Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

6 hours ago, ivy said:

gde se napravi dobar put tu odmah nikne cirkus,naselje,gomilu ljudi i smeca...ja sam uvek za lose puteve,to ce bar malo sacuvati prirodu..

 

+1

 

Tačno se vidi nivo korupcije čitave države, šta sve dobija dozvolu za gradnju, plus što smo stoka:

 

EemIWUgXoAAiAk5?format=jpg&name=medium

 

Ovo je ostalo iza onih budala što su u neviđenim gomilama navalili na ono jezero kod Mitrovice. A i useru ti boravak u prirodi, loša i preglasna muzika svuda, arlaukanje kao u najgorim bircuzima. Tzv. izletnici.

 

 

Link to comment

to ja na Besenovackom jezeru i tamo je tako stalno..razne ekipe su to cistile ali ponovo bude tako vec sutradan..ima jedan kontejner, ne znam ko ga prazni i da li iko,a smeca okolo za jos 4..

 

inace uvek je pakao od guzve jer je mala obala,nepristupacna,prilaz je mali putic..uzas....bila sam mozda dva puta leti i ne znam sta bi me mogli naterati sledeci put..

Link to comment

Ako je ovo tacno...

 

320x0_PAD-BROJA-TURISTA-U-BANJA-NA-JUGU-

 

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Tokom-juna-Nisku-Banju-posetilo-11-turista-Sokobanja-rekorder-juga-sa-preko-16-000-infografik.sr.html

 

Situacija, kako piše na sajtu Zavoda za statistiku, nije bila mnogo sjajnija ni tokom prvih 6 meseci ove godine jer je Niška Banja ugostila ukupno 311 turista (240 domaćih i 71 stranog), dok ih je juna 2019. godine bilo 1.256.

Niška Banja, ipak, nije najgore prošla od svih banjskih mesta, jer sa samo 4 turista tokom juna - i to svi domaći, na poslednjem mestu je Selters Banja u Mladenovcu.

 

Link to comment

@Anonymous @ivy
Tu ima vise problema. Treba obezbediti ljudima da mogu uopste da bace negde smece, a sa druge strane je isto tako vazno dopreti nekako do svesti da ponesto moze da se ponese sa sobom i baci kod kuce ili u prvom gradskom kontejneru, cak iako postoji neka kanta negde u prirodi.

Recimo sta ja redovno vidjam po igralistima u Nemackoj: prilicno osvescene roditelje koji oh tako brinu o prirodi i svemu da onda rezonuju da je bolje baciti smrdljivu pelenu tako klot u kantu u djubre, jer bi zamotati je u kesu pa baciti tako bilo upereno protiv prirode (ne postoji nista gore od kese, jel'te) a jos necuvenije bi bilo poneti to sa sobom (pogotovo kada imaju kolica u koja se ispod moze staviti nesto tako malo) . To sto mi koji dodjemo posle njih na igraliste treba da mirisemo to sve vreme (da ne pricam koliko to onda prizove muve) - nikom nista. Ili, cesto se prave rodjendani na igralistima, i sve je to super, skupi se djubre posle, ali po pravilu ga ostave tu u kanti ili pored nje. Zasto je problem poneti to kuci - imao si logistiku kako da doneses to sve pa onda valjda mozes i da vratis. Zasto drugima posle tebe treba pogled da bude uruznjen sa tvojom kesom?

Mene to sve uzasno nervira a nemam herca da nesto i kazem kada to vidim.

 

Po meni te sve kante po javnim mestima treba da sluze za nesto bas malo ili ono sto mora da se baci tu na licu mesta a ne generalno za svo djubre, flase od vode, kartone od pice i slicno. Ilustrator Bob je na jednom razgovoru o svojim utiscima iz Japana opisao kako njegov prijatelj Akira (i vecina koju je video) radi: nosi uvek ranac sa sobom i u njega stavlja svo djubre koje onda kod kuce razvrsta u razlicite kontejnere. Ocito da to moze, samo se nista ne desava preko noci.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

@Anonymous @ivy
Tu ima vise problema. Treba obezbediti ljudima da mogu uopste da bace negde smece, a sa druge strane je isto tako vazno dopreti nekako do svesti da ponesto moze da se ponese sa sobom i baci kod kuce ili u prvom gradskom kontejneru, cak iako postoji neka kanta negde u prirodi.

