Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Tacno sam i rekao da mi ne lici ovaj mangup sa slike na njega, daleko je krupniji od onog sto smo videli da izvode iz ribnikara.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Link to comment
7 hours ago, Lancia said:

Ne videh ni predstavnike opozicije, svi su izgleda resili da zive na TV-u i tviteru. Gadno rasulo od drzave.

Bili du i Dobrica i Grbovic, njih sam bar video uzivo ...

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Nema potrebe da prave predstavu od odlaska pred skolu i paljenja sveca.

Prosto odu, zapale svecu, stave cvet, ostanu 10ak minuta i to je to.
Nisu skotovi da se guraju da daju izjave ili da se slikaju.

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, steins said:

Da vam kažem nešto, opet - mi smo se u mladosti plašili roditelja, pa komšija, pa starije braće i sestara, pa učitelja i nastavnika, pa starijih i jačih na ulici, pa policije.

 

Pre neki dan moje dete treba niz neki tobogan, pritom se i rasplakao jer kad je dosao gore ucinilo mu se da je tobogan preveliki za njega (ima tri godine). Sad ja ne mogu bas skroz da mu pridjem ali tu sam blizu, aj vrati se nazad, aj na stomaku, aj ja cu te hvatati... kako to vec izgleda. Dolazi dva puta krupniji decak od 6-7 godina, ba bu ovaj moj od straha skoci niz toogan, reko aj nije lose da izadjemo iz te price, kad samo sevnu noga prema glavi ovog mog. Ja nekako uspem da ga uhvatim reko kud si posao, hoces mu na glavu?

Mali me gleda belo, boli ga ona stvar. nit mi sta odgovara, niti ga briga da se malo povuce, cim sam ga pustila krenuo je da opet pregazi ovog malg (izlazi se kroz neki cik cak prolaz i onda si napolju).
Mene je jednom u tom predskolskom uzrastu izgrdila jedna baka nesto sam se ponasala bezveze bacala neke kamencice u njenom pravcu, nakon toga ja sam dve godine imala groznu grizu savesti i neprijatno mi je bilo da idem u tom pravcu gde je ona. Ovog malog za bo le...

  • Tužno 1
Link to comment
12 hours ago, le petit nicolas said:

na stranu ova zubata nakaza, meni je zaparalo uvo kad je neko malopre napisao da je sa djacima isao ulicama i da su isli sa svecama. zasto? moze li se biti tuzan, pokloniti se u mislima, bez svece? da li je u toj grupi djaka neko bio praznih ruku? da li je na celu povorke isao direktor skole sa svecom?

svece se pale za zive i mrtve. u crkvi. i to je sasvim drugi postupak i ima sasvim drugo znacenje.

ovo je jedna neuka profanizacija, kao celo nase pvavoslavlje od 1990-ih.

 

poz

 

Patrijarh je zapalio sveću i položio je na trotoar

Link to comment
48 minutes ago, steins said:

Da vam kažem nešto, opet - mi smo se u mladosti plašili roditelja, pa komšija, pa starije braće i sestara, pa učitelja i nastavnika, pa starijih i jačih na ulici, pa policije. 

Svo to "plašenje" nije u biti bilo maligno, nego je imalo za posledicu odredjivanje nekih granica™, koje su u periodu odrastanja najbitnije pošto se na taj način uči i disciplina, i poštovanje i sam život se stavlja u neki kontekst. Pod ruku sa tim je išla i empatija i sažaljenje i saosećanje i osećaj pripadnosti nekoj celini /porodici, odeljenju, ..../

Danas svega toga nema - i stasavaju ljudi koji su egoistični, oholi i do te mere ne poznaju da postoje granice da se to graniči sa duševnim pormeećajima. 

Zato je potrebna i jaka država i jaka porodica i jaka škola. Da održava 1 sistem u okviru koga se krećemo i u okviru koga živimo - bez toga se radi o najobičnijoj anarhiji

 

 

 

Kad vec pravis generalizacije, samo ti jos fali da su nam ovo donele te zapadne vrednosti. 

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Kad vec pravis generalizacije, samo ti jos fali da su nam ovo donele te zapadne vrednosti. 

