Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

i zajednicko skandiranje cigana i grobara "titula beogradu"

A taj poraz 88:89 od Groblja, to je ona sezona kada smo izbacili Cibonu u polufinalu (Preletovo sahranjivanje, nesuđeni koraci žižića u poslednjim sekundama). Nikad bliži tituli u osamdesetim.
Link to comment
Duci je bio PF/C, nikad bek.
Ma kakav PF/C, Duci je bio visoki bek, ono što danas zovemo "dvojka". Čovek se iz protesta povukao iz reprezentacije 1972. godine, nakon što je utvrđeno da su Portorikanci bili dopingovani protiv nas kad su nas dobili u 1/4 1972. godine, a MOK na to nije reagovao. Sledeće godine, na EP u španiji, na njegovoj poziciji debitovao je Kićanović.
Sabonis i Kukoc. Dve legende. Da Sabonisa nije sjebala povreda, a Kukoca glupi treneri Bullsa (dali mu da se ugoji 20 kilograma zato sto nisu gledali njegove utakmice (!!!)), ova dvojica bi vladali. Duci je bio PF/C, nikad bek.
Sabonis je najtalentovaniji evropski košarkaš svih vremena i tu nema dileme. Čovek je već sa 19 godina bivao proglašem najboljim igračem Evrope. Teška povreda tetive već u 22 ili 23oj godini razlog je što uopšte postoje dileme oko toga ko je najbolji Evropljanin ikada. Inače, ono su ti snimci iz Madrida, a ne Seula.
Link to comment
onda promasaj ,izgubljena lopta...zasrao jeste.
Koliko mene sjecanje sluzi, Karadzic je sutirao u zadnjoj sekundi sa pola terena i zamalo pogodio. Dok je lopta putovala, totalni muk u punom domu sportova, nazalost pogadja samo obruc, ... a ja prvi put ne spavam cjelu noc zbog poraza u kosarci :( Nazalost ne i posljednji put, drugi put, reprezentacija protiv sovjeta 86 :ph34r:
Link to comment
Koliko mene sjecanje sluzi, Karadzic je sutirao u zadnjoj sekundi sa pola terena i zamalo pogodio. Dok je lopta putovala, totalni muk u punom domu sportova, nazalost pogadja samo obruc, ... a ja prvi put ne spavam cjelu noc zbog poraza u kosarci :( Nazalost ne i posljednji put, drugi put, reprezentacija protiv sovjeta 86 :ph34r:
dobro te sluzi secanje.utakmicu je, inace, ukenjao branko kovacevic.
Link to comment

mi smo imali 16 sekundi za napad vodjstvo 91:90...karadza pravi sranje, cutura na 7 sekundi pre kraja ga uvaljuje nesto muljavo pod kosem...tragedija epskih razmera...