Recimo sta ja redovno vidjam po igralistima u Nemackoj: prilicno osvescene roditelje koji oh tako brinu o prirodi i svemu da onda rezonuju da je bolje baciti smrdljivu pelenu tako klot u kantu u djubre, jer bi zamotati je u kesu pa baciti tako bilo upereno protiv prirode (ne postoji nista gore od kese, jel'te) a jos necuvenije bi bilo poneti to sa sobom (pogotovo kada imaju kolica u koja se ispod moze staviti nesto tako malo) . To sto mi koji dodjemo posle njih na igraliste treba da mirisemo to sve vreme (da ne pricam koliko to onda prizove muve) - nikom nista. Ili, cesto se prave rodjendani na igralistima, i sve je to super, skupi se djubre posle, ali po pravilu ga ostave tu u kanti ili pored nje. Zasto je problem poneti to kuci - imao si logistiku kako da doneses to sve pa onda valjda mozes i da vratis. Zasto drugima posle tebe treba pogled da bude uruznjen sa tvojom kesom?

Mene to sve uzasno nervira a nemam herca da nesto i kazem kada to vidim.

 

Po meni te sve kante po javnim mestima treba da sluze za nesto bas malo ili ono sto mora da se baci tu na licu mesta a ne generalno za svo djubre, flase od vode, kartone od pice i slicno. Ilustrator Bob je na jednom razgovoru o svojim utiscima iz Japana opisao kako njegov prijatelj Akira (i vecina koju je video) radi: nosi uvek ranac sa sobom i u njega stavlja svo djubre koje onda kod kuce razvrsta u razlicite kontejnere. Ocito da to moze, samo se nista ne desava preko noci.

 

Uopšte se ne slažem sa boldovanim, Zašto bi tim degenericima trebalo obezbeđivati bilo šta? Doneli su svoja govna puna nekih gluposti u prirodu i to su proždrali/popili i nek' izvole da to vrate nazad, pogotovu što su lakša za tu odvratnu sadržinu koju su potrošili.

 

Nek' nauče da se ponašaju u prirodi.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

Tako je, ne nosim ni ja kesu za đubre na planinarenje, mada uvek jednu najlonsku ponesem za to, nikad milimetar bilo čega nisam ostavio na planini. 

Jednostavno, stoka bahata i nekulturna koje je sad po prirodi više nego ikad.

Link to comment
7 hours ago, I*m with the pilots said:

Po meni te sve kante po javnim mestima treba da sluze za nesto bas malo ili ono sto mora da se baci tu na licu mesta a ne generalno za svo djubre, flase od vode, kartone od pice i slicno. Ilustrator Bob je na jednom razgovoru o svojim utiscima iz Japana opisao kako njegov prijatelj Akira (i vecina koju je video) radi: nosi uvek ranac sa sobom i u njega stavlja svo djubre koje onda kod kuce razvrsta u razlicite kontejnere. Ocito da to moze, samo se nista ne desava preko noci.

Najviše volim tu stoku u gradu koja umesto da nosi đubre do kontejnera svoju kesu nabije u kantu za đubre na ulici pa niko više ne može ništa da baci u nju.

Po Fruškoj Gori na mestima gde ima stolova i klupa ima i kanti. Sve te kante treba povaditi, ničemu ne služe. Napune se od dve plastične flaše. Onda dođe sledeći pa pošto nema mesta on ostavi đubre pored i savest mu je mirna jer je bože moj kanta puna a tu je i onako neko već ostavio đubre. To se naravno prazni na ko zna koliko dana plus vetar raznese i životinje.

Meni je bilo deprimirajuće penjanje na ono brdo iznad Edinburga iz Trejnspotinga koje je praktično uz grad, prepuno je ljudi, Nigde jednog jebenog paprića da mogu da kažem aha vidi stoku škotsku, ma ni pikavac il celofan od cigara. Tako se valjda voli svoja zemlja.

