Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jel' tripujem, ili je neko ovde postavio nekakvu prijateljsku utakmicu YU - USA sa Prajom na jednoj, i Džordanom na drugoj strani? Polomi' se i ne mogu da nađem, ni na YT, ni ovde.

Link to comment
24 minutes ago, zorglub said:

Jel' tripujem, ili je neko ovde postavio nekakvu prijateljsku utakmicu YU - USA sa Prajom na jednoj, i Džordanom na drugoj strani? Polomi' se i ne mogu da nađem, ni na YT, ni ovde.

sa severnom karolinom kao sto rece radisa

dobro se secas, ali izgleda sklonjeno sa yt

imaju ovde linkovi ka nepostojecem videu

https://www.espreso.co.rs/sport/kosarka/346679/ovaj-srbin-je-pre-37-godina-razbio-dzordana-pojavio-se-snimak-legendarnog-duela

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

vratio se sa arbajta, otvorim pivce, upalim tivi i opet naletim na pricu o bad boysima.

sve vise razumem kakav je to bio antologijski uspeh.

secam se kao klinac medzika i leri brda. nisam ih ni gledao ali sam znao za njih.

prvo finale, mozda i prva utakmica koju sam gledao uzivo, lejkersi vs pistonsi. " ona" utakmica kad je sa jednom nogom ajzea dao 25 komada u jednoj cetvrtini i kad je novosel sa micom dusanovicem komentarisao taj istorijski mec.

pre toga smo u klubu dobili nekakav kosarskaski magazin saveza jugoslavije sa fotografijama iz nba lige. tu je bio stiv stipanovic, gluckov, medzik, mozda i mozis meloun..

pre yu kos onog stankovica, pre svih prica iz nba 

bile su pre toga jos kartice svijet sporta i dzabar kako kuca preko melouna sa njegovom rukom preko lica. pozadi je bila kratka biografija koja mi je bila vanzemaljska. hiljade kosova, skokova..prvo, ko je to sve tacno izbrojao, koliko vremena je trbalo za sve to..

i onda to finale detroita sa lejkersima.

da ne pricam da niko tu nije bio naivan posebno seltiksi.

svi su tu tukli kao nezdravi.

no preterana je to  medijska prica.

detroit je bio strasna ekipa. ajzea mi je bio bog. njegovi potezi, sut, pasovi, driblinzi, izgled..

kasnije sam gledao njegovu asistenciju o parket u kontri i neko kucanje sejlija.

htedoh nesto drugo, te dve titule koje su prosto oteli seltiksima, lejkersima ili cikagu pa to je neverovatan uspeh, heroizam. kakve dve dinastije i dzordan. secam se tad da su dve titule  za redom bile nestvaran san.

trebali su da uzmu i onu sa pola noge tomasa ( ono stvarno nije bio faul nad dzabarom ali sto kaze jedan brka- faulirao si 2000 puta pre toga).

detroit je bio most iz jedne u drugu epohu ne nba nego kosarke.

sad se samo potencira grubost i sl. ma ni ovi drugi nisu bili nevinasca.

mislim da i medzik i dzordan jedino progutaju pljuvacku kad pricaju o tadasnjim pistonsima i da jedino tad nisu iskreni do kraja.

 

 

 

  • +1 6
Link to comment
43 minutes ago, Glass Joe said:

ne znam sta je tu nejasno, nisu probelm one slam wonderi iz istočne evrope, već teniseri koji dominiraju godinama tourom, i osvajaju brdo turnira...na slićnom tragu je i izjava Ajezeje Tomasa da je Leri Bird crnac, bio bi običan kosarkas

 

da, na sličnom tragu. samo što postoji 1 razlika.

to o čemu Thomas govori ima i neke konkretne posledice. Teško/nemoguće je dokazati da je Bird precenjen i da je samo zbog toga izabran u reprezentaciju ili u all-star. Ali nije uopšte teško dokazati da je Laettner upao u 1992 tim samo zato što je beo. Ili kad Plumlee dobije poziv za olimpijski tim.

neko je izgubio priliku da osvoji tu zlatnu medalju zato što nije beo poput Laettnera ili Plumleea. to je rasizam. sa konkretnim posledicama. 1st world problem, ali nekom su te stvari veoma bitne.

mnogo konkretnija posledica rasizma je kad liga ne dozvoljava da bude više od određenog procenta crnih trenera. imaju 80% crnih igrača i imaju samo npr 15% crnih trenera. čovek je pre neki dan tužio ligu zbog toga. da nije dobio posao samo zbog boje kože. i ima veoma dobre šanse na sudu. u najgorem slučaju će uzeti gomile miliona ako pristane da se nagodi, a ako se ne nagodi napraviće raspašoj u tim krugovima.

u tenisu se taj rasizam prema istočnoevropljanima izgleda svodi na škrgutanje zubima i gajenje sentimenta. to možda postoji, a možda i ne postoji. a ako ne postoji možemo ga mi izmaštati.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

nije Popovich. Plumleea je u repstaciju zvao Coach K, njegov trener sa Duke. Da igra na poziciji belca.

Jeste, a Laitner je bio ne zato što je bio glavni igrač Duke, sa 4 final fora u 4 godine, 2 uzastopne titule, od kojih je jednu doneo direktno, nego zato što je belac...

 

Oni su odlučili da mora biti jedna koledž igrač i pozvali su najboljeg igrača, najbolje koledž ekipe u tom trenutku... Jako je ružno tu učitavati rasizam...

Link to comment

dobroTM. pravi se najbolji tim svih vremena u sportu. ne košarci, nego sportu uopšte. i onda pozoveš Laettnera a ne Shaqa O'Neala :lolol:

ajde nemojte se zajebavati bre. ko misli da je tu rasizam učitan taj nema pojma o značaju tog izbora.

rekoh već, to ko će igrati za repstaciju i ko će za all-star to je 1st world problem aka pičkin dim od problema. ima tu mnogo značajnijih i krupnijih problema.

 

Link to comment
23 minutes ago, radisa said:

Jeste, a Laitner je bio ne zato što je bio glavni igrač Duke, sa 4 final fora u 4 godine, 2 uzastopne titule, od kojih je jednu doneo direktno, nego zato što je belac...

 

Oni su odlučili da mora biti jedna koledž igrač i pozvali su najboljeg igrača, najbolje koledž ekipe u tom trenutku... Jako je ružno tu učitavati rasizam...

 

da samo što je redosled na draftu bio malo drugačiji. tu se vidi ko je važio za najboljeg igrača generacije jer tu nema zezanja, donosi se ispravna odluka jer su posledice konkretne. a izbor 12. igrača drim tima nema nikakve posledice jer će svakako uzeti zlato

Link to comment
3 minutes ago, levi said:

 

da samo što je redosled na draftu bio malo drugačiji. tu se vidi ko je važio za najboljeg igrača generacije jer tu nema zezanja, donosi se ispravna odluka jer su posledice konkretne. a izbor 12. igrača drim tima nema nikakve posledice jer će svakako uzeti zlato

Ni ja ne tvrdim da je Leitner bio bolji od Shaka, ali, recimo da je to bila nagrada za ono što je učinino tokom svoje koledž karijere...

 

Jbg, kakva god odluka bila, jako je glupo da se učitava u nju rasizam...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...