Koliko mene sjecanje sluzi, Karadzic je sutirao u zadnjoj sekundi sa pola terena i zamalo pogodio. Dok je lopta putovala, totalni muk u punom domu sportova, nazalost pogadja samo obruc, ... a ja prvi put ne spavam cjelu noc zbog poraza u kosarci :( Nazalost ne i posljednji put, drugi put, reprezentacija protiv sovjeta 86 :ph34r:
Link to comment
Ma kakav PF/C, Duci je bio visoki bek, ono što danas zovemo "dvojka". Čovek se iz protesta povukao iz reprezentacije 1972. godine, nakon što je utvrđeno da su Portorikanci bili dopingovani protiv nas kad su nas dobili u 1/4 1972. godine, a MOK na to nije reagovao. Sledeće godine, na EP u španiji, na njegovoj poziciji debitovao je Kićanović.Sabonis je najtalentovaniji evropski košarkaš svih vremena i tu nema dileme. Čovek je već sa 19 godina bivao proglašem najboljim igračem Evrope. Teška povreda tetive već u 22 ili 23oj godini razlog je što uopšte postoje dileme oko toga ko je najbolji Evropljanin ikada. Inače, ono su ti snimci iz Madrida, a ne Seula.
Sto se tice Ducija, ubedjen sam da je igrao PF/C, tj da je bas po tome bio cuven (sto je sa svojih 195- igrao na toj poziciji). Evo, molim neke starije (kalendarski) forumashe da razreshe ovo.Sabonis je za mene simbol kosarke, idealan igrac (dok nije sjebao noge, prica se da je to uradio pijan). Covek zbog koga sam zavoleo kosarku, igrac od 220 sa motorikom beka. Inace, kosarkaski uzor mu je bio Kresimir Cosic. Ono jesu snimci sa SP 1986, u pravu si, na Olimpijadi je vec bio daleko losiji igrac. U evropskoj kosarci postoje 3 igraca koja su dotakla sam vrh: Sabas, Drazen i Kukoc. Svi ostali su, za mene, daleko ispod. Naravno, govorim o sezonama kad su bili u primeu. Znam, sad ce mnogi pomenuti Bodirogu, Galisa, Kicanovica... Ali ova trojica su imala magiju.A seca li se neko Tkacenka? Covek danas radi kao vozac u jednoj fabrici, nikad nije zaradio nista od kosarke.
Link to comment
Sto se tice Ducija, ubedjen sam da je igrao PF/C, tj da je bas po tome bio cuven (sto je sa svojih 195- igrao na toj poziciji). Evo, molim neke starije (kalendarski) forumashe da razreshe ovo.
Petovic je naravno u pravu, Duci je bio bek. Ja ga se naravno ne secam, ali cale mi je pricao bajke o njemu.
Link to comment
mi smo imali 16 sekundi za napad vodjstvo 91:90...karadza pravi sranje, cutura na 7 sekundi pre kraja ga uvaljuje nesto muljavo pod kosem...tragedija epskih razmera...
sve si promasio.imali smo loptu pri vodjstvu od 71-70, a loptu je izgubio branko kovacevic. cibonin napad je uspesnim poluhorogom zavrsio mihovil nakic, 6 sekundi pre kraja. u to vreme sat nije zaustavljan nakon kosa u poslednja 2 minuta, kao sto je to sad slucaj, pa je vreme nastavilo da tece. nasi su brzo izveli loptu do karadzica koji je stigao do centra i opalio (mogao je jos barem 3-4 metra da pridje). lopta je pogodila obruc, bio je blizu.za mene je to i dan-danas najtezi poraz zvezde koji sam doziveo. na drugom mestu je 0-3 fudbalera u kelnu.edit: duci je, naravno, bio bek. klasicna dvojka, za ono vreme potpuno atipicnih fizickih predispozicija. sopstvenu karijeru je upropastio jednim izuzetno moralnim gestom - nije zeleo da igra protiv portorikanaca ciji je igrac uhvacen u dopingu. kasnije je, nazalost, otisao u psihozu ali su mnoge njegove opaske na racun prirode savremenog profesionalnog sporta sasvim suvisle i na mestu. Edited by ikar
Link to comment
sve si promasio.imali smo loptu pri vodjstvu od 71-70, a loptu je izgubio branko kovacevic. cibonin napad je uspesnim poluhorogom zavrsio mihovil nakic, 6 sekundi pre kraja. u to vreme sat nije zaustavljan nakon kosa u poslednja 2 minuta, kao sto je to sad slucaj, pa je vreme nastavilo da tece. nasi su brzo izveli loptu do karadzica koji je stigao do centra i opalio (mogao je jos barem 3-4 metra da pridje). lopta je pogodila obruc, bio je blizu.za mene je to i dan-danas najtezi poraz zvezde koji sam doziveo.
Upravo tako, samo jos da dodam, da cjela stvar bude jos gora, da je taj poluhorog Nakic ubo levom rukom angry.gif
Link to comment
Petovic je naravno u pravu, Duci je bio bek. Ja ga se naravno ne secam, ali cale mi je pricao bajke o njemu.
sve si promasio.imali smo loptu pri vodjstvu od 71-70, a loptu je izgubio branko kovacevic. cibonin napad je uspesnim poluhorogom zavrsio mihovil nakic, 6 sekundi pre kraja. u to vreme sat nije zaustavljan nakon kosa u poslednja 2 minuta, kao sto je to sad slucaj, pa je vreme nastavilo da tece. nasi su brzo izveli loptu do karadzica koji je stigao do centra i opalio (mogao je jos barem 3-4 metra da pridje). lopta je pogodila obruc, bio je blizu.za mene je to i dan-danas najtezi poraz zvezde koji sam doziveo. na drugom mestu je 0-3 fudbalera u kelnu.edit: duci je, naravno, bio bek. klasicna dvojka, za ono vreme potpuno atipicnih fizickih predispozicija. sopstvenu karijeru je upropastio jednim izuzetno moralnim gestom - nije zeleo da igra protiv portorikanaca ciji je igrac uhvacen u dopingu. kasnije je, nazalost, otisao u psihozu ali su mnoge njegove opaske na racun prirode savremenog profesionalnog sporta sasvim suvisle i na mestu.
Ajd' ovako. 1. Duci je bio PF/C. 2. Duci nije otishao u psihozu. Covek je pre nekoliko godina doktorirao filozofiju i danas je izuzetno vatren i dosledan zagovornik levih ideja. Covek je sasvim normalan, dodushe s razlogom ojadjen i isfrustriran, poshto je posle zhivota posvecenom vrlini i znanju finansijski na nuli. Takodje, kosarka mu je ostavila ogroman problem sa kicmom, pa mozda i to doprinosi utisku koji moze ostaviti na povrsnog posmatraca. Samo, problem je sto je Duciju na 99% medija u Srbiji zabranjen pristup, pa se zato pokusava sa ovakvim glupostima kao "psihotican" i sl.
Link to comment
Ajd' ovako. 1. Duci je bio PF/C.
ne baljezgaj vise, majke ti. prosto, naprosto, ne baljezgaj. palamudis o necemu o cemu, ocito, nemas pojma. duci je cesto koristio neku vrstu poluhoroga da zavrsi svoje ulaze ali nije nikad igrao ni centra ni krilnog centra. postoji li sfera zivota (ili podforum) u kojoj ti nemas potrebu da nesto baljezgas i lupetas? Edited by ikar
Link to comment
Duci je bio PF/C, nikad bek.
Sto se tice Ducija, ubedjen sam da je igrao PF/C, tj da je bas po tome bio cuven (sto je sa svojih 195- igrao na toj poziciji). Evo, molim neke starije (kalendarski) forumashe da razreshe ovo.
Ajd' ovako. 1. Duci je bio PF/C.
:lol::Hail::lol::Hail::lol: Ti si potpuno neverovatan. I posle kad te neko napushi imash obraza da nekom kazesh da pricha "neargumentovano" :lol: .
Link to comment

