Jump to content
IGNORED

Masovno ubistvo u Mladenovcu, 4.5.2023


vojiste

Recommended Posts

1 minute ago, ChaLe said:

Pojavila se negde info da je imao, ne znam ni ja 20 godina i 10 meseci ili tako nesto? Da li ima negde dattum rodjenja i da li ima veze ako je bio ispod 21?
Hvala unapred

Ima, max kazna je za takve 20 godina...

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, ChaLe said:

Pojavila se negde info da je imao, ne znam ni ja 20 godina i 10 meseci ili tako nesto? Da li ima negde dattum rodjenja i da li ima veze ako je bio ispod 21?
Hvala unapred

Apsolutno. Ako je imao manje od 21 ne može da dobije doživotnu, već sam maksimalnu zatvorsku - 20 godina. 

  • +1 1
Link to comment

Hiljadu sela - hiljadu obicaja...kod mene u kraju, kad se neko previse osili ili ga sacekaju negde u mraku pa polome motke o njega..ili mu drndaju imovinu dok ne skapira da ne moze dalje tako. 

 

Ako te mrzi..onda se desi kao u Pecincima, da ne pustaju decu da udju u vrtic.

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, SNARC said:

Hiljadu sela - hiljadu obicaja...kod mene u kraju, kad se neko previse osili ili ga sacekaju negde u mraku pa polome motke o njega..ili mu drndaju imovinu dok ne skapira da ne moze dalje tako. 

 

Ako te mrzi..onda se desi kao u Pecincima, da ne pustaju decu da udju u vrtic.

 

To radi samo sa klasichnim bulijima, ali ne sa bash ludim likovima kakvi su ovi izgleda bili.

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, Mel said:

 

To radi samo sa klasichnim bulijima, ali ne sa bash ludim likovima kakvi su ovi izgleda bili.

 

Mi imamo 3 psihijatrijske bolnice u radijusu od 50 kilometara...ali to nije pomoglo ziteljima da prave razliku izmedju psiha i bilmeza..s razlogom postoji izreka "Prija mu kao budali samar". 

 

Ranije se govorilo (i postupalo) u skladu sa teorijom da roditeljima pripada prvih sedam godina vaspitanja, nakon toga stvari u svoje ruke uzima okolina.

  • +1 1
Link to comment

U selu u kome sam upravo, pre 50 godina je jedan skot silovao devojčicu od 15 godina. Nije bilo šanse da on odgovara za taj zločin kroz pravni sistem jer niko to nije ni prijavio, naravno, to se krilo zbog budućnosti  devojčice.

Ali je zato devojčicin brat polomio podebeo kolac na nasilniku i taj više nikada nije smeo da dođe u selo . Drznuo se da ode kod lekara, uzme potvrdu o povredama i ode u policiju. Policija došla u selo, seljani sve negirali i posvedočili da devojčicin brat nije tada ni bio u selu i da ovaj sve izmišlja (a svi su sve znali). Policija skapirala o čemu se radi i okrenuli se nalevo.

  • +1 6
Link to comment
19 minutes ago, gospa buba said:

to je kad imash jak paralelni sistem

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

Pa ne samo to.

I skotina je imao rodbinu i to blisku, u tom istom selu. I ta njegova rodbina se nije potrudila da ga zaštiti  

Prosto, znalo se da zločin zaslužuje kaznu i ako se kazna ne desi, mira neće biti 

Sada smo u društvu koje to ne razume. I zato i jesmo u govnima do guše.

  • +1 7
Link to comment
37 minutes ago, dùda said:

Pa ne samo to.

I skotina je imao rodbinu i to blisku, u tom istom selu. I ta njegova rodbina se nije potrudila da ga zaštiti  

Prosto, znalo se da zločin zaslužuje kaznu i ako se kazna ne desi, mira neće biti 

Sada smo u društvu koje to ne razume. I zato i jesmo u govnima do guše.

Imaš i ti poentu ali stoji činjenica da baba-komšinica KK kaže da je divno dete koje nosi kese i govori dobar dan i šta sad tu, ako se vrati u zgradu super.

ili pojedinačne lažove u Duboni koji govore novinarima kako je to divna i vredna familija.*

 

 

 

 

* ograda u onolikoj meri koliko su novinari izmislili 

Link to comment

Verujem ja da je to sve tako.

Možda je ovaj moj primer samo neki izuzetak, a možda je i do toga što je tada zajednica (ta konkretna, seoska a vrv i mnoge druge) funkcionisala na strogim moralnim principima. Zapravo je jedino tako i mogla da opstane. U zabiti, duboko u planini, često osuđeni sami na sebe, tj na sopstveno ustrojstvo.

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Pa ne samo to.

I skotina je imao rodbinu i to blisku, u tom istom selu. I ta njegova rodbina se nije potrudila da ga zaštiti  

Prosto, znalo se da zločin zaslužuje kaznu i ako se kazna ne desi, mira neće biti 

Sada smo u društvu koje to ne razume. I zato i jesmo u govnima do guše.

Pretpostavljam da je u pitanju Hercegovina.

Bila je opšta pobuna nakon silovanja u Bileci prije nekih desetak godina.

Sjećam se da je bukvalno sve stalo. Tražila se glava.

Ne znam više kako je to završilo.

Link to comment
8 minutes ago, BWA said:

Petar Božović?


 

Spoiler

497449104.jpg


Ne znam ni kako izgleda u RL, ali kad god citam o nekom seoskom/palanackom banditu na oci mi izadje ovaj

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...