Ima steins jednu motku da bije(i da dobije gomilu pluseva za to na ovom forumu), zna on kako to treba.

 

To su njegove vrednosti.

Edited by Milošica
Link to comment
18 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Kad vec pravis generalizacije, samo ti jos fali da su nam ovo donele te zapadne vrednosti. 

 

Ne fali. Ovo o čemu pišem ima svoje utemljenje u nauci. 

Mi nismo usvojili zapadne vrednosti, mi smo ih iskarikirali odnosno napravili njihovu simulaciju kako bi nam više odgovarala. 

 

PS generalizacijama ništa ne fali u ovim situacijama. Ustvari svo vreme pričam o sistemu i društvu - a to ne može drugačije da se shvati nego kao generalizacija. 

 

e: a i kad si već tu, reci mi tačno šta ti smeta u mom postu pa možemo da pričamo o tome.  Eto može i @Milošica

 

Edited by steins
Link to comment
3 minutes ago, steins said:

 

Ne fali. Ovo o čemu pišem ima svoje utemljenje u nauci. 

Mi nismo usvojili zapadne vrednosti, mi smo ih iskarikirali odnosno napravili njihovu simulaciju kako bi nam više odgovarala. 

 

PS generalizacijama ništa ne fali u ovim situacijama. Ustvari svo vreme pričam o sistemu i društvu - a to ne može drugačije da se shvati nego kao generalizacija. 

 

e: a i kad si već tu, reci mi tačno šta ti smeta u mom postu pa možemo da pričamo o tome. 

 

 

Pa upravo te generalizacije, u kojima trazis uzroke. Ko da citam Vladu Georgijeva koji kuka sto danas roditelj ne sme da digne ruku da dete zbog tih novih vrednosti, a u njegovo vreme se znao red i cvrsta ruka sve resava. Neki roditelji su dobri, neki su ispustili decu pa ih vaspitala ulica. Mislis da toga nije bilo pre ranije? Naravno da je bilo.

 

Jaka drzava, jaka porodica. To ko predizborni slogan Dveri.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, steins said:

Zato je potrebna i jaka država i jaka porodica i jaka škola.


U kom smislu jaka, autoritarna drzava, patrijarhalna porodica, represivna skola? 
Takvo okruzenje bi doprinelo razvijanju empatije i stvorilo neko bolje drustvo, zaista?
 

Link to comment
3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa upravo te generalizacije, u kojima trazis uzroke. Ko da citam Vladu Georgijeva koji kuka sto danas roditelj ne sme da digne ruku da dete zbog tih novih vrednosti, a u njegovo vreme se znao red i cvrsta ruka sve resava. Neki roditelji su dobri, neki su ispustili decu pa ih vaspitala ulica. Mislis da toga nije bilo pre ranije? Naravno da je bilo.

 

Jaka drzava, jaka porodica. To ko predizborni slogan Dveri.

 

2 minutes ago, Leia said:


U kom smislu jaka, autoritarna drzava, patrijarhalna porodica, represivna skola? 
Takvo okruzenje bi doprinelo razvijanju empatije i stvorilo neko bolje drustvo, zaista?
 

 

Opasno mešate lončiće - izmešali ste sistem, pravila, granice - sve ono što čini jedno organizovano i civbilizovano društvo -  sa represijama, patrijarhatom, čvrstom rukom, autoritativnim režimom.

To mešanje lončića je jedan od glavnih uzroka ovoga što živimo danas. 

  • -1 1
Link to comment
Just now, steins said:

 

 

Opasno mešate lončiće - izmešali ste sistem, pravila, granice - sve ono što čini jedno organizovano i civbilizovano društvo -  sa represijama, patrijarhatom, čvrstom rukom, autoritativnim režimom.

To mešanje lončića je jedan od glavnih uzroka ovoga što živimo danas. 


Niko ne mesa loncice nego si ti nejasan.

Sta ti tacno podrazumevas pod “jaka drzava, porodica, skola”? Kad god se pocne s takvim narativom to obicno znaci “cvrsta ruka”

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...