Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

da iznad Rakovca..napravili asfaltni put i ogradili celo brdo..

 

ne znam sta da mislim :isuse:...ta sva brda su isparcelisana i sve je u to bilo privatnom vlasnistvu,sve se moze videti u katastru, ali tu je zemljiste 8 kategorije em je na vrh brda i vlasnici nisu nista radili sa njim i onda je dosao neko ko je hteo i kupio sve sto je hteo...cene su inace smesne glavu dajem da parcelu nisu platili vise od 5k eura i to za vecu a za manje 1-2.000..i sada moze da gradi sta god hoce :ph34r:...sa pogledom na Novi Sad..

Link to comment
  • 2 weeks later...
3 hours ago, Valkyrie said:

Išao neko novim autoputem iz pravca Čačka? Isključenje na petlji kod Ljiga me zanima, je li u funkciji, moram tuda ka Aranđelovcu. 

 

Misliš da li mu se nešto desilo u ovim kišama ili uopšte da li je proradio?

Radio je pre 2 nedelje, išla sam od Čačka ka Bg i morala da se isključim do Ljiga da natočim gorivo, na putu nema nijedne pumpe do Bg.

  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Tihajeza said:

 

Misliš da li mu se nešto desilo u ovim kišama ili uopšte da li je proradio?

Radio je pre 2 nedelje, išla sam od Čačka ka Bg i morala da se isključim do Ljiga da natočim gorivo, na putu nema nijedne pumpe do Bg.

:D 

Umirao sam od smeha kada sam shvatio da iz opustene 'tankovacu na auto putu' varijante' prelazim u rezim panike shvativsi da pumpi nema niti ce ih biti...

Umirala je od smeha i devojka na pumpi u Ljigu kada sam besan utrcao na pumpu: 'sta se bunis, pa tek treci si od jutros....'

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

 

Misliš da li mu se nešto desilo u ovim kišama ili uopšte da li je proradio?

Radio je pre 2 nedelje, išla sam od Čačka ka Bg i morala da se isključim do Ljiga da natočim gorivo, na putu nema nijedne pumpe do Bg.

Mislim uopšte da li radi, ne nudi mi Here we go opciju od Zlatibora autoputem da idem na Aranđelovac i Mladenovac već samo preko Rudnika. 

Kad sam dolazila, nudio je da se uključim na petlji kod Ljiga pa reko' šta znam, možda ludaci nisu napravili i opciju da se isključiš sa autoputa. Hotel California na srpski način, voziš se autoputem dok imaš goriva a onda te pokupi Veljina mašina što napred ima rupu pa onako radi. 

 

Hvala ti Jezice :*

Link to comment

a, vi biste da podrivate seoski turizam Srbije, kada ti treba benzin ima lepo da sidjes s auto puta vozis 25 km do Babinih dolova de je jedina pumpa i onda uz put imas sve: kafane, mokri cvorovi. manastiri, pecine i gostoljubivi seoski turisticki enterpreneri.

Link to comment

Samo da se poserem na koncept etno sela. Ponuda je premašila kvalitet, svako bi na brzinu da napravi jedno, baci tradicionalne Srpske koso seckane mesine na tacnu uz eventualno sir i kajmak, ali je sve to preraslo u takav kič i krš da je izgubilo svaki smisao, ako ga je ikada i imalo.

Čast izuzecima, ali većina toga što sam video u poslednje vreme, a video sam dosta - stvarno je postalo dosadno i bez ikakvog stila a pre svega nekog realnog etno dojma.

Link to comment

@3opge

Zajebavaj, zajebavaj.... :D 

 

Nisi u toku, totalno: u dugim, dugim voznjama Srbijom tokom prinudnog boravka, zabasao sam i starom Ibarskom od Cacka ka Beogradu.

Noc, na putu nigde nikoga, osim mozda po nekog lokalca i retkih kamiona kojima se verovatno ne isplati da placaju putarinu, nigde nikoga, ali zato bezbroj zaostalih pumpi iz zlatnog doba Ibarske, osvetljenih do bljestavila i praznih ako se ne racuna osoblje, mada je i njega koliko sam video sve manje...

Mogu da zamislim kakva se borba vodi za lokacije pumpi na nadaleko i globalno cuvenom auto putu Милош Велики :isuse: 

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

 

Mogu da zamislim kakva se borba vodi za lokacije pumpi na nadaleko i globalno cuvenom auto putu Милош Велики :isuse: 

I ko li radi šlep...ako ti tamo stane auto, ćao si.