Link to comment

fuj za frudku goru. to mora da je vikendom puno rostiljdzija koji nose zvucnike koji urlaju i odvratno se smeju iz sveg mozga. i bazdi na sorzeno mesiste na sve strane umesto na sumu ili travu cvetove. tako je na ivanovim koritima blizu cetinja nedeljom. odlazak u prirodu se poistovecuje sa zderanjem i lokanjem. 

Link to comment

Ma bre redarske komunalne ili kako god da ih nazovemo službe. Ideš i redom pišeš kazne...
Sećam se šta mi prijatelj komunalni inspektor pričao još pre ovih namunjenih komunalaca, kad su jurili ove što su prodavali po haubama.
Glavna fora je bila da mu uzme podatke iz lk.
On kaže "ja posle bacim taj papir gde sam upisao lk, ali njemu nije svejedno uzentaju se... I vrlo brzo se pročuje to..."

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

slazem se sa drugovima gore..bolje da nemaju kante nego da imaju..posebna prica je sto ih niko ne prazni..

 

svoje smece treba da se varti sa sobom i baci u neki gradski kontejner gde postoje sluzbe jer ih u sumi/planini nema...a najvise smeca ostave oni koji dodju kolima i tesko ima je kolima da vrate kesu/dve praznih flasa/kesa/ambalaze

 

najbesmislenija kanta za smece je na lokalitetu ,,Kozije brdo,, koje je toliko duboko u sumi da ja prvih nekoliko puta nisam mogla da ga pronadjem,znaci najmanje jedno 10km od civilizacije peske u svim pravcima i tu ima kanta za smece  :isuse: zato sto ima sto/klupa/natstresnica pa u paketu ide i kanta za smece  :isuse:

 

ili kod mene na Dunavu svi redovno ostavljaju svoje smeca a ne postoji JKP Cistoca u mom selu pa onda savesne komsije i redovni korisnici plaze nose to smece svojoj kuci

 

 

@bradilko

tako je na tom jezeru stalno a ove godine verovatno i na drugim jezerima,na Grebenskom putu i polpularnim izletistima ugl vikendom,na tkzv glavnoj dzadi :D.. a znas koliko jos ima km2 duboke sume,livada,potoka i manje popularnih lokaliteta...ja npr. ceo dan u sumi ne sretnem ljude...mada leti svakako treba izbegavati Frusku zbog komaraca,iako je ove godine i podnosljivo..

Link to comment

Ako nema kanti za odlaganje smeća, moraju kroz zakonska akta da se to odredi, znam da su u valjevskom kraju meštani "nagazili" jp jer je pisalo da je njihova obaveza da postave kante. A sve to jer su ovi pisali prijavu nekom a on se branio "da mu nije obezbeđeno mesto za odlaganje"...
Dakle vrzino kolo...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

do kle da ponavljam da ovaj narod većinom ima govna u lobanji umesto mozga. napisah ranije na BGD da su komšije iz solitera napravile dernek sa dečicom u dvorištu ispred i donele provijant od "buce" i iz "drink stora". u pastičnim kesama. i umesto da sav stiropor, plastične flaše i umašćene salvete vrate u iste kese i odnesu u kontejner (tu odmah) ostavili su pod klupama ili onoj maloj đubretari.

 

zakonom može jedino da se zabrani plastika u ambalaži. i ovo što frenk kaže ali, nema ko.

Link to comment

Dobro, da li ste vi procitali sve sta sam napisala, ili ste stali posle prve recenice?

 

Ta "stoka" ne moze tek tako da nauci, ako joj se niko ne obraca. Dakle, drzava i mi kao pojedinci kojima je stalo treba da skrecemo paznju jedni drugima. Pa tako npr. postaviti kantu ili kontejner pored tako posecenih mesta ALI i napisati obavestenje na tabli kako se treba ponasati. Jednostavno se ljudi moraju edukovati iz pocetka, i verujem da kada bi bili bombardovani time sa svih strana (npr. na ulazu u sume, jezera, parkice itd.) bi se polako svest menjala. Pa onda od malih nogu. A kanta na svaki kilometar u sumi je besmislena, nema tu sta.

Pomoglo bi (verovatno najvise) da se udari po novcaniku.

