravno...

 

Koja je najjača ex-YU petorka, koja je mogla da igra?

 

Zdovc-Dražen-Kukoč-Rađa-Divac...

 

Koja je najjača post Ex-yu petorka?

 

Đorđević-Danilović-Paspalj-Savić-Divac (ovde u stvari jedino imam neku dilemu, Paljo ili Bodiroga u to vreme, mislim na 1996...)

 

 

Link to comment
53 minutes ago, radisa said:

Nije nimalo zanimljovo...

 

Dražen, naravno...

 

Koja je najjača ex-YU petorka, koja je mogla da igra?

 

Zdovc-Dražen-Kukoč-Rađa-Divac...

 

Koja je najjača post Ex-yu petorka?

 

Đorđević-Danilović-Paspalj-Savić-Divac (ovde u stvari jedino imam neku dilemu, Paljo ili Bodiroga u to vreme, mislim na 1996...)

 

 

 

ja uvek stavljam kukoca ispred. drazen je bio masina za postizanje poena, ali nije bio istinski pobednik. dva finala sfrj lige je gubio u zagrebu. bilo bi zanimljvio kako bi njegov trik sa drzanjem igraca levom rukom, dok desnom prolazi, danas prolazio kod sudija. verovatno jako lose

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Nije nimalo zanimljovo...

 

Dražen, naravno...

 

Koja je najjača ex-YU petorka, koja je mogla da igra?

 

Zdovc-Dražen-Kukoč-Rađa-Divac...

 

Koja je najjača post Ex-yu petorka?

 

Đorđević-Danilović-Paspalj-Savić-Divac (ovde u stvari jedino imam neku dilemu, Paljo ili Bodiroga u to vreme, mislim na 1996...)

 

 

bodiroga jbt

Link to comment
7 minutes ago, Ros said:

 

ja uvek stavljam kukoca ispred. drazen je bio masina za postizanje poena, ali nije bio istinski pobednik. dva finala sfrj lige je gubio u zagrebu. bilo bi zanimljvio kako bi njegov trik sa drzanjem igraca levom rukom, dok desnom prolazi, danas prolazio kod sudija. verovatno jako lose

+1000

jbga mlad je preminuo ,što ga je ironično vinulo u legendu 

I Peđa definitivno top 10 exyu moderne košarke od 85 na ovamo.

Link to comment

Ja bih rekao Dražen, drugi pik bi mi bio Toni. 

 

Dražen i Džordan imaju (između ostalih) jednu zajedničku crtu, a to je neka vrsta mita "šta bi bilo kad bi bilo", dokle bi Dražen dogurao da se nije desilo to što se desilo i koji bi mu bili limiti. S druge strane, mnogi veruju (i ja među njima) da MJ nije pravio one zajebancije sa bejzbolom, da bi sada imao 8 prstenja i 8MVPja finala, a da je to slučaj niko više (tipa ikada) ne bi povlačio priču GOATa.

 

Inače kapiram da u priču lagano mogu da uđu i tipa Praja Dalipagić i Krešo Ćosić, ali ja njih nikada nisam gledao pa nemam pojma šta da mislim.

Link to comment
15 minutes ago, goofs said:

Ja bih rekao Dražen, drugi pik bi mi bio Toni. 

 

Dražen i Džordan imaju (između ostalih) jednu zajedničku crtu, a to je neka vrsta mita "šta bi bilo kad bi bilo", dokle bi Dražen dogurao da se nije desilo to što se desilo i koji bi mu bili limiti. S druge strane, mnogi veruju (i ja među njima) da MJ nije pravio one zajebancije sa bejzbolom, da bi sada imao 8 prstenja i 8MVPja finala, a da je to slučaj niko više (tipa ikada) ne bi povlačio priču GOATa.

 

Inače kapiram da u priču lagano mogu da uđu i tipa Praja Dalipagić i Krešo Ćosić, ali ja njih nikada nisam gledao pa nemam pojma šta da mislim.

 

drazen je poginuo sa 30, kao igrac netsa. moze se slobodno tvrditi da sbbkbb moze da se zameni sa "nista posebno ne bi bilo"

Link to comment

pa dobro, smela tvrdnja je da trenutno gledamo nastajanje najveceg u nagetsima :D

 

zna uzasno mnogo kosarke, prva je zvezda i najbolji igrac tima, igra u vreme eri jake kosarke, brojke su mu visoke za nekog ko je tek trecu godinu u ligi.... itd...

