Jump to content
IGNORED

O prostituisanju profesije ili sta se desava...


Brajin Zet

Recommended Posts

Da, ukoliko nemas vec formiran sopstveni stav o tome sta je umetnost, ili bar neku intuitivnu viziju istog.
Haha, ma nije mene zbunio Loui - samo sam rekao da ima manipulatora koji mogu da zbune ponekog (ne bas ponekog, Dishan je zbunio mnogo njih)
Svako ko ima neko osnovno znanje bice sposoban da sam rasudi o tome jer, kao sto smo videli, definitivnog odgovora na pitanje sta je umetnost nema. Problem nastaje u javnoj komunikaciji u cilju okretanja mnenja za ili protiv stvari o kojoj je rec; manipulacije su tada veoma lake a i to je vec vidjeno u istoriji.
Slazem se. Iako je delo slabo, moze da napravi buru reakcija - dovoljno je nekoga uvrediti. Pa, ko je slab sa zanatom i intelektom a zeli da bude umetnik - samo napred, u provokaciju. Ne moze da omane. Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Brajin Zet

    31

  • Caligula

    23

  • Indy

    22

  • PussyGalore

    16

Haha, ma nije mene zbunio Loui - samo sam rekao da ima manipulatora koji mogu da zbune ponekog (ne bas ponekog, Dishan je zbunio mnogo njih)
Opet ispade da je bilo tebi licno upuceno a nije. :) Nekako je rogobatno izrazavati se u trecem licu (u smislu bezlicnosti) u srpskom pa je zato recenica tako ispala. Jasno mi je da ti imas oformljen stav po pitanju, ovo sam mislila uopsteno.E, sto se Dishana tice ne bih rekla da je bio manipulator (barem ne u smislu u kojem smo diskutovali). Provokator svakako, ali kakav bi to dadaista bio da nije bilo provokacije? :wink: Kod njega je u pitanju radikalno novo i drugacije tumacenje umetnosti koje, evo, traje do danas. I to ne prodavanjem magle nego konkretnom novom teorijom. Sad, neko moze s tim da se slozi ili ne, ali mu se originalnost i koherentnost u stavovima ne mogu osporiti. Edited by Althea
Link to comment
Opet ispade da je bilo tebi licno upuceno a nije. :) Nekako je rogobatno izrazavati se u trecem licu (u smislu bezlicnosti) u srpskom pa je zato recenica tako ispala. Jasno mi je da ti imas oformljen stav po pitanju, ovo sam mislila uopsteno.E, sto se Dishana tice ne bih rekla da je bio manipulator (barem ne u smislu u kojem smo diskutovali). Provokator svakako, ali kakav bi to dadaista bio da nije bilo provokacije? :wink: Kod njega je u pitanju radikalno novo i drugacije tumacenje umetnosti koje, evo, traje do danas. I to ne prodavanjem magle nego konkretnom novom teorijom. Sad, neko moze s tim da se slozi ili ne, ali mu se originalnost i koherentnost u stavovima ne mogu osporiti.
Ma Dishan je super, mene nerviraju ovi njegovi podrepashi koji napravise biznis od provokacije. A oko njih - opste slepilo, jbte, svi vide carevo novo odelo, car se, s vremena na vreme, popiski na njih (Malici) a oni: aplauz.Elita. Edited by CowBoy
Link to comment
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...