Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

  • 2 months later...

Kad smo kod devastacije, posle 10ak god ponovo na Zlatiboru, devastacija i javnih i privatnih povrsina je bas napredovala. Mislim deci je lepo ali zabrinjava kuda sve to ide. Meni je ovo nivo beograd na vodi.

Link to comment
On 18.11.2018. at 21:29, nezvanova said:

reke stare planine, dronom

 

 

koliko je ovo divno

On 19.11.2018. at 7:01, Skyhighatrist said:

Sve će to ovi žohari da sabiju u cevke, ostaće nam samo snimci za uspomenu...

 

 

 

 

 

 

i koliko je ovo tuzan i bolan povratak u realnost

iako je ova tema posednjih dana aktuelna, ja se iznova svaki put fizicki lose osetim kad vidim ovako nesto

Link to comment
  • 2 months later...

ovo miriše na dobro. biću na putu sa gostima, prijateljima od ovog do ovog.

 

obišao sam sajt restorana "my soul". čitam komentare i kažem: jebem ti srbiju, zar mora sva lepota da bude zasrana.

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 1 month later...
On 25.4.2019. at 14:21, djordje geprat said:

ovo miriše na dobro. biću na putu sa gostima, prijateljima od ovog do ovog.

 

obišao sam sajt restorana "my soul". čitam komentare i kažem: jebem ti srbiju, zar mora sva lepota da bude zasrana.

bili smo na putu. ovo prvo je bila obična drumska kafana. kafa i sokovi su konzumirani, ništa posebno.

brvnara iznad bajine bašte je nova novcata, domaćica nas je ugostila kafom, rakijom i slatkim, bili smo zadovoljni.

u lisinama je bilo izvanredno što se smeštaja tiče. čisto 10/10. kuća časti kafu kod dolaska i doručka. domaćica nam je ponudila komforniju opciju od rezervisane, jedan doručak je bio komotan za dvoje. preporuka za oba smeštaja.

 

elem, naši gosti su bili kanađani. prvi put u evropi, iz srbije su produžili za UK. u beogradu smo ih odveli na adu (prepunu dešavanja), kalemegdan, konak ljubičin, sabornu crkvu, krcatu knez mihajlovu, teslin muzej i kuću cveča. 

 

sledeća 4 dana oplenac, bukovičku banju, moje selo malo, perućac, taru, mokru goru, sirogojno, resavsku pećinu i lisine (buk i vodopad). promašili smo manasiju i muzej minijatura, nije bilo putokaza. a hteli smo.

 

prvi utisak gostiju, još iz aviona, je bio da je zemlja jako "zelena". pojačan je bio pogledom sa našeg balkona, adom, tarom zlatiborom. svo vreme sam se plašio susreta sa deponijama i bačenim kesama no, dobro smo prošli. izgleda da je rastinje prekrilo đubre. dalje, otišli su veoma zadovoljni saznanjima o srbiji, onim što su videli (krajolik i objekti), pojeli i popili i ljubaznošću ljudi s kojima smo se sretali. posete teslinom i "titovom" muzeju bile su pun pogodak. 

 

sve u svemu, mislim na osnovu iskustava sa vođenjem slovenaca, holanđana i kanađana po srbiji, ova zemlja bi mogla silne novce da dobije od turista kada bi se malo više potrudila. a na osnovu viđenog u mokroj gori, od kineskih turista više nego od kineskih investitora.

 

da, umalo zaboravih desetominutno ćaskanje sa osnovcima u teslinom muzeju na vrlo tečnom, gotovo perfektnom engleskom je  razgalilo moju gošću.

 

eto.

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

izgleda da je rastinje prekrilo đubre.

Prava slika je kada okopni sneg a vegetacija još nije krenula. To gde sve kod nas u prirodi možeš naći đubre je neverovatno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...