Jump to content
Sign in to follow this  
teacher

Super Bowl XLII

Recommended Posts

teacher

Večeras se igra poslednja takmičarska utakmica u fantastičnoj sezoni. Naravno igraju Patriots i Giants, a sve se dešava na stadionu Univerziteta Phoenix na kome igraju Arizona Cardinals. Pretpostavljam da oni koji su ispratili sezonu, znaju rostere timova, način na koji timovi igraju odbranu (Patriots 3-4, Giants 4-3)... Naravno, apsolutni favoriti, kao retko kada u istoriji Super Bowla, ove godine su Patriote. Igraju odlično, sa puno samopouzdanja. Veterani u odbrani igraju maximalno motivisano, dok je njihov talenat neupitan. Tu, pre svega mislim, na, ove sezone fantastičnog Seaua i 1 zajebanog playoff igrača, Harrisona. šta reći o napadu, kad su oborili sve moguće rekorde u sezoni. Kapa dole. Teacherov Spotlight (kad može Simms...)Pravilo koje skoro uvek važi u plejofu je: ako ne zaustaviš trčanje - gubiš. Ma koliko da Patriotsi imali odlične hvatačke opcije i Bradyja koji igra kao da je prodao dušu đavolu, trčanje odlučuje. Tako je bilo i u week 17, kad su Giantsi vodili dok god su čuvali trčanje Patriotsima, a onda je u poslednjoj četvrtini, Maroney istrčao nekoliko prvih downa i Patriotsi su preokrenuli igru.Takođe, pravilo bi moglo da se tumači i kao: ako ne uspostaviš trčanje - gubiš. Ovo posebno važi za Giantse. Ako budu dobro trčali (dobro je da imaju recimo trkača sa 50 yd u poluvremenu i preko 100 yd za poluvreme), omogućiće play-action dodavanja, gde Eli najbolji procenat uspešnosti. Kad su Giantsi u odbrani, cilj je dakle, zaustaviti trčanje, ali i sprečiti screen dodavanja. Pogotovo kad u trećem downu u igru uđe Kevin Faulk. Naravno, ako se spreče ove dve vrlo važne stvari u napadu, to ne mora ništa da znači, obzirom na napadačke opcije Patriotsa. Ostaje i da se spreči MVP lige Wes Welker, na koga obično idu hitch i slant dodavanja, kao i Randy koji je igrao slabo u prethodnim plejof utakmicama, ali je vrlo opasan, ako se ostavi da igra 1-1 sa CB-om. Uostalom, najbolja odbrana protiv dodavanja, počinje od defanzivne linije i kako Strahan, Tuck i Osi budu uspeli da pritisnu Bradyja.Kad su Patriotsi u odbrani, njihov fokus će biti usmeren na dve stvari: braniti trčanje sa 8 u boxu i pass rush na trećem downu. Očigledno, njihov gameplan je jednostavan. Realno, CB-ovi Patriotsa mogu da igraju 1-1 sa Plaxicom i Amanijem, što im omogućava da često blicuju sa Harrisonom.Sve u svemu, Patriotsi su neopisivi favoriti. Ali, Giantsi su ekipa. Bore se do kraja. Imaju specijalan tim (osim kikera) koji osvaja čudesne i odlučujuće jarde u plejofu. što se mene tiče, ja sam rekao da mi je svejedno posle spektakularne pobede nad Dallasom. Kako god završi ovaj meč, pamtiću ovu sezonu do kraja života, kao jednu od najlepših.

tkd7334

Mislim da ce Patsi u odbrani igrati 8 in the box, focus na Jacobsa i naterati Elija da baci minimm 35 lopti danas... Jednostavno, momak je mlad a i ne izgleda mi kao talenat koji dobija superbowl, definitivno ne protiv Patsa. To ce ubrzati igru, Patsi ce imati vise ofanzivnih prilika i to je ono sto ih cini favoritima.... Rece Plax - "23-16"... Bradijev odgovor -- "we'd much rather like it to be 43-37".Giantsi moraju da napadaju konstantno, blitz mora da se forsira celu utakmicu... DEs su neverovatni, i Strahan i 'Oyi', ali Brady ne sme da sedi iza OL i mirno bira opcije... Ako me Patsi dobiju tako sto ce Lawrence M. imati 160 y. i 3 TDa -- so be it...Uglavnom, napred NY!

