Jump to content
IGNORED

ulica rađa lešnike, ja sam jedan od njih


slepa živana

Recommended Posts

  • 4 months later...

juče u teretani saslušao pažljivo dobre jarane

 

kako treba: pitaćeš se zašto figure šahovske sa one druge strane niko ne miče

ja: pitaćeš se zašto ti gure šahovske sa one druge strane niko ne miče

Link to comment
  • 5 years later...
  • 2 years later...

Jakarta - "Povedi me"...original: "Sad jasno vidim promene i zastajkujem i kolebam se". Verzija mlađahnog mene: "Sad jasno vidim promene, izraz ajkule, i k'o ne dam se". I onaj deo "Da rasteram zle duhove" sam prekrstio u "Da rasteram sve duhove".  Tako pevao i u društvu uz gitaru, niko nije provalio, možda su i oni mislili da je tako ili uopšte nisu znali tekst osim refrena. 

 

Bijelo Dugme - "Lipe cvatu, sve je isto k'o i lani, hej" = "Lipe cvatu, sve je isto k'o i ranijeee" 

 

Naravno, Azrina djevojka na konju i bacanje očiju (u kontekstu iskopati sebi oči i baciti ih zbog te devojke koja je odjahala u nepoznatom pravcu) je i u mom slučaju bilo jedino logično, dok ortak nije umro od smeha kada sam tako otpevao. 

 

Jedan misanderstending iz engleskog kad sam u osnovnoj počeo da slušam Beatlese...stih iz From Me To You: "I got arms that long to hold you" sam shvatao kao: "Imam ruke tako dugačke da bih te zagrlio"...jedino mi nije bilo jasno zbog čega su mu i usne isto tako dugačke u: "I got lips that long to kiss you" :blush: 

 

Moraću da se setim još tih mojih bisera, bilo je ih neverovatno mnogo. 

 

  • Haha 3
Link to comment
  • 1 year later...

Nek se žudna vodljika probudi. U mojoj mladalačkoj interpretaciji, ta vodljika je kao neki deo tela zadužen za žudnju. I još sam bio ponosan što sam dovoljno obrazovan da znam da vodljika ne postoji stvaaarno već je u pitanju pesnička sloboda. Istina me nije pomela, i dalje tako pevam :)   

  • Haha 1
Link to comment

Stih Dedicato a tutti quelli che…”  se peva kao:

“Nek ti tata kupi patike…”

 

Iz pesme:
Se Bastasse una Canzone - Eros  Ramazzotti (“Seros Razmazoti”)

 

 

Link to comment
5 hours ago, peralozac said:

Nek se žudna vodljika probudi. U mojoj mladalačkoj interpretaciji, ta vodljika je kao neki deo tela zadužen za žudnju. I još sam bio ponosan što sam dovoljno obrazovan da znam da vodljika ne postoji stvaaarno već je u pitanju pesnička sloboda. Istina me nije pomela, i dalje tako pevam :)   

Moja sestra je pevala:

Koji mrzi osećajne blitve

  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...