Jump to content
IGNORED

Masovno ubistvo u Mladenovcu, 4.5.2023


vojiste

Recommended Posts

Clanak u Le Figaro, odlicno je opisao situaciju u srbiji

 

https://www.lefigaro.fr/international/fusillades-en-serbie-pourquoi-le-desarmement-du-pays-voulu-par-son-president-semble-complexe-20230505

 

Nekoliko isjecaka:

 

Selon Alexis Troude, «le principal objectif du gouvernement restait jusque-là de lutter contre les organisations mafieuses» plutôt que de s'attaquer à la possession d'armes chez les civils. Problème d'après lui, le président serbe pourrait ne pas aller aussi loin qu'il l'annonce car il conserve lui-même des liens avec la mafia, notamment «pour assurer sa sécurité». «Le fait que ces groupes jouissent d'une grande tolérance justifie une certaine culture de la violence, l'idée que tout le monde peut être armé», complète Jean-Arnault Dérens.

 

Prema Alexisu Troudeu, "glavni cilj vlade do sada je bila borba protiv mafijaških organizacija", a ne napad na posjedovanje oružja među civilima. Problem je, prema njegovim riječima, u tome što srbijanski predsjednik nije mogao ići tako daleko kako najavljuje jer i sam ima veze s mafijom, posebno "kako bi osigurao svoju sigurnost". "Činjenica da te skupine uživaju veliku toleranciju opravdava određenu kulturu nasilja, ideju da svako može biti naoružan", dodaje Jean-Arnault Dérens.

 

Les Serbes ont donc conservé massivement des armes datant des guerres de Yougoslavie. «Ces comptes du passé n'ont jamais été vraiment réglés et il y a toujours aujourd'hui une glorification des crimes commis dans les années 1990, ajoute Jean-Arnault Dérens. Tant que cela n'aura pas évolué, il paraît compliqué de sortir de cet important armement de la population».

 

Srbi su, dakle, masovno zadržali oružje iz jugoslavenskih ratova. “Ti računi prošlosti zapravo nikada nisu bili podmireni i još uvijek postoji glorifikacija zločina počinjenih 1990-ih”, dodaje Jean-Arnault Dérens. Sve dok se to ne promijeni, čini se da je komplicirano izaći iz ovog važnog naoružanja stanovništva”.

 

Ova dva stručnjaka suprotstavljaju se o ulozi globalnih utjecaja. Za Alexis Troude, srpsko društvo se amerikanizira i važna uloga vatrenog oružja preko Atlantika mogla je prijeći srpske granice. Prema Jean-Arnault Dérensu, odgovornosti su prije svega “unutar Srbije”. “Ovi događaji gdje Srbi ubijaju Srbe jasno pokazuju da se radi o društvu koje uvelike gubi orijentir”, slažu se ipak.

 

 

Google traduction je sve bolji i bolji.

  • +1 3
  • -1 3
Link to comment
2 hours ago, Patty Lee said:

Kontam da sam vrv u manjini ali meni je ovaj Dežulovićev tekst baš loš. 
hide GIF

Apsolutno nisi u manjini.

 

Pretenciozno i neozbiljno bavljenje ozbiljnom temom. Stilski super napisano kao što Dežulović to uvek radi, samim tim i zavodljivo, ali samo toliko.

Edited by Milošica
  • +1 4
Link to comment

Другари. Да не заборавимо, и Вељко Беливук је серијски убица. А дружио се и радио послове зна се за кога.

  • +1 9
Link to comment
1 hour ago, Malvo said:

 

Dovoljno je jezivo ovo pročitati. A oni su živi. 

 

U neku ruku sam zato i stavio, jer je i mene šokiralo i smučilo mi se, a u drugom planu je. Prirodno da nam je najviše žao obitelji koje su izgubile djecu, ali ovo su dva takva pokolja gdje će još mnogi do kraja života trpjeti i fizičke a ne samo psihičke posljedice. Teške povrede kičme, ostaju bez bubrega, metak u oku, ostao nepokretan.... strahote. 

Vjerojatno većina nas osim za one za koje je rečeno da su baš najgore misli da su imali sreće pa eto malo neka ranica na ruci ili nozi. 

  • +1 8
  • Tužno 1
Link to comment
38 minutes ago, harper said:

Uzgred, covek nista ne mora da zna o ovom zlocinu i tragediji u Mladenovcu da bi znao sta se i zasto desava, dovoljno je da je video snimak onog dripca u lambordziniju koji je veselo jezdio ulicama Beograda, poigravao se sa desetinama hiljada evra u kesi i drkao policiju, da bi na kraju policija "uhapsila" auto jer dripca nije smela, posto je sin Vucicevog kuma. Vec tada je ovo isto sto se desava u Mladenovcu moglo da se desi u centru Beograda, samo bi oruzje masovnog ubistva bio skupoceni automobil a ne automatska puska. Vidjao sam to u Rusiji, druga generacija (deca) bahatih mandrila koje vlast stiti razviju takozvani "Bozji kompleks", poseban nivo bahatosti koji u jednom trenutku klizne u patologiju, bolesnu ideju da je njima sve dozvoljeno i da svi drugi zivoti postoje samo kao predmet njihovog izdrkavanja. Logicno je, zamalo napisah prirodno, da ce povremeno ispadi tih idiota da dovedu do tragicnih posledica. To su vec izgubljene duse koje ne znaju za meru, principe, vrednosti, empatiju, ne znaju ni za sta sto je primereno normalnom ljudskom bicu. Njima vise nema pomoci.

