Jump to content
IGNORED

Quiz


mrdja

Recommended Posts

Ajde da probam :rolleyes: Kad smo vec kod Hajduka sa pocetka sedamdesetih.Otac mu je bio clan Hajduka tih godina (kratko, samo 1 polusezonu), a on je bio igrac i Partizana, i Zvezde i Vojvodine i ...
Od igraca koji su igrali za Partizan, Zvezdu, Vojvodinu, padaju mi na pamet Dr. Milan Babic i Dejan Joksimovic, no otac im nije bio clan Hajduka pocetkom sedamdesetih.Ovo ipak mora biti neko ko je igrao devedesetih.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    230

  • mrdja

    211

  • Dr Arslanagić

    185

  • Dimitrije

    92

Top Posters In This Topic

Posted Images

Od igraca koji su igrali za Partizan, Zvezdu, Vojvodinu, padaju mi na pamet Dr. Milan Babic i Dejan Joksimovic, no otac im nije bio clan Hajduka pocetkom sedamdesetih.Ovo ipak mora biti neko ko je igrao devedesetih.
Pitam se da li je otac Nikoslava Bjegovica igrao fudbal ? I on je bio u ovaa tri kluba.
Link to comment
:Hail:
Hvala teacheru. Evo i jedno pitanje samo za tebe.Kao igrac kulskog Hajduka bio je prvi strelac druge lige sever za sezonu 1971/1972.Tokom sledece sezone prelazi u Osijek da bi pomogao u kvalifikacijama za prvu ligu. Iako je bio najbolji strelac u kvalifikacionim utakmicama protiv Pristine, promasio je odlucujeci penal protiv Zagreba (igralo se na Maksimiru, i oboren je rekord po broju gledalaca).Nakon toga igra godinama za OFK Beograd, jednu polusezonu za Buducnost (Pec) i dve sezone za nemacki Ingolstadt (II liga).Njegovo ime je ?
Link to comment
Pogodak :) Ponovo je tvoj red da postavis pitanje.
Evo i sledece pitanje.Sezone 1975/1976 Partizan je osvojio titulu sampiona, a dosta igraca je zabelezilo i reprezentativne nastupe.Dvojica igraca su takodje pozivani, sedeli na klupi za rezerve, ali nikad nisu zaigrali za A reprezentaciju Jugoslavije.Njihova imena su ?
Link to comment

Tada je Biće Mladinić bio selektor i imao puno poverenje u veliki broj (uglavnom Hajdukovih) igrača tako da se u reprezentaciju jako teško ulazilo. Mogu samo da nagadjam. Pretpostavljam da je Ivan Golac bar jednom pozvan, a drugi bi možda mogao biti Aranđel Todorović.

Link to comment
Ajde da i ja probam da pogadjam, nema valjda negativnih poena :D R.Ivancevic i R.Kunovac :unsure:
Rešad Kunovac je tek bio stigao iz užičke Slobode, pa ne verujem. Pre će biti neko od starijih (možda Gajica Đurović ili Kozić).A Radmilo možda, ono kao treći golman za neku prijateljsku sa nesvrstanima... Mada...Zlobnici bi rekli da je te godine najbolji igrač Partizana bio izvesni Dušan M. iz Novog Sada. O njemu je adašević sigurno učio na kursevima.
Link to comment
Tada je Biće Mladinić bio selektor i imao puno poverenje u veliki broj (uglavnom Hajdukovih) igrača tako da se u reprezentaciju jako teško ulazilo. Mogu samo da nagadjam. Pretpostavljam da je Ivan Golac bar jednom pozvan, a drugi bi možda mogao biti Aranđel Todorović.
Nije Golac, posto je ipak odigrao jednu utakmicu za reprezentaciju.Nije ni Todorovic, mada mi uopste nije jasno kako on nije uspeo vise u svojoj karijeri.Inace Todorovic je sezone 83/84 igrao za beogradski Sindjelic (zajedno sa golmanom Atanackovicem, Arsenovicem, Hatunicem, Coletom Jankovic, Zoran Simicem - Simom pometnjom, Milovanom Jovicem, Milanom Bacvarevicem), ali ipak nisu izborili plasman u drugu ligu.
Link to comment
Ajde da i ja probam da pogadjam, nema valjda negativnih poena :D R.Ivancevic i R.Kunovac :unsure:
Nema negativnih poene, ali odgovor nije tacan.Ivancevim je tek stigao iz Sumadije, a i Kunovac iz Slobode (kako rece saveznik).
Link to comment
Rešad Kunovac je tek bio stigao iz užičke Slobode, pa ne verujem. Pre će biti neko od starijih (možda Gajica Đurović ili Kozić).A Radmilo možda, ono kao treći golman za neku prijateljsku sa nesvrstanima... Mada...Zlobnici bi rekli da je te godine najbolji igrač Partizana bio izvesni Dušan M. iz Novog Sada. O njemu je adašević sigurno učio na kursevima.
Znao sam da ce Saveznik pogoditi ovo.Gajica Djurovic (koji je tek stigao iz Sutjeske, ali je vec imao dve prvoligaske sezone sa Niksicanima) iRefik Kozic (koji je dosao kao nepoznat igrac iz Istre Pula par sezona ranije, ali se nametnuo veoma brzo).Inace, Kozic je veoma dobro igrao kasnije u USA (bas kao i Mihalj Keri iz Zvezde)Saveznice, tvoj red.
Link to comment
Izvinite, stvarno nemam dobro pitanje, a posao pritiska.Hajde neko drugi.
Evo, ja cu da postavim jos jedno pitanje (u Saveznikovo ime).Proleca 1976 na utakmici izmedju reprezentacije Jugoslavije i NK "Zagrebacki Plavi" 8:3, tri puta je savladao reprezentativnog golmana Olju Petrovica.Nakon toga Dinamo ga kupuje od ekipe "Zagrebacki Plavi" . Na prvoj prvoligaskoj utkamici daje dva gola za Dinamo (protiv Buducnosti).Njegovo ime je ?
Link to comment
Evo, ja cu da postavim jos jedno pitanje (u Saveznikovo ime).Proleca 1976 na utakmici izmedju reprezentacije Jugoslavije i NK "Zagrebacki Plavi" 8:3, tri puta je savladao reprezentativnog golmana Olju Petrovica.Nakon toga Dinamo ga kupuje od ekipe "Zagrebacki Plavi" . Na prvoj prvoligaskoj utkamici daje dva gola za Dinamo (protiv Buducnosti).Njegovo ime je ?
Да није Динамов златни цекин, Сњешко Церин?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...