Link to comment
12 minutes ago, Mil@n said:

Samo da se poserem na koncept etno sela. Ponuda je premašila kvalitet, svako bi na brzinu da napravi jedno, baci tradicionalne Srpske koso seckane mesine na tacnu uz eventualno sir i kajmak, ali je sve to preraslo u takav kič i krš da je izgubilo svaki smisao, ako ga je ikada i imalo.

Čast izuzecima, ali većina toga što sam video u poslednje vreme, a video sam dosta - stvarno je postalo dosadno i bez ikakvog stila a pre svega nekog realnog etno dojma.

+1

 

Slazem se, obisao sam ih nekoliko, tek da gvirnem, ni jedno me nije navuklo na ostajanja ili barem na kratko sedenje, osim eventualno par reci sa domacinimatm.

Promasile su, a ko bi drugi, drzava i strukatm: umesto da su u pravom trenutku, kada je koncepttm usao u modu, propisale barem minimalne uslove, ne samo turisticko ugostiteljske nego i gradjevinsko arhitektonske, stvar je otisla - kao i uvek - u stihiju u kojoj se svaka шуша bacila u turizam na srpski nacin.

Rezultat je svojevrsnа будвизација ne toliko gradjevinska koliko u nacinu razmisljanja, na stranu sto je tek zahvaljujuci koroni problematika dospela u siru pricu s obzirom da je masa ljudi, takoreci prisilno morala da se osvrne za mogucnostima kakvog-takvog letovanja u Srbiji. 

Da ne gresim dusu, video sam ih par, da ne reklamiram, koja su napravljena i vodjena sa dugorocnom idejom i konceptom: lik je svoje domacinstvo uredio kako je mogao i u okvirima uobicajene srpske scenografije, ali se angazovala 1 kcer, turisticki ozbiljno skolovana, koja je - od sajta pa na dalje - stvar postavil na iole pristojne osnove: pocev od organizovanja, valjda besplatnog, boravka u selu po nekog slikara, muzicara ili grupe, ansambla takozvane ozbiljne muzike, knjizevnika, pjesnika koji ostalim pa bogami po nekad vise od 20-ak gostiju boravak ipak ne svedu samo na tradicionalnu :isuse: kuhinju, ovce i ostalu floru i faunu...

Sa sve profesionalnim ljubaznim nastupom i tretmanom, pocev od prvog telefonskog kontakta, do tretmana tokom boravka.

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, ragasto said:

I ko li radi šlep...ako ti tamo stane auto, ćao si.

Da, jebote :), to mi nije palo na pamet: cudo da se jos nije primio CG recept poznat kao gde god nadjes dobro mesto, ti posadi reklamutm za slep sluzbu, ne mora bilbord, dovoljna je bilo koja ravna povrsina, stena, sigurnosna ograda...

 

Doduse, setih se, prica kaze da je tu dodavana i stimulacija :isuse: u obliku prosipanja po malo ulja na putu, na pogodnim mestima, taj rad...

Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

kasnim. izađeškod ljiga, ideš ka belanovici, skreneš da mi svratiš na kafu pa preko bukulje za arađelovac

Hvala lepo, ko da sam svratila! Poenta mi je da idem preko Darosave, da obiđem ujaka i familiju. Nadam se da su ti seoski putevi od silaska sa autoputa do izlaska na 1300 kaplara bar pristojni. 

 

 

Natankaću se u Čačku do vrha, šta me plašite jebemu. 

Edited by Valkyrie
Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

Hvala lepo, ko da sam svratila! Poenta mi je da idem preko Darosave, da obiđem ujaka i familiju. Nadam se da su ti seoski putevi od silaska sa autoputa do izlaska na 1300 kaplara bar pristojni. 

 

 

Natankaću se u Čačku do vrha, šta me plašite jebemu. 

:D 

 

Obavezno u Cacku, najkasnije u Preljini...

 

 

Putevi su sasvim OK uz obaveznu duznu paznju na lokalce, lokalne prilike, eventualno blato na putu posto cujem da je ovih dana bilo poprilicno kise, taj rad...

Inace, taj deo Srbije, i ako podpada pod pitomu :D Sumadiju, zna da iznenadi bas po nekom iznenadjujuce planinskom krivinom, ali pretpostavljam da to znas... :) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...