Jump to content
IGNORED

O prostituisanju profesije ili sta se desava...


Brajin Zet

Recommended Posts

He, he Louie Louie, da znas da sam se i ja zacudio kada sam te video ovde. Znam ja da ti najvoles da postujes tamo gde su u centru diskusije srpske nasilnicke bande koje, vrlo verovatno u sprezi sa tajnom policijom, terorisu gradjane. I da su, onako uopste, takve diskusije tvoja velika ljubav. Cuj ljubav, strast bre. Tako da me i ne cudi da je za tebe profesionalna objektivnost - trice, gde si ti u ljubavi i strasti video objektivnost. Taki si covek, sama strast, nista profesionalnost, nista objektivnost.
e nesretniche, i dobro su ti rekli, ne verujem da ima pogresniji nacin da se pristupi problemu s izlozbom od tog da se malici u startu etiketira kao djubre pritvorno, da vrsi politicku propagandu i da je ispravno dobio po pi***a ti si covek za koga ne znam dal ima strast ili profesionalnost- ali brate nista mozaka dozvoliti da se o klerofasistickoj organizaciji Obraz ovde javno prica s cinizmom (o "srpskoj nasilnickoj bandi") i ismevati ucesnike koji je kritikuju je bruka za sajt
Link to comment
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Brajin Zet

