Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Večeras je oproštajna utakmica Dude Ivkovića.

 

U Atini.

 

Vučiću, pederu.

 

- Život ide dalje, nebitno da li pobedite ili izgubite. Ne možete da uvek pobedite. Teško je reći da li postoji jedna ili dve utakmice za koje bih voleo da se ponove. Sigurno da je bilo trenutaka...

 

Zastao je, pa nastavio priču:

 

- Kao što je Kuberten govorio, politika mora da ostane van sporta. A onda mi se 1992. godine, prvi put u životu, desilo da sam morao da kažem igračima da nećemo ići na Olimpijske igre. To je mi je bio najteži trenutak u karijeri.

Link to comment

Ima i članak u Blicu, baš sam se iznenadio kad sam pročitao. Vidi se iz intervjua da je imao psihičkih problema nakon prestanka sportske karijere.

Zanimljiv lik.

Ostalo mi je u sećanju i ono hapšenje na makedonskoj granici zbog kradenog auta.

Link to comment

  Zanimljivo, tek danas sam saznao da je Koturović postao šaman i da je prigrlio alternativne metode lečenja duše. Ima intervju na Vice-u.

da, pisali smo ovde o tome

znam momka koji je isao kod njega na "terapiju"

 

bolje vrac, nego zilot, kao kolega mu iz partizanovog reketa :fantom:

Link to comment

da, pisali smo ovde o tome

znam momka koji je isao kod njega na "terapiju"

 

bolje vrac, nego zilot, kao kolega mu iz partizanovog reketa :fantom:

 

 

Tomašević je baš zabrazdio u zilotstvo, mada, izgledao je normalno sad na EP.

:yawn2:

Link to comment

Naleteh na ovaj film, nisam ga ranije gledao

 

Odlican  film. I onda Novosel prica kako je Cibona bila najveci klub u Jugoslaviji.

 

Zanimljiv detalj sa doceka kosarkasa Jugoplastike 1971. nakon overe titule u Zagrebu, veliki broj zastava Hajduka za sahovnicom. Vreme Maspoka, slicno ce biti u mesec dana kasnije kada Hajduk posle dugo vremena postaje prvak.

 

Tabak je lepo objasnio da je Partizan krajem osamdesetih bio najveci rival u Evropi, dok je Pavicevic u pravu  - Jugoplastika je igrala bolju odbranu od Partizana  i imala bolji timski duh. Sezonu 1987/88 smo obelezili u Evropi, igrali F4, ali je na pocetku sezone Jugoplastika pokazala da ce biti opasan rival. Negde na pocetku lige u Pioniru su nas lagano dobili, Kukoc je briljirao, ubacio 5-6 trojki. Posle F4 igrao se plej-of, dosta rutinski smo u Zagrebu dobili Drazenovu Cibonu u odlucujucoj utakmici, a onda je Divac napravio glupost i povredio se pred finale bezeci iz hotelskog karantina. Taman da nas u prvoj razbiju 20 razlike, u Beogradu sa rovitim Divcem smo dosta lako dobili, ali u revansu smo imali snage samo za prvo poluvreme.

 

Finale prvenstva 1989. se tesko zaboravlja - oni prvaci Evrope, mi smo ih dobili obe u prvenstvu, demolirali u finalu Kupa, uzeli Kup Koraca. Mislim da je Dule tu sezonu izgubio, previse smo bili nervozni. To se videlo vec u polufinalu sa Zvezdom, gde nas je u prvoj utakmici sa klupe izvadio Oliver Popovic koji je imao 17-18 godina. Onda u finalu u prvoj utakmici prospemo 10 razlike nekoliko minuta pre kraja, promasimo napad za pobedu....u Splitu je bilo na noz sve vreme, i onda na 73:70 cuvena rampa Pavicevica, gadjanje Divca, pobesneli Dule....Interesantno da je i kod "zutih" ostala jedna mala mrlja zbog tog finala, steta sto se nije odigrala i treca utakmica.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Dueli Partizana, Bosne i Jugoplastike sedamdesetih su vrh kosarkaskih trilera u ex YU.  Tek onda idu obracuni Partizana i Cibone (1980-82), Cibone i Zvezde (1984) i Partizana i Jugoplastike (1987-89).

 

edit: Mislim da je Zvezda ranih 70-tih dobila neku majstoricu za prvaka protiv Jugoplastike.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...