Jump to content
IGNORED

Quiz


mrdja

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    230

  • mrdja

    211

  • Dr Arslanagić

    185

  • Dimitrije

    92

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hvala teacheru. Evo i jedno pitanje samo za tebe.Kao igrac kulskog Hajduka bio je prvi strelac druge lige sever za sezonu 1971/1972.Tokom sledece sezone prelazi u Osijek da bi pomogao u kvalifikacijama za prvu ligu. Iako je bio najbolji strelac u kvalifikacionim utakmicama protiv Pristine, promasio je odlucujeci penal protiv Zagreba (igralo se na Maksimiru, i oboren je rekord po broju gledalaca).Nakon toga igra godinama za OFK Beograd, jednu polusezonu za Buducnost (Pec) i dve sezone za nemacki Ingolstadt (II liga).Njegovo ime je ?
99% sam siguran da je Dule Bašić. Mada, bilo je u toj generaciji dosta kvalitetnih igrača.
Link to comment

Dok Uča ne smisli evo jedno lagano.Dogodilo sa na sutrašnji dan.Pre oho-ho godina odigrana je oho-ho važna utakmica reprezentacije. Pred 63.000 gledalaca sudio je Belgijanac. Ko su bili strelci?Koliko igrača iz te reprezentacije je tada nastupalo za strani klub?

Link to comment
A Sestko je igrao u nekom Francuskom klubu
Troa.Pucaj.edit: Da mlađima damo punu informaciju (a i da nam se Mrđa ne naljuti).Majstorica za odlazak na SP u SR Nemačkoj 13.02.1972.Wald stadion u Frankfurtu. Rezultat 1: 0 Edited by saveznik
Link to comment
jedno lagano pitanjeKoji tim u SFRJ je imao rekordan niz utakmica bez poraza u prvenstvu i kada ?
'Ajduk. 1950. (18 kola - tj citavo prvenstvo tada)Edit: tada su imali 2 boda vise od Zvezde, nakon sto nas je Dinamo pobedio 1:0.Tada je Beara bio na golu Splicana. Edited by dragance
Link to comment

:P Pretpostavljam da je na mene red:U SFRJ su se u jednom momentu takmicili pod imenima SlogaBSKTorpedoKvarnerBorac ZagrebPod kojim imenima su ti klubovi poznatiji (svi su bili uglavnom redovni prvoligasi)?

Link to comment
:P Pretpostavljam da je na mene red:U SFRJ su se u jednom momentu takmicili pod imenima SlogaBSKTorpedoKvarnerBorac ZagrebPod kojim imenima su ti klubovi poznatiji (svi su bili uglavnom redovni prvoligasi)?
БСК је ваљда ОФК БеоградТорпедо је СарајевоКварнер је вероватно РијекаБорац је НК ЗагребНе знам за Слогу
Link to comment
4 od 5 Pero. Ajmo mozes ti to...!Hint: vrte se u vestima zbog "nemilih i nicim izazvanih dogadjaja", zbog onih kojima "jaka Sloga smeta". (e jebi ga sad, preterah i ja sa hintom :) )
Воша?едит: претече ме Борис Edited by Pera Detlić
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...