    31

  • Caligula

    23

  • Indy

    22

  • PussyGalore

    16

Ma i meni se od tih i takvih filozofija prispava skoro momentalno, iako nisam bas totalni laik. :) Nego ne znam bas da li je to odgovarajuca definicija prostitucije, buduci da bi onda mogli reci da se i svako od nas prostituise, prodajuci se na trzistu rada recimo. :wink: Brajin zet uvodi politisanje kao kategoriju prostituisanja, koliko sam shvatila, malo po principu 'ja tebi serdare a ti meni vojvodo'. Ako je to u pitanju - nista novo, d?j? vu.Ipak, i meni to daleko manji problem od cinjenice da je neko krenuo da razbucava umetnicka dela, kakav god da je vrednosni sud koji neko moze da donosi o njima (doticnim delima).
Gresis (mislim) Althea, i to jako. Jer je i tim zevzecima koji su cepali umetnicka dela neki njihov Partijski Arbiter rekao da to nisu umetnicka dela.Uostalom, mala konceptualna provokacija, Milicino razbucavanje Vasiceve izlozbe izlozbe kao dreka koji podilazi odredjenoj dnevnoj politici koja (gle cuda) nije njena dnevna politika svakako je manje dramaticno od onoga sto je Obraz uradio. Koliko je, medjutim, po motivima i onome sto se htelo postici drugacija?I, da, ne radi se uopste o opste-poznatom proincipu 'ja tebi serdare ti meni vojvodo' toga ima i u mnogo manje chalenged drustvima. Radi se o tome da Milica, sudeci po onome sta i kako pise, razvrstava umetnost na bogougodnu i nebogougodnu (da ne kazem na Cedougodnu i Cedoneugodnu, nacice se onih koji ce da pitaju a kakve to veze ima sa americkim izborima). Uzgred ni to deljenje na bobougodnu/neugodnu umetnost nije nesto sto je endemsko za Srbiju. Ono sto naginje na endemicnost je to sto ta podela dolazi od nekoga ko sebe smatra prvosvestenicom nebogougodnosti. Ali to je tema nekog drugog threada koji cu otvoriti zarad daljeg napretka divnog i dirljivog prijateljstva Louie Louiea i Adamcica...PS Vidim da cu doprineti i sirenju kruga Beatrixinih najboljih drugara. I usput, ko je to na ovome threadu Malicija u startu etiketirao kao djubre pritvorno koje vrsi politicku propagandu? I da je ispravno dobio po pi***? Cisto da se ne mnoze postovi koji su medju javom i med snom... Edited by Brajin Zet
Link to comment
Gresis (mislim) Althea, i to jako. Jer je i tim zevzecima koji su cepali umetnicka dela neki njihov Partijski Arbiter rekao da to nisu umetnicka dela.
pa sta. to ih nista ne opravdava sto su reagovali tako kako su reagovali, niti policiju koja to nije sprecila- i uopste sto od celog tog incidenta nije ispao javni skandal-na koji nacin i ko je taj koji u srbiji procenjuje da li je izlozba podobnaa nazvati razularene Obrazovce zevzecima, za to treba imati mooda
Link to comment
Pitanje je samo ( i zapravo jedino sto mene konkretno zanima u ovoj prici) da li umjetnicko djelo uopce postoji dok netko (itko) o njemu ne donese sud vrednovanja i naravno tko je taj netko u smislu koliko je njegov sud o bilo cemu (pa i djelu) uopce bitan za auditorij a samim tim i umjetnika. Tj. da li je (uopce)bitan sud ili je bitnije tko sudi.
Pa to i jeste polje gde se i dan danas lome koplja, buduci da to pitanje direktno povlaci za sobom definiciju umetnosti. Neki smatraju da je dovoljno da ono bude javno oznaceno kao takvo od strane umetnika i predstavljeno publici (to je taj deo o komunikaciji umetnosti), te da taj sud nema vrednost u tradicionalnom smislu (ovo je bolje, lepse, veca umetnost, itd) vec postoji kao vrednost za sebe. To u praksi naravno nije bas tako - mislim na deo o vrednovanju, tako da ce dela umetnika kojeg odredjeni kriticari ili dobroplasirane osobe u drustvu koje imaju uticaja u medijima (i sl.) ipak automatski biti vise vrednovana u odnosu na ostala.Drugi mogu da kazu da se odredjeno delo vrednuje u odnosu na to u kojoj meri ispunjava kriterijume tj. ciljeve kojima odredjeni pokret tezi a koji su kao takvi obicno unapred definisani u raznim manifestima itd.Tradicionalisti ce delo uvek vrednovati na osnovu nekih njegovih estetskih i tehnickih kvaliteta.Definitivnog odgovora nema. Sve zavisi od tumacenja umetnosti koje joj neko pripisuje.Mogu samo reci da se u principu uvek ceni originalnost u pristupu, stagod da je u pitanju (to mu dodje neki zajednicki sadrzilac, otprilike).
Link to comment
pa sta. to ih nista ne opravdava sto su reagovali tako kako su reagovali, niti policiju koja to nije sprecila- i uopste sto od celog tog incidenta nije ispao javni skandal-na koji nacin i ko je taj koji u srbiji procenjuje da li je izlozba podobna
Nesto mi govori da ti mislis da to nisu Obrazovci. Rekao bih da si ti pre za Milicu?
a nazvati razularene Obrazovce zevzecima, za to treba imati mooda
Stvarno neoprezno (i neuvidjavno) sa moje strane. Mislim, ako su Obrazovci fasisti onda si ti antifasista. Ako su, pak, Obrazovci zevzeci onda si ti antizevzek. Sto nekako nikako nije isto, posebno sto se u ovom potonjem slucaju ono anti postaje nekako necujno, prosto se gubi (iskljucivo zbog jednacenja po zvucnosti, razume se...)
Link to comment
