Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Ima neko neki predlog u okolini Tare, do 80km daljine, da je lepo da se obidje i provede dan-dva? Gospodja i ja idemo da ubijemo sedam dana na planini u maju, ali trazimo jos nesto za obici, cisto da ne budemo na istom mestu sve vreme.

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

Ima neko neki predlog u okolini Tare, do 80km daljine, da je lepo da se obidje i provede dan-dva? Gospodja i ja idemo da ubijemo sedam dana na planini u maju, ali trazimo jos nesto za obici, cisto da ne budemo na istom mestu sve vreme.

 

16 hours ago, goofs said:

Ima neko neki predlog u okolini Tare, do 80km daljine, da je lepo da se obidje i provede dan-dva? Gospodja i ja idemo da ubijemo sedam dana na planini u maju, ali trazimo jos nesto za obici, cisto da ne budemo na istom mestu sve vreme.

bili smo gospođa i ja par puta u tom kraju. sa kanađanima i slovencima smo išli na šargansku osmicu, u višegrad i u sirogojno. i na zaovinskom jezeru sa holnđanima. kada se krene i perućca uz jezero sledi uspon na brdo sa vidikovcem i pogledom na kanjon drine. sa kanađanima sam se zeznuo pa skrenuo pogrešno, ka zaovinama. desilo se. hrana je odlična kod murte (sve ispod sača) i u perućcu na obali iznad vodopada (pastrmka, dimljena naročito).

 

spavali smo u iznajmljenoj brvnari na putu iz BB ka kremni. lepo, komforno, i u prirodi. da, u BB imaš destileriju sa ooogrooomnoooom ponudom raznih rakija. uključujući i kleku.

Link to comment
9 hours ago, chandra said:

to_bor.png.7262bc5d47596db565610c8b0135d552.png

 

skrinsot googlemap - polovina polja u jalovini i otpadnim vodama, ali tagovana turisticka organizacija. crnjak.

 

 

Bilo bi smešno, da nije za skok s mosta.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 27.3.2021. at 0:27, Tsai said:

 

na kraju ipak golubac i okolina. nije divljina ali eto. ima neko preporuku za restoran/e na tom potezu gradiste-golubac-d.milanovac?

 

produzi do tekije pa na smudja kod joce krofne... 

Link to comment
On 4.4.2021. at 23:42, chandra said:

to_bor.png.7262bc5d47596db565610c8b0135d552.png

 

skrinsot googlemap - polovina polja u jalovini i otpadnim vodama, ali tagovana turisticka organizacija. crnjak.

Kinezi kopaju u okolini Bora na više lokacija, što površinsku, što jamsku eksploataciju. Vode se pregovori o preseljenju sela Krivelj, koje je bukvalno na ivici Kopa (104a na slici). Pronosi se priča da će premeštati još dva sela, čitav kraj buše, pretvoriće okolinu Bora u Mesečevu površinu bukvalno. Delimično su smanjili zagađenje vazduha sumpor dioksidom iz Topinice, kažu da je trenutno podnošljivo, ali sad veliki problem pravi prašina koju vetar nosi sa jalovina. 

Uništiće totalno okolinu Bora, napraviće ekocid

Link to comment
  • 3 weeks later...

Bela Crkva, jezera.

 

Zna li neko da li je tamo bezbedno kupanje i sta je bilo sa aferom onog hemijskog otpada sto je skladisten tamo iz Rumunije?

Link to comment
Bela Crkva, jezera.
 
Zna li neko da li je tamo bezbedno kupanje i sta je bilo sa aferom onog hemijskog otpada sto je skladisten tamo iz Rumunije?
mi se kupamo uvek. mislim, kad pridjesh, ako nije riba poizvrtana, dobro je i za tebe.

shljunkara je chista i neuredjena, vrachevgajsko je uredjenije, a gradsko je gradsko, meshtani po pravilu neshto ne idu na gradsko. moja politika vezana za ta jezera je uvek ujutro i uveche, kad nema naroda.

sve ovo naravno ako nisu izdivljali neshto od proshle godine.

sent from bubamoto


Link to comment

Revisiting Divčibare nakon nekoliko godina. Plusevi su i dalje okrepljujuće dejstvo proljećne planinske prirode i pristupačnost vrhova za kilave gradske građane da ih osvajaju tempom od jednog dnevno, a da ostanu neparalisani upalom mišića i ponosni na dostignuća. To nebo i pitomost horizonta. :heart:

 

IMG_20210505_155346.jpg.e32f33ab0c45eb874ae4305b5b644c27.jpg dd1.jpg.1cc4b85748e698188ea2cfc142557d57.jpg

 

Minus je što se i tamo upadljivo mnogo gradi. Ne onako megalomanski i brutalno kao na Zlatiboru, ali se ipak fensi vikendaje, vilaje i apartmanski kompleksi sa ograđenim okućnicama primiču pomenutim vrhovima. Naročito Golupcu - iza Kolubarinog odmarališta i hotela D. je niklo pravo naselje duž oba puta, nema više praznog hoda pa naiđeš na kuću, kao nekad. I kvadovi. :mad:

 

IMG_20210507_113835.jpg.88fa3bd6838423ae425a1f36c73d673b.jpg dd.jpg.68f78e1dc72582f7af882fcff579f4d0.jpg

 

Najupadljiviji problem, pored sporadičnih kesa i otpadaka duž staza (neko je ljuštio šarena jaja na Veliki plećima) je sušenje šume, pogotovo oko glavne ski staze. Mnogo je drveća sa crvenkastom ili oguljenom korom, što liči na uvod u potpuno sušenje. Naišli smo na nekoliko svježe pošumljenih proplanaka, valjda neko vodi računa, ono nikako ne izgleda dobro.

 

Edited by autsajder
  • +1 4
Link to comment

Slične utiske imam i ja, ima delova gde si kao u gradu, zgrada-trotoar-asfalt. Suvog drveća baš ima, nije mi jasno da to neko ne uklanja, vidi se da je neko tu godinama. Najgori utisak su mi potočići koji smde na fekalije, ne možeš bez ikakve infrastrukture na svakih 10 ari graditi kućerine. Kad prolaziš ispred onog glavnog hotela smrde govna, izgleda smešno u  kombinaciji sa bg/ns 2000+kubika ergelom na parkingu.

Zato smo za 1 maj zaboli Taru, u 3 pm pa još malo letnjim putem, prošao 1 auto za tri dana, ima izvor na placu i voda je sprovedena u kuću za piće.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...