Jump to content
IGNORED

Masovno ubistvo u Mladenovcu, 4.5.2023


vojiste

Recommended Posts

1 hour ago, Carolostadien said:

Nažalost, Mladenovac bi mogao imati još žrtava, a i škola :sad:

Press liječnika o trenutnom stanju:

 

Curica i dječak koji su upucani u školi su jako teško.

 

Od jučer ranjenih:
N.N. 2006. godište djevojka, operirana je, hematom je odstranjen, ona nije vidjela na lijevo oko, tu se zaglavio metak. Čeka je još intervencija.

M.A. djevojka 2005. imala je dvije prostrijelne rane, morao je biti odstranjen jedan bubreg, dio debelog crijeva, herojska operacija je napravljena.

Mladić dvadesetak godina, zajednička operacija, ušao je u stanje hemoragičnog soka, naši anesteziolozi su uspjeli riješiti sve, njemu slijede dodatne ortopedske intervencije.

V.M. po stabilizaciji stanja ide na dodatne intervencije,

S.J. 1972. godište ozljeda grudnog koša, operiran je, stabilno je. Za sada je nepokretan

1969, godište, operiran je, nalazi

Pešić Milan, operiran.

U drugu bolnicu primljena su dva pacijenta:
M.P. 1997. teška povreda bubrega, ostao je bez bubrega

U Smederevu su tri pacijenta. Jedan je zbog komplikacija preveden u Urgentni centar, on je R.J. 2002. koji je imao ozljedu trbuha.

J.M. 2000. stabilan je, i MN 2001.

Svi su u životnoj opasnosti jer nikad ne možete biti sigurni što je točno ozlijeđeno, ali jedan je zaista teško.

 

Dovoljno je jezivo ovo pročitati. A oni su živi. 

Link to comment

Ja dok slušam dok nabraja inicijale godišta i povrede oću da odlepim.
Jbo me ... Kad i gledam ovo



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Jel mene neko zajebava ili oni i dalje nazivaju ovog teroristom? Sve bi uradili samo da ne priznaju da su se javila dva ludaka u 2 dana, koje je sistem iznedrio i koji nemaju nikakve veze sa politikom

  • +1 2
Link to comment

ovo sa terorizmom je baš ono promašeno, mene sramota ispred njih, ali uvijek se mora uzeti u obzir kome se govnari sa KZŠ obraćaju

  • +1 9
Link to comment
Jel mene neko zajebava ili oni i dalje nazivaju ovog teroristom? Sve bi uradili samo da ne priznaju da su se javila dva ludaka u 2 dana, koje je sistem iznedrio i koji nemaju nikakve veze sa politikom

Mislim da im je ideja da okarakterišu delo kao terorizam jer je onako bombastičnije.
Nešto su ovi menjali zakon u karakterizaciji pojma "teroristički napad" ali meni je to "tanko".
Ali znače pravnici odavde da pojasne...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
24 minutes ago, morgana said:

zar nije penzionisan tj bivsi ili direktor ili sta god

Pred penzijom, majka radi na VMA. 

Kažu uobražen do koske i bahat, opet jebeni narcis povređene sujete. 

  • +1 4
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

ovo sa terorizmom je baš ono promašeno, mene sramota ispred njih, ali uvijek se mora uzeti u obzir kome se govnari sa KZŠ obraćaju

 

Teroristi imaju (politicke) zahteve. Zato i jesu teroristi, oni svojim činom i akcijom ucenjuju vlast medijskim porukama. Ovaj bilmez nije čuo za reč terorizam a kamoli da je došao do zahteva.

 

Kapiram ja kome se obracaju ali ne moze biti da je prosecni Srbin bas toliko glup.

  • +1 3
Link to comment

Definicija terorizma:

https://sh.wikipedia.org/wiki/Terorizam

 

Quote

Terorizam je smišljena upotreba nezakonitog nasilja ili prijetnje nezakonitim nasiljem radi usađivanja straha, s namjerom prisiljavanja ili zastrašivanja vlasti ili društva kako bi se postigli ciljevi koji su općenito politički, vjerski ili ideološki. U današnjem svijetu ne postoji definicija terorizma oko koje postoji međunarodnopravno relevantni konsenzus. Uobičajene definicije terorizma se uglavnom svode na nasilna djela kojima je glavna svrha izazvati opći strah, poduzeta iz ideoloških razloga, odnosno akcije u oružanim sukobima čija su namjerna meta neborci, odnosno civili.

Ovde nije bilo političkog, vjerskog ili ideološkog cilja, tako da glavni psihopata lupeta po obicaju.

  • +1 4
Link to comment
  • Tpojka unlocked this topic
  • Tpojka pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...