Gresis (mislim) Althea, i to jako. Jer je i tim zevzecima koji su cepali umetnicka dela neki njihov Partijski Arbiter rekao da to nisu umetnicka dela.
Pa ne gresim onda uopste. Dobro sam te razumela samo sto si ti izvadio deo koji sam napisala apropo tvog vidjenja Milicine uloge u toj prici, kao i uloge koju bi u takvom tumacenju imao sam umetnik. (Priznajem da ne znam ko je doticna, na blogu b92 pratim samo par autora.)Druga stvar, mislim da njima niko nije rekao da to nije umetnost nego da im je bilo dovoljno samo da cuju da tamo neki Pristevci izlazu na tom i tom mestu, pa jos tu i tu licnost. Briga ih i za umetnost i za ostalo. To je banda najobicnijih primitivaca i vandala koji bi u nekoj iole normalnoj zemlji za tako nesto leteli pravo u zatvor. Izraz koji si uoptrebio da ih oznacis je ipak eufemizam.
Uostalom, mala konceptualna provokacija, Milicino razbucavanje Vasiceve izlozbe izlozbe kao dreka koji podilazi odredjenoj dnevnoj politici koja (gle cuda) nije njena dnevna politika svakako je manje dramaticno od onoga sto je Obraz uradio. Koliko je, medjutim, po motivima i onome sto se htelo postici drugacija?
Ne znam, nije mi poznat doticni blog a mrzi me sada da trazim.
I, da, ne radi se uopste o opste-poznatom proincipu 'ja tebi serdare ti meni vojvodo' toga ima i u mnogo manje chalenged drustvima. Radi se o tome da Milica, sudeci po onome sta i kako pise, razvrstava umetnost na bogougodnu i nebogougodnu (da ne kazem na Cedougodnu i Cedoneugodnu, nacice se onih koji ce da pitaju a kakve to veze ima sa americkim izborima). Uzgred ni to deljenje na bobougodnu/neugodnu umetnost nije nesto sto je endemsko za Srbiju. Ono sto naginje na endemicnost je to sto ta podela dolazi od nekoga ko sebe smatra prvosvestenicom nebogougodnosti. Ali to je tema nekog drugog threada koji cu otvoriti zarad daljeg napretka divnog i dirljivog prijateljstva Louie Louiea i Adamcica...
Pa to ti je opet podvodjenje pod prethodnu kategoriju (arbiter koji favorizuje jednog zbog tog i tog razloga za koji ti smatras da su politicke prirode, a defavorizuje drugog iz istog ili nekog drugog), vrtis se u krug.
Link to comment
Radi se o tome da Milica, sudeci po onome sta i kako pise, razvrstava umetnost na bogougodnu i nebogougodnu (da ne kazem na Cedougodnu i Cedoneugodnu, nacice se onih koji ce da pitaju a kakve to veze ima sa americkim izborima).
...ako nisi izvalio do sada, i ti tako razvrstavas, ali sve...upropastio te taj blog....
Link to comment
...ako nisi izvalio do sada, i ti tako razvrstavas, ali sve...upropastio te taj blog....
Svejedno, ja glasao za njega (i brooklyn) da budu novi VIP-ovci, cisto da naprave malo promaje, ali, cvrc -_-
Link to comment
Svejedno, ja glasao za njega (i brooklyn) da budu novi VIP-ovci, cisto da naprave malo promaje, ali, cvrc -_-
ne razumi me pogresno, mislim da niko nije objektivan na blogu 92, postoji samo manjina i vecina, a i prestao sam da citam...fora je sto zet ne izvaljuje da je zastranio malo i da se prejeo cinizma koji mu je tamo neophodan...pa su mu od temperature koju izaziva alergija na cedomira obrazovci postali zevzeci, dobro nije rekao 'igrala se deca'...a bio je kul tip
Link to comment
Pa ne gresim onda uopste. Dobro sam te razumela samo sto si ti izvadio deo koji sam napisala apropo tvog vidjenja Milicine uloge u toj prici, kao i uloge koju bi u takvom tumacenju imao sam umetnik. (Priznajem da ne znam ko je doticna, na blogu b92 pratim samo par autora.)Druga stvar, mislim da njima niko nije rekao da to nije umetnost nego da im je bilo dovoljno samo da cuju da tamo neki Pristevci izlazu na tom i tom mestu, pa jos tu i tu licnost. Briga ih i za umetnost i za ostalo. To je banda najobicnijih primitivaca i vandala koji bi u nekoj iole normalnoj zemlji za tako nesto leteli pravo u zatvor. Izraz koji si uoptrebio da ih oznacis je ipak eufemizam.Ne znam, nije mi poznat doticni blog a mrzi me sada da trazim.Pa to ti je opet podvodjenje pod prethodnu kategoriju (arbiter koji favorizuje jednog zbog tog i tog razloga za koji ti smatras da su politicke prirode, a defavorizuje drugog iz istog ili nekog drugog), vrtis se u krug.
Ne gresis (opet, ja tako mislim) samo ako posmatras stvari izolovano na danas i ovde. Svakako da je danas grupa zevzeka koja vitla po ulicama daleko opasnija od lumpen-elitisdka koji organizuju kruzoke po B92. Medjutim ne zaboravi da tu opasnu grupu zevzeka organizuju nekadasnji lumpen-elitisti koji su takodje svojevremeno organizovali kruzoke. Razlika je u brojnosti, mehanizam razmisljanja je isti.I nije eufemizam, izraze za koje ti mislis da su adekvatniji cuvam za one sto ih organizuju.I ne vrtim se u krug. Ti pokusavas da svedes partijsku umetnost na uobicajeno ja tebi ti meni. I nisi u pravu (ovde sam siguran) jer to ja tebi ti meni dovodi do nezadovoljstva odlukama zirija i nesto ogovaranja. Dok uvodjenje partijski podobne umetnosti dovodi do paljenja knjiga. Ili cepanja... Edited by Brajin Zet
Link to comment