Host

Da prenesem ovde:

ne pratim, jel neko na sportu vec izvalio da veceras sve prave patriote navijaju za tomu?

Кристофер Лумумбо

Jedva cekam. Prate se izborni rezultatcici, gleda se superbolcic, milina jedna.P.S. Navijam za NY zato sto su ispodpsi, ali i zato sto se plasim da ce teacher da me banuje ako navijam za Radikale.

Goranz

34:13 za Giantse...Patsi su precenjeni i Giantsi ce ih veceras isprasiti.

Zinedine Zidane

želim svu sreću Džajantsima večeras, ma koliko suludo zvučalo verujem da mogu da dobiju.

mandingo

Jos samo malo... Imaju Giantsi sanse, samo moraju pametno. Slazem se da je pass rush u ovoj tekmi kljucan, ne verujem da ce LM divljati kao protiv Boltsa. Mossa obavezno udvajati, Welkeru polomiti rebra kad je postavljen na slantu. U napadu three step drop & throw, paziti se sackova po svaku cenu, Ilija je dokazao da moze da iskontrolise utakmicu (t.j. sebe u vaznim trenutcima), mada ce danas verovatno morati da baca vise nego protiv cowgilrsa i packersa. Ako udvajaju Plaxa (sto nije nemoguce), treba Toomera, koji igra najbolji football u karijeri, koristiti maximalno. Jacobsa i Bradshawa niko nije zaustavio u playoffu, ali treba imati mooda i baciti ponekad na 2nd & goal sa 7 yardi, zato sto je rushing defence patsa izgledala neprobojna u red zoni protiv Boltsa, drugim recima Tynesa hocu da vidim samo kad puca PAT. Let's go GEEEEE-Men. :)

Њујоркер
34:13 za Giantse...Patsi su precenjeni i Giantsi ce ih veceras isprasiti.
:lol: :lol: :lol: Дао Бог да ове њујоршке смрадове испрашимо са толиом разликом да више не спомену ф од фудбала у Посту и Њузу. Каква стока тамо ради, па то је невероватно. И још ми неко кука на Неспортски журнал... Но, разумљиво је, Њујорк у спорту има успеха ко и 1 Бабушница, па једино што могу јесте да мрзе ове друге. Додуше, данас ће поново цела Америка, а не само Њујорк, бити противу нас. Go, Pats, Go!

kobac
Дао Бог да ове њујоршке смрадове испрашимо
pazi kad sam mogao da se zakunem da navijas za 'patriote' protiv(u) njujorcana...iako o tebi ne znam nista osim da si konzervativac koji se dici nickom 'njujorker' :lol: Edited by kobac

Talladega

Minimalna pobeda Patriotsa.

teacher
pazi kad sam mogao da se zakunem da navijas za boston protiv(u) njujorka...iako o tebi ne znam nista osim da si konzervativac koji se dici nickom 'njujorker' :lol:
:lol:

Њујоркер

Ма нема то везе какав ми је ник.Једноставно, пре седам година (јел тада била прва сезона НФЛа на 3К?) сам еци-пеци-пецовао и изабрао Петсе. И остао уз њих.

kobac
Ма нема то везе какав ми је ник.Једноставно, пре седам година (јел тада била прва сезона НФЛа на 3К?) сам еци-пеци-пецовао и изабрао Петсе. И остао уз њих.
pa ok... ali smanji malo tresh tok protiv njujorka :)

mandingo

Teacheru, daj neku mantru za veceras. Preferirao bih da sadrzi alkohol, posto gledam u drustvu... i vec sam kupio pice. :rolleyes:

saveznik

Sve do prenosa na 3K nisam znao pravila i nisam uopšte pratio am. fudbal.Kada sam sve shvatio i počeo da uživam u igri, NE i Brejdi su mi postali dragi i nema tu više promene. Ponekad žalim što me nisu privukli oni ludaci iz Ouklanda, ali bar sam se oslobodio (privremenog ali intenzivnog) obožavanja Donovana MekNeba.Sve je jasno pred ovu utakmicu i uopšte mi nije jasno da neko sumnja u ubedljiv trijumf NE. Već posle 2/4 sve će biti gotovo.

Edited by saveznik

Sign in to follow this  

• Create New...