Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Извињавам се ако је било, али ја нисам видео. Рент-а-кар у Србији, искуства, цијене, осигурање, сајтови, итд? Кога препоручујете, или не, итд. Претпостављам да вас већина тамо вози своја аута, али можда ипак неко зна.

Link to comment
Извињавам се ако је било, али ја нисам видео. Рент-а-кар у Србији, искуства, цијене, осигурање, сајтови, итд? Кога препоручујете, или не, итд. Претпостављам да вас већина тамо вози своја аута, али можда ипак неко зна.
nisam vozac, ali su mi pricali neki ljudi da su iznajmljivali auto od fudeksa. mislim da su placali 30 evra dnevno. http://www.fudeks.rs/
Link to comment
  • 1 month later...

Zanima me Djavolja Varos. Idemo do Makedonije i Grcke za Uskrs pa ko velim da svratim i vidim to srpsko cudo prirode i o cemu se tu radi:)Nekoliko pitanja, prvo je preporuka za spavanje-klopu, drugo koliko vremena treba da se sve lepo vidi i natenane (da li je popodne 17h pa do sumraka plus neka jutarnja setnjica dovoljno), jel ima tu mesta za neki manji treking i tako to....Znam da je neko pisao ovde na tu temu, cini mi se PointTaken ali mi search ne izbacuje nista....

Link to comment
popodne 17h pa do sumraka
Jes neko pisao skoro, valjda ce da se javi, al' evo ja bio jednom bas u pomenuto vreme i pobegao glavom bez obzira. Najezda nekih insekata krenula, ulecu u oci, uvlace se u usi, usta, nos, pod odecu... Tako da, mozda ti je bolja varijanta da prenocis negde drugde, a da tempiras da se tuda prosetas oko podneva?
Link to comment

Ja bio u sumrak u ranu jesen, sve bilo OK.To jeste vrlo lagana setnja, a okolo je spektakularna priroda u svim pravcima maltene, pa ti biraj.A Djavolja varos je zapravo mala malecka, iznenadices se.

Link to comment
Ja bio u sumrak u ranu jesen, sve bilo OK.To jeste vrlo lagana setnja, a okolo je spektakularna priroda u svim pravcima maltene, pa ti biraj.A Djavolja varos je zapravo mala malecka, iznenadices se.
malo, koliko malo? tj koliko je vremena dovoljno?ako je nesto tipa sat-dva, onda cu da tu napravim break i odmah nastavim za makedoniju i kuntam u skoplju, necu da gubim vreme na spavanje po okolnim vukojebinama Edited by gazza1
Link to comment
malo, koliko malo? tj koliko je vremena dovoljno?ako je nesto tipa sat-dva, onda cu da tu napravim break i odmah nastavim za makedoniju i kuntam u skoplju, necu da gubim vreme na spavanje po okolnim vukojebinama
evo ovako. bio sam pre 2 godine. kola su mogla da idu donekle zato sto se gradio drum. od tog mesta je bilo bukvalno 3 minuta peske do pocetka pesacke staze. od te tacke imas laganu do srednje uzbrdice, koliko se secam ne vise od 15-20 minuta hoda. sama Djavolja varos...to je veliko kao jedna veca stambena zgrada, na primer. popnes se na osmatracnicu, gledas, slikas, spustis se u podnozje tornjeva, slikas opet, nadises se vazduha i ides natrag do kola. dok drum nije napravljen tu se moralo hodati ohoho, kazu ljudi.ne postoji ni jedan razlog za dalje zadrzavanje.a da, na brdu gde je Djavolja varos videces verovatno znak za prodaju meda. mnogo je dobar med kod seljaka. Edited by vasudeva418
Link to comment

fala, i poslednje pitanje od mene - vidim da sve mape pokazuju put od nisa preko prokuplja, kursumlije do dj.varosi. medjutim vidim da je djv u vazdusnoj liniji sasvim blizu leskovca, sto me navodi na razmisljanje da li moze nekako od djv da se stigne do leskovca da se ne vracam 90km nazad u nis da bi nastavio dalje na jug....?

Link to comment

pa pazi, od nisa ti je negde oko 90 km, sto moze biti vec samo voznja od barem sat vremena. mozes se vratiti na auto-put kod leskovca, to je oko 45 km, po jos gorem putu - znaci isto sat vremena. za samu djavolju varos ti je sat vremena dovoljno, pa ti vidi.mada nije lose prespavati u prolom banji, hotel radan je bio sasvim pristojan, a i tad kad sam ja bio (2004. ili 2005.) tek je bila otvorena kafana pod nazivom "etno krcma" odakle nosim prijatne uspomene na nekakvu lokalnu pitu rednicu i pecenje pod sacom :)edit: put za leskovac je preko nekih selendri i lebana i grozan je, a nisam siguran ni da bi ga ja ikad nasao, da nisam isao sa nekim lokalcima iz kursumljije i leskovca.

Edited by aram
Link to comment

to nek` odgovore drugi, nisam vozac.a sto je lepo uci u Makedoniju preko Prohora, nema jace™ granice.edit: odgovorise

Edited by vasudeva418
Link to comment

a gde si bio u makedoniji da valja (da izvine ovaj "srbija" topik, mozemo to i pod "stara srbija" da podvedemo). onako, pusto tursko, lokalci koji dzidze duvan ispred berbernice, skembe corba i ti radovi.... jel bio neko u krusevu? debru? gostivaru?

Link to comment
a gde si bio u makedoniji da valja (da izvine ovaj "srbija" topik, mozemo to i pod "stara srbija" da podvedemo). onako, pusto tursko, lokalci koji dzidze duvan ispred berbernice, skembe corba i ti radovi.... jel bio neko u krusevu? debru? gostivaru?
nigde more bio nisam od tih skembe corba zolta varijanti, samo dosadan posao sad.gifsada posto je tema Ohrid ociscena od budalastina, mislim da je to pravo mesto za takvo pitanje posto i mene zanimasto se tice Kruseva mene to mesto zanima iz muzicko-religioznih razloga, da vidim mesto gde je snimljen moj omiljeni balkanski album ikada.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...