Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Na jednoj utakmici tokom EP 1985. godine čak dva puta u par minuta, prvo Knegu za kucanje, potom (čini mi se) Mutapčiću za polaganje.

Inače, kad već prebiremo po sećanjima, jednu od najboljih fora koju sam ikada video je izvodio pokojni Žarko Varajić pred karijere. Možda se neko od ostalih matoraća priseća, kako je umeo da prevesla svog čuvara sa desnog visokog posta...                           :kralj:

Link to comment
12 hours ago, napadaj said:

Imao je i Temp postere od po 2 metra ranih dvehiljaditih, Kobija sam baš u toj veličini imao.

ja sam imao piksija iz tempa :D

doduse nesto nizi od 2metra :)

 

 

od kosarkaska drazen u raznim varijantama, jugoslavija, jugoplastika

sestra se na radju lozila :D pa je imala gomilu nekakvih njegovih postera, fotki

 

a kasnije sam medju gomilom pamela na zidu u sred toga drzao divca kako zakucava :D

Link to comment

kad se vec prisecate drazena

pitanje za sve a posebno za boza

pominjao sam to ranije vec cini mi se

 

ostalo mi ko klincu u secanju da je cibona igrala neku bitnu evropsku utakmicu

i da se ocekivala utakmica na "noz"

rezultat na poluvremenu je bio npr 50:25

sa tim sto je drazen ubacio sam vise od protivnicke ekipe (sto je mene posebno fasciniralo :D )

 

e sad, ja sam 1986 imao 5godina, pa moguce da nije sve bas potpuno kako sam opisao

ali otprilike tako nesto

 

jel ima neko ideju o kojoj utakmici se radi

Link to comment

Gledao sam nekoliko njegovih takvih utakmica. Najpre mi na pamet pada meč sa Skavolinijem u grupnoj fazi, mada je umeo da unakazi protivnike tako da nisu znali gde je levo na poluvremenu. Protiv Hapoela u sezoni 1987/88. je napravio dar-mar, posle utakmice sam imao osećaj kao kada se prejedeš.

Kad je bio posebno motivisan, pa počne da driblajući upumpava vazduh u pluća - protivnik bi mogao samo da ga psuje u svojom nemoći. Žao mi je što nigde nema snimka utakmice plej ofa iz sezone 1984/85. sa Partizanom. Posle 20 minuta je bilo sve gotovo, a on pomahnitao da ih rastavi na delove i u drugom delu.

Link to comment

Mislim da se u sezoni 88-89, nisu nikako mogli susresti u zvaničnoj utakmici... Partizan nije igrao kup šampiona, a Dražen je tad bio u Realu... Igrali su sigurno jedan protiv drugog na treningu, 89  tokom prvesntva Evrope u Zagrebu...

Link to comment
8 minutes ago, Milošica said:

Jel istina da je Dražen bio blizu Partizana kada je služio vojsku u BG?

 

Jeste.

 

Drago mi je sto nikada nije obukao nas dres..

Link to comment

Pričale su se razne verzije gde će posle JNA, pa i ta. ČInjenica je kako je trenirao neko vreme sa njima, a govorilo se kako bi on lično voleo da igra u paru sa Zorkićem jer su bili startni bekovski duo i na OI84. Sada se proturaju i priče kako je on navodno izjavio pred finale plej ofa domaćeg šampionata kako će potpisati za tim koji bude prvak jer želi da igra Kup šampiona i dokaže se na tom planu. Onda naglašavaju kako je onaj Nakićev poluhorog preko Jankovića u majstorici odveo Dražena u Cibonu, a ne u Zvezdu. Objektivno posmatrano, smatram da je mogućnost da on tada pređe u Zvezdu bila minimalna jer je teškom mukom Novosel isboksovao da KSJ uopšte odobri Draženov prelazak iz Šibenke. 

Malo ko zna i da je Duško Ivanović želeo u Partizan tokom prelaznog roka u leto 1987. godine, ali je Dujan imao neke druge planove. 

 

Link to comment

Tačno je za Dražena i kkp.

Za razliku od Džimija ja bih volio da je došao.

Možda je to i stvar ukusa, ali meni je Dražen  bio ubjedljivo najbolji bek u evropi u drugoj polovini 80-ih godina.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...