 

@čekmeže

Iz onoga sta sam ja videla po Evropi, nije bas tako da su svugde ljudi toliko po defaultu obzirni. Dosta zavisi od slucaja do slucaja i sredine, i takodje na dobrom radu komunalnih preduzeca koja redovno prazne i ciste (sto je jos jedan veliki minus kod nas). Ima i ovde po Nemackoj da se nadje svasta u sumi, a opet ima delova gde kao da niko nogom nije krocio a poznata su mesta.

 

@Frank Pembleton

Gradovi moraju obezbediti ljudima generalno gde da odlazu smece, ne samo unutar njih nego i svim pripadajucim lokalitetima. Primer naselja koja su se (naravno bespravno) izgradila na Palicu i oko jezera, i posto su bespravna ili iz kog god razloga, nema postavljenih kontejnera. Pa tako ljudi imaju izbor ili da bace sve u 100 metara u obliznjoj sumi, ili da voze ne znam koliko kilometara do kontejnera. Zna se sta ce covek izabrati. Tu prosto mora grad da reaguje i resi problem a ne da ostavi na pojedinacnim odlukama gradjana. (Ovo je bilo aktuelno pre dosta godina, nadam se da su nesto resili, mislim da su neki ljudi i pisali molbe da im se postave kontejneri)

Link to comment
Dobro, da li ste vi procitali sve sta sam napisala, ili ste stali posle prve recenice?
 
Ta "stoka" ne moze tek tako da nauci, ako joj se niko ne obraca. Dakle, drzava i mi kao pojedinci kojima je stalo treba da skrecemo paznju jedni drugima. Pa tako npr. postaviti kantu ili kontejner pored tako posecenih mesta ALI i napisati obavestenje na tabli kako se treba ponasati. Jednostavno se ljudi moraju edukovati iz pocetka, i verujem da kada bi bili bombardovani time sa svih strana (npr. na ulazu u sume, jezera, parkice itd.) bi se polako svest menjala. Pa onda od malih nogu. A kanta na svaki kilometar u sumi je besmislena, nema tu sta.
Pomoglo bi (verovatno najvise) da se udari po novcaniku.
 
[mention=480]čekmeže[/mention]
Iz onoga sta sam ja videla po Evropi, nije bas tako da su svugde ljudi toliko po defaultu obzirni. Dosta zavisi od slucaja do slucaja i sredine, i takodje na dobrom radu komunalnih preduzeca koja redovno prazne i ciste (sto je jos jedan veliki minus kod nas). Ima i ovde po Nemackoj da se nadje svasta u sumi, a opet ima delova gde kao da niko nogom nije krocio a poznata su mesta.
 
[mention=295]Frank Pembleton[/mention]
Gradovi moraju obezbediti ljudima generalno gde da odlazu smece, ne samo unutar njih nego i svim pripadajucim lokalitetima. Primer naselja koja su se (naravno bespravno) izgradila na Palicu i oko jezera, i posto su bespravna ili iz kog god razloga, nema postavljenih kontejnera. Pa tako ljudi imaju izbor ili da bace sve u 100 metara u obliznjoj sumi, ili da voze ne znam koliko kilometara do kontejnera. Zna se sta ce covek izabrati. Tu prosto mora grad da reaguje i resi problem a ne da ostavi na pojedinacnim odlukama gradjana. (Ovo je bilo aktuelno pre dosta godina, nadam se da su nesto resili, mislim da su neki ljudi i pisali molbe da im se postave kontejneri)
Biće da ni ti nisi čitala šta sam ja pisao [emoji12]
Ma bre redarske komunalne ili kako god da ih nazovemo službe. Ideš i redom pišeš kazne...
Sećam se šta mi prijatelj komunalni inspektor pričao još pre ovih namunjenih komunalaca, kad su jurili ove što su prodavali po haubama.
Glavna fora je bila da mu uzme podatke iz lk.
On kaže "ja posle bacim taj papir gde sam upisao lk, ali njemu nije svejedno uzentaju se... I vrlo brzo se pročuje to..."

.... Shiit has hit the fan!




.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Biće da ni ti nisi čitala šta sam ja pisao emoji12.png

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Kada sam krenula da pisem, poslednji je bio Ajvin odgovor. Taman sam se nadovezala na tebe ;)

 

NEGO, gde taj tvoj drug baci papir? M?

Spoiler

:laugh:

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...