Jump to content
IGNORED

Nizozemska je srce Kinshase


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Vrlo dobro -- dok rajhskomanda proverava kvalitet piva u oranienburgerstr (presudno za ishod rata), vesele zene ahenske su na braniku Vaterlanda! Neka sluze za primer + dobicete jednu ulicu u glavnom gradu kad ponovo osvojimo oranje.

nemoj da nam uskoce francuzi sa aix la chapelle.
Nema brige, brzo cemo ih naterati da ubace u petu brzinu -- unazad, kao i obicno. Edited by burekdzija
Link to comment
  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    39

  • אַף אֶחָד

    34

  • Miralem

    26

  • Yossarian

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

a sto onda holandjani kazu aken ;) a da ne pricam kako pevaju nemacka krv u himni. a odakle su ti vasi narandzasti monarsi? sad sam stvarno dotakla dno zivota. sta mene interesuju ta vasa evropska sitnicarenja ;)nemoj da nam uskoce francuzi sa aix la chapelle.
Na starogermanskim "diets" "duits" "deutch" znači "narod", odatle i Deuschland. Tako da taj stih ne znači da je Viljem "nemačke krvi". Osim toga, Oranž je u Francuskoj (dinastija se zove Oranž-Nasau). Eto ti i razloga za narandžaste fudbalske dresove, oranžističke(*) marševe u Severnoj Irskoj i duge narandžaste pantljike koje po zakonu ne pripadaju holandskoj zastavi, ali ih svejedno kače svi holandski rojalisti da se zna ko su (**).(*) Nemam pojma kako se ti bolidi zovu na srpskom --- mislim ti irski i škotski kalvinsiti koji se skupe u Ulsteru i Belfastu da slave bitku na reci Bojn i parada baš mora da prođe kroz katolički kraj... (**) Boje holandske trobojke su uzete u čast francuske revolucije, što se dinastiji nije baš dopalo. Slično je i sa srpskom zastavom, ali su boje permutirane da se ne bi kačili sa carskom Rusijom, kojoj se prvobitna ideja srpske zastave nije mnogo dopala.
Link to comment

s obzirom na nasu poslovicnu brzinu kada su okupljanja u pitanju, mozda nije lose da pocnemo da planiramo sledecu skupstinu slobodoljubivih nizozemskih kolonija kinshase. druga nedelja novembra, recimo subota, 10/11, u 1 gradu?

Link to comment
bas htedoh da predlozim isto (mislim na planiranje okupljanja). mislim da mozemo da ih uvedemo jednom mesecno?al ako se ovo 10/11 odnosi na doba dana, zaboravi. :P
pa jednom mesecno je mozda preambiciozno ako ocekujemo i goste iz drugih eparhija. mogla bi nema mailing lista da se napravi i sa drugima koji bi dosli. hef? aachencanke? ja ne znam ko je jos u blizini ovde...
Link to comment
jednom mesecno da se okuplja Jezgro, prave patriote, a ovi ostali kako hoce. al ajde da pokusamo u novembru, za pocetak ;)
Dobra ideja - mi, kojima je lako i blizu, možemo bez problema da se sastajemo jednom mesečno, nije to prečesto. Po sata il tri frtalja sata vozom nije ništa. A grad obožavam :)
Link to comment

nekad je bilo zezanje za cg - da je toliko mala da u vozu pocnes da pisas na jednom kraju, stignes na sledeci pre nego sto zavrsis. moze da se primeni i na holandiju... :)rado cemo posetiti i aachen, sto da ne. sve dok ne moramo preko granice dobro je. :)inace, ako achencanke i drugi iz provincije dolaze, moracemo da im obezbedimo i spavanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...