 

U Srbiji se ovakve stvari nece prekinuti sve dok se totalno ne razmontira cela ta skalamerija bahatih, oduzme im se sve sto su stekli kriminalom i bace se na marginu drustva gde i pripadaju. Jednostavno nema drugog nacina jer ta vrsta opijenosti ne zastareva, iz nje se ne moze izaci ucenjem i razumevanjem, sa njom se ne moze naci kompromis. Ti "lambordzinijevci" ce sad malo da se primire, ocevi i majke ce im na neko vreme uzeti kljuceve kola i poslati ih u inostranstvo da se tamo izduvaju dok ne prodje reakcija na ove poslednje tragedije ali kada sve to prodje vratice se u Srbiju i nastaviti po starom. Jedini nacin na koji se oni mogu resiti je potpuno i dosledno satiranje u korenu i takvog ponasanja i njegovih protagonista.

 

Problem je, naravno, sto je prva glava tog ludila predsednik, vise vlasnik, drzave, tako da bi u slucaju da uopste ima nade da se to rascisti morala da radi ona poslovicna kuka i motika koje ce u jednom sirokom otkosu da dodje glave celom tom cirkusu. Bilo kakve polovicne metode nece biti dovoljno dobre. Sto se politickih partija u opoziciji tice, ne vredi glasati ni za koga ko ne obeca da ce u potpunosti da kriminalizuje sve odluke koje je "drzava" donela u poslednjih 11 godina, da ponisti ili stavi na reviziju sve zakone, odluke, projekte, propise, nacionalne i medjunacionalne sporazume koje je ova vlast donela, ukljucujuci i potpise racuna u kafani koji su napravljeni u ime reprezentacije. Novi Murta, ako uopste zeli da spasi drustvo a ne da bude onaj koji ce da natera Kurtu da sjase da bi on uzjahao, mora bukvalno da izbrise 11 godina Vuciceve vlasti do poslednjeg slova. Sve drugo bi bilo sminkanje mrtvaca.

Jbt, samo kad pomislis da smo mi ovde ispisali preko 100 strana povodom ovih nesreca, a Djilasa, Tepicke, Manojlovica, Grbovica, Ponosa...nema ni u tragovima. Ja vec godinama navijam da se osnuje jedna Reset stranka i dalje naivno verujem da bi imala puno sledbenika, ali avaj. I ne, nije u pitanju samo 11 godina Vuciceve vladavine, vec ceo period od Milosevica do danas. 

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Realno, ako je suditi po dogadjajima iz Mladenovca bolje neka zaposle hiljadu taksista da cuvaju skole nego hiljadu policajaca. Onoliki specijalci, helikopteri, nocni viziri, sajevi, kurci-palci opkoljavase celu noc, na kraju jedan taksista ubici dodje glave.

Ako je suditi po odnosu djaka i tetkica, otpustiti pola profana i zaposliti tetkice.

Obozavam CSI Miami, kad inspektor poveze sve i jos sam golim rukama uhapsi ubicu i inteligencijom izvuce priznanje

Link to comment
7 hours ago, vememah said:

 

Džamahirija znači svenarodna republika i predstavlja izraz koji je skovao Gadafi za svoju sekularnu državu tako da je svaka njegova upotreba u značenju (islamske) teokratije pogrešna.

ispravno >pravoslavna talibanija

  • +1 2
Link to comment
29 minutes ago, Time Crisis said:

 

Ljudi su generalno pukli i to ne samo ovi iz Lambordžinija. Ja se pre neki dan vozio taksijem, vozač neki običan, sredovečni tip od nekih 50-ak. Neko nas isekao u traci (kao što se svakog dana dešava u saobraćaju), taksista otvori prozor i krene da mu psuje majku, ovaj drugi isto otvori prozor i takođe krene da ga psuje.

 

Dva minuta kasnije moj ti taksista sa sve sa mnom na zadnjem sedištu ispod suvozačkog izvuče i rasklopi teleskopsku palicu i dovikne ovom "ajde sad na sledeći parking da se objasnimo". To se sve dešava u po bela dana praktično u centru NS-a. Jedva sam dočekao da izađem, ne znam jel posle došao taj drugi da se objasne. Puklo je sve totalno.

