Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 6.5.2018. at 0:49, Mil@n said:

Danas mi dunulo da odem da vidim Krupajsko vrelo. Stvarno izgleda kao parče bajke. Nestvarno je lepo, pogotovu kada je voda obasjana suncem. Jezerce koje nastaje na izvoru, jako je malo, ali je prelepo i stvoreno za meditaciju. Kao plus, odlična hrana u restoranu na licu mesta. 

U povratku svratili u Viminacijum, nisam bio nekih 6, 7 godina sigurno. Usralo nas da stignemo 5 minuta pre početka ture. Nisam znao da su ostaci mamuta koji su pronađeni kod nas 1 od dva cela očuvana skeleta na svetu, fascinantno. Kažu da je star 100.000.000 godina. :ph34r: Ne mogu da zamislim šta bi od ovog lokaliteta napravio neki Švabo, Austrijanac, Švajcarac ili pak Amer. Bio sam u Austriji u prvom rudniku soli na svetu u Halštatu, ono je bre čudo šta su napravili od jebenog rudnika. Interakcija na sve strane, video bimovi ugrađeni u zidove da ne vidiš ni kako ni šta to radi, ludilo. Dodali su neku palatu izgrađenu naravno u Rimskom stilu gde postoji mogućnost da se prespava i proživi dan u Rimskom duhu. Tu postoji i maketa celog viminacijuma koje je urađeno na osnovu snimanja kroz zemlju (ja naravno pitao koliko je to pouzdano - 100% pouzdano veli vodič. Možda je bio samo rad da me odjebe, poslednja mu tura i videh da mu nije bilo do života). U poslednjoj prostoriji se nalaze glave svih 18 Rimskim imperatora. Zanimljivo da je posle Rima najviće imperatora sa naših prostora. 

Sve u svemu, sjajno proveden dan. Idem sad na telefon da bacim neke slike vrela, da sam kucao ovo sve na fonu, rokno bi se :D

sledeće nedelje pravim sa gospođom turudo despotovca, vrela, buka i resavske pećine. hvala na slikama.

 

što se viminacijuma tiče, mene, gospođu i holandske prijatelje je takođe "usralo" da dođemo pred početak ture. pisao sam, čini mi se o tome, vodičkinja je bila sjajna. bile su tu još dve turistkinje, pošto mi nismo imali problem sa engleskim, ceo obazak je bio uz sasvim dobar, jasan, književni engleski. svi smo bili oduševljeni viđenim.  ko tamo nije bio, zaista mora da ode.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Dosli mi neki gosti i hteli bi do Beograda na jedno vece, a ja s njima da ih vodim.

S obzirom da se moje poznavanje grada u poslednjih desetak godina svodi na put od

glavne autobuske stanice do cekalista 72-jke na zelenom vencu, treba mi mala pomoc.

 

1- Rezervisacemo prenociste najverovatnije preko neta u hodu, ako neko ima neki savet, sada je vreme da to kaze (3 odrasla i 2 klinca, parking obavezno)

2- Preporuka nekog pouzdanog taksija (za svaki slucaj)

3- Koje lokacije (osim Kalemegdana i Ade Ciganlije) bi mogle da budu interesantne klincima (ispod 8 godina) ?

 

To je ono prvo sto mi prvo pada na pamet

 

Link to comment

Lokacija NBG, ima dosta vise parkinga nego stari deo grada.

 

 

Ne vozim se taksijen, ali gledaj TX table oni su "legalniji" od ostalih.

 

 

Zoo vrt definitivno za decu, bio je Dino park na Kalisu...

 

 

 

 

Link to comment

Svi imaju tx table pa i divlji, pink lux naxis svi su ok

Za decu - na Uscu sad ima stvarno lepih parkica, tako da mozda neka setnja po keju bude OK. 

Link to comment
5 hours ago, BOOGIEMAN said:

Dosli mi neki gosti i hteli bi do Beograda na jedno vece, a ja s njima da ih vodim.

S obzirom da se moje poznavanje grada u poslednjih desetak godina svodi na put od

glavne autobuske stanice do cekalista 72-jke na zelenom vencu, treba mi mala pomoc.

 

1- Rezervisacemo prenociste najverovatnije preko neta u hodu, ako neko ima neki savet, sada je vreme da to kaze (3 odrasla i 2 klinca, parking obavezno)

2- Preporuka nekog pouzdanog taksija (za svaki slucaj)

3- Koje lokacije (osim Kalemegdana i Ade Ciganlije) bi mogle da budu interesantne klincima (ispod 8 godina) ?

 

To je ono prvo sto mi prvo pada na pamet

 

 

Da bog da ti niko ne odgovorio, dođeš samo kad ti nešto treba...

Link to comment

U Bg ili na forum? :Jova:

Edit: btw po slikama na fb vidim da si sto puta prosao pored mojeg sela i nijednom se nisi javio...

Edited by BOOGIEMAN
Link to comment

pre neki dan smo išli iz sela u ćupriju da obiđemo neke ljude. bilo je planirano da odemo do resavske pečine i vodopada tu pored, da obiđemo vrelo. no, domaćin nije bio siguran kako je tamo, voda, kiša,..... pa nam je predložio da odemo do sisevca.

 

ne mogu da kažem da je selo, više je mesto za odmor. restorani, vikendice, bazeni..... kada se ide ka resaviciod izlaza ka ćupriji, prođe se manastir ravanica pa prvo skretanje desno. put je sa propalim asfaltom ali je u sisevac baš, baš. restoran (pastrmke, salate i piće za četvoro - 3300) sa sopstvenim bazenom i sobama (2400 spavanje sa fruštukom), uzgajalište pastrmki, poseban javni olimpijski bazen sa manjim pored njega, jezero za pecaroše bez nošenja ulova (prisustvovali smo vađenju 6,4 kg teškog šarana, fotografisanog, izmerenog i bućnutog nazad), manji motel sa sopstvenim bazenom, dosta vikendica, potokom koji izvire pred pećinom, travnata ledina sa golovima za fudbal i dečje pentralište. fora sa bazenima je što se voda crpi iz dubine i kod ulaska u bazen ima 37C.  ubazene stalno dotiče voda, staneš ispod pečurke - tuša, milina.

 

preporučujem vam da odete. sa dečicom pre svega.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...