ko ima vecu slobodu, umetnik ili posmatrac?ako je podjednaka, onda je i reakcija, pa bio to i vandalizam, isto umetnost?da li je reakcija posmatraca ustvari performance art?zete, zasto ih zoves elitisti? pored onog bogougodno/neugodno rogobatnog ekspresionizma.

Link to comment
Gresis (mislim) Althea, i to jako. Jer je i tim zevzecima koji su cepali umetnicka dela neki njihov Partijski Arbiter rekao da to nisu umetnicka dela.
Ubij, zakolji da Siptar, Hrvat, peder...ne postoji Dobar ti sense of humor :rolleyes:
Link to comment
He, he Louie Louie, da znas da sam se i ja zacudio kada sam te video ovde. Znam ja da ti najvoles da postujes tamo gde su u centru diskusije srpske nasilnicke bande
Vidi ga na šta me napravi. Da sam ja neki srbomrz što traži gdje je srpsko oko da gurne prst. Idi bre begaj. Ovdje je najmanje bitno da su ti nasilnici (zevzeci?) srpski. Problem je što se takvo "spontano događanje naroda" upliće u kulturni život Beograda. A to što si ti izabrao za prvi plan cijelog događaja je ne samo sramno, već i neinteligentno. Sramno je istaknuti pristranost umjetnice Milice Tomić kao dominantnu stranu događaja koji uključuje nasilje u prostoru građanskog društva. Neinteligentno je spočitavati pristranost i nedostatak "profesionalne objektivnosti" umjetnici. Čak i da se radi o kritičarki, teoretičarki, ili estetičarki bilo bi glupo. Ovako je do neba vapijuće.
Link to comment
Ni ja nisam ukapirao topic. Iskreno, postovao sam ovdje zabunom, misleći da postujem na b92. Tamo je u centru diskusije ono što i jest bitno za stanovnike Beograda;
... vidis, meni se svidja sto je tema i na politici (b92) i na umetnosti (PPP). Tako je, nekako, kompletnije. Jer, pricamo o umetnosti, zar ne? I o politici, too. Taj mix je, sam po sebi, neprirodan - nije tacno da se umetnost ikada bavila politikom, pre ce biti da joj je politika, s vremena na vreme, bila samo povod da stvori nesto univerzalnije. Zato cesto pominjem npr. Pikasovu Gerniku, delo sa geografskim poreklom koje ima univerzalnu vrednost.Ova Jasharijeva duplikacija ocigledno nema tu snagu. Mene brine, pored Obraza i srpskog koljashtva, jos jedna stvar: zasto se, sa druge strane, u srbiji afirmishe albansko koljashtvo? Radi ravnoteze:)?Radi politicke korektnosti? Ja sam, kao gradjanin, duplo zabrinut. I zbog onih osishanih sa slikom Legije i zbog ovih produhovljenih sa slikom Jasharija. Muka mi je od politike i umetnosti.
... Problem je što se takvo "spontano događanje naroda" upliće u kulturni život Beograda.
... upravo tako, kao sto napisah gore. Koji je kustos odabrao onu baljezgariju i po kojim kriterijumima je pustio u galeriju? Bratimljenje opstina? Izlozba Kosovskih Umetnika? Kakvi su to Kosovski umetnici, po cemu se razlikuju od Norveskih? Po folkloru? Ok, Norveska nema Jasharija, barem ne u novijoj istoriji. Po tome, Kosovska umetnost je perspektivnija kada je tematika u pitanju.Dakle, politika. Sta je Obraz? Politika, takodje.
ko ima vecu slobodu, umetnik ili posmatrac?ako je podjednaka, onda je i reakcija, pa bio to i vandalizam, isto umetnost?da li je reakcija posmatraca ustvari performance art?
Ta ujdurma oko moderne umetnosti i njenih pojavnih oblika oslobodice Obrazovce na sudu. Dovoljno je da kazu da su dosli da podrze izlozbu svojim performansom.Carevo novo odelo:) Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...