ok, izgresio sam dosta podataka, imao sam ipak 12 godina... ali ne i sustinu...jedan od najtezih poraza ikada...

sve si promasio.imali smo loptu pri vodjstvu od 71-70, a loptu je izgubio branko kovacevic. cibonin napad je uspesnim poluhorogom zavrsio mihovil nakic, 6 sekundi pre kraja. u to vreme sat nije zaustavljan nakon kosa u poslednja 2 minuta, kao sto je to sad slucaj, pa je vreme nastavilo da tece. nasi su brzo izveli loptu do karadzica koji je stigao do centra i opalio (mogao je jos barem 3-4 metra da pridje). lopta je pogodila obruc, bio je blizu.za mene je to i dan-danas najtezi poraz zvezde koji sam doziveo. na drugom mestu je 0-3 fudbalera u kelnu.edit: duci je, naravno, bio bek. klasicna dvojka, za ono vreme potpuno atipicnih fizickih predispozicija. sopstvenu karijeru je upropastio jednim izuzetno moralnim gestom - nije zeleo da igra protiv portorikanaca ciji je igrac uhvacen u dopingu. kasnije je, nazalost, otisao u psihozu ali su mnoge njegove opaske na racun prirode savremenog profesionalnog sporta sasvim suvisle i na mestu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...