Link to comment
28 minutes ago, Ros said:

 

drazen je poginuo sa 30, kao igrac netsa. moze se slobodno tvrditi da sbbkbb moze da se zameni sa "nista posebno ne bi bilo"

 

Drazen je poginuo sa 28, a brojke kakve je tada imao u Netsima Toni nije imao nijednom u karijeri, 22.3ppg (preko 50% suta iz igre, 45% za 3) u svojoj poslednjoj NBA sezoni. Poredjenja radi, Peja je samo jednom u karijeri imao vise od toga, Gasol nijednom, Parker takodje, Divca, Radju i ostale da ni ne pominjemo.

Link to comment
2 hours ago, Ros said:

 

drazen je poginuo sa 30, kao igrac netsa. moze se slobodno tvrditi da sbbkbb moze da se zameni sa "nista posebno ne bi bilo"

 

može onaj ko je lud

Link to comment

toni, drazen, peja, divac, radja, bodiroga, danilovic... tim redom.

 

 

ot

tek se sad vidi koliki je demarkus kancer, da se on nije povredio pitanje je da li bi uopste videli plejof.

Link to comment
15 hours ago, Ros said:

 

ja uvek stavljam kukoca ispred. drazen je bio masina za postizanje poena, ali nije bio istinski pobednik. dva finala sfrj lige je gubio u zagrebu. bilo bi zanimljvio kako bi njegov trik sa drzanjem igraca levom rukom, dok desnom prolazi, danas prolazio kod sudija. verovatno jako lose

 

13 hours ago, Ros said:

 

drazen je poginuo sa 30, kao igrac netsa. moze se slobodno tvrditi da sbbkbb moze da se zameni sa "nista posebno ne bi bilo"

u jbt, koja gomila gluposti

covek je bukvalno bio rodjeni pobednik. sve ali svesti jednog od najvecih evropskih igraca ikad na "trik sa drzanjem igraca levom rukom, dok desnom prolazi" je bas jako :D

i nije izgubio dva finala sfrj lige u zagrebu :) i kao sto ti neko vec rece poginuo je sa 28 godina

predvodeci nba ekipu do po kao prvi igrac te ekipe. u toj poslednjoj sezoni izabran u trecu petorku lige

i to jebene 1993 (ono sto se cesto previdja). 

stvarno treba biti lud pa reci "nista posebno ne bi bilo". apsolutno sve u vezi njegove karijere govori da bi jos napredovao i da je pred njim bilo najmanje 3, a vrlo verovatno i 5 ako ne i vise godina vrhunske nba kosarke

 

ovo tvoje mi je nivo argumentacije jednog lika sa b92 foruma, koji je u slicnoj raspravi potegnuo argument "sta koji kurac petrovic, da je valjao ne bi bio 60 pik" :D :isuse:

 

 

cini mi se (a i raspored forumasa koji su se javili potvrdjuje) da je u dilemi kukoc/petrovic glavni faktor broj godina objektivnog sudije :D

pa tako mi 35+ koji smo odrastali uz drazena biramo njega, a vi mladji kukoca

15 hours ago, ToniAdams said:

bodiroga jbt

ukupno je naravno bodiroga imao bolju karijeru, ali u toj 96oj ipak paspalj ima prednost. uostalom on nas je u finalu i drzao u egalu tih 20 i nesto minuta :)

potcenjuje se inace paspalj solidno u ovakvim raspravama

12 hours ago, goofs said:

 

Drazen je poginuo sa 28, a brojke kakve je tada imao u Netsima Toni nije imao nijednom u karijeri, 22.3ppg (preko 50% suta iz igre, 45% za 3) u svojoj poslednjoj NBA sezoni. Poredjenja radi, Peja je samo jednom u karijeri imao vise od toga, Gasol nijednom, Parker takodje, Divca, Radju i ostale da ni ne pominjemo.

+1

i opet, vrlo bitno kad je imao takve brojke

on i divac su bukvalno prvi znacajni evropski kosarkasi u nba koji nisu prosli koledz

kukoc, radja dolaze nekoliko godina kasnije

a u vreme stojakovica, gasola, novickog stvari vec stoje potpuno drugacije

to nikako ne umanjuje karijere ovih nabrojanih, ali bi trebalo biti od dodatnog znacaja za petrovica i divca kad se govori o tome

10 hours ago, theanswer said:

 

može onaj ko je lud

+1000

2 hours ago, nenad said:

toni, drazen, peja, divac, radja, bodiroga, danilovic... tim redom.

 

 

ot

tek se sad vidi koliki je demarkus kancer, da se on nije povredio pitanje je da li bi uopste videli plejof.

e jbg. pre ce biti da se vidi kakav je dejvis car. brutalne brojke je imao posle povrede demarkusa

bilo bi ga lepo videti okruzenog kvalitetnijim saigracima

 

a sto se tice liste, od 85 naovamo: petrovic, divac, radja, stojakovic,  kukoc :fantom:

 

Edited by pbg12345
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...