 

Svakom coveku realno treba neko uzemljenje, sidro, neka konstanta na koju moze da racuna i to je ono sto nazivamo (drustveno prihvacenim) normama, dakle neki konsenzus drustva oko vrednosti. Kada toga nema onda jbg, svako je list na vetru - neko labilan neko stabilan ali svakodnevni zivot generalno tada postaje minsko polje zbog ovih labilnih. Udjes u auto i pogines od metka jer se nekome nije dopalo kako si se presaltao u susednu traku.

 

E sad (ono sto ponavljam od prekjuce) - ako se u medijima sistemski lomi mozak i saltaju vrednosti cas u jednu cas u drugu krajnjost (nekada i u jednom Vucicevom obracanju ima  teza koje su u otpunoj suprotnosti jedna sa drugom), posle deset godina to ce drustvo morati da kolabira, i naravno da ce se kola slomiti na najslabijima.

 

Ono sto mene vec dva dana iskreno zaprepascuje je odsustvo osnovnih impulsa kod ljudi kada ni pobijena deca i onakvo skandalozno obracanje balavog idiota ne uspevaju da probude ovu skuvanu zabu.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Carolostadien said:

 

U neku ruku sam zato i stavio, jer je i mene šokiralo i smučilo mi se, a u drugom planu je. Prirodno da nam je najviše žao obitelji koje su izgubile djecu, ali ovo su dva takva pokolja gdje će još mnogi do kraja života trpjeti i fizičke a ne samo psihičke posljedice. Teške povrede kičme, ostaju bez bubrega, metak u oku, ostao nepokretan.... strahote. 

Vjerojatno većina nas osim za one za koje je rečeno da su baš najgore misli da su imali sreće pa eto malo neka ranica na ruci ili nozi. 

 

Crni pakao je sad za njihove roditelje a i njih kad dodju sebi...

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

 

Apropo ovog omalovažavanja - vidjelo se na KZŠ da domaćin te iste KZŠ nije ništa shvatio. Zapravo je ovo, iako izgovoreno od strane vjerovatno labilnog ili neuračunljivog ili kakvog već bolida pogodak u centar, iskreno iznenađen sam da (ako je to taj sa ovih snimaka na Tviteru) neko ovog tipa i barata takvom rječju, ali je baš pogodio suštinu.

 

Kako drugačije nazvati recimo ono što se dešavalo inspektorima iz slučaja Jovanjica? Kako drugačije objasniti ovo pišanje Siniše Malog po cijeloj akademskoj zajednici? Kako objasniti to da su Kebare i Pajkići i Staše poslanici? Kako objasniti to kad Rističević i Atlagić krenu da muču? Kako objasniti to da je Bata Gašić bio šef tajne službe a sad je ministar unutrašnjih poslova? Kako objasniti ono "ne dam Zlatibora, ne dam Gašića"? Kako objasniti slučaj naplatna rampa Doljevac? Kako objasniti onaj tretman penzionera za vrijeme korone, ono kad dotični objašnjava doktorima kako se koriste respiratori? Kako objasniti ono kad on krene da objašnjava otkud navijači koji mlate novinare na inauguraciji?

 

Ponižavanje odnosno OMALOVAŽAVANJE. 

Bukvalno u jednoj riječi objasnio izvršilac nepojmljivog zločina problem države. 

plus je najveći psihopata u državi na čelu iste.

Link to comment
8 minutes ago, Lancia said:

Jbt, samo kad pomislis da smo mi ovde ispisali preko 100 strana povodom ovih nesreca, a Djilasa, Tepicke, Manojlovica, Grbovica, Ponosa...nema ni u tragovima. Ja vec godinama navijam da se osnuje jedna Reset stranka i dalje naivno verujem da bi imala puno sledbenika, ali avaj. I ne, nije u pitanju samo 11 godina Vuciceve vladavine, vec ceo period od Milosevica do danas. 

evo sad se u holu skupštine obraćaju, marinika, biljana iz ndbg... verovatno će biti i ostalih. pominju neki skup u nedelju ili ponedeljak, protiv nasilja

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Brzo su reagovali. Devet minuta posle posta Lancije..

:) lancija će znati da ceni... nego do ponedeljka se plašim da ne vidimo boga

Link to comment
1 minute ago, slepa živana said:

evo sad se u holu skupštine obraćaju, marinika, biljana iz ndbg... verovatno će biti i ostalih. pominju neki skup u nedelju ili ponedeljak, protiv nasilja

Cvrc, postoji samo jedan protest. To mi zvuci ko zahtev za ostavku Ruzica.

Just now, Jimmy Kowalski said:

Brzo su reagovali. Devet minuta posle posta Lancije..

Prebacujes mi da sam spor :D?¿

Link to comment

Mislim da su oprezni kako osmisliti da ovo ne bude "skupljanje političkih poena na tragediji."

 

Prema mom mišljenju, svaka tema bi trebalo da bude materijal za skupljanje političkih poena, ako je stranka koja to radi u pravu, bila ta stranka na vlasti ili u opoziciji.

Edited by Milošica
  • +1 4
Link to comment
  • Tpojka unlocked this topic
  • Tpojka pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...