Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

2 minutes ago, boldrock said:

 

Kolega ujutru priča kako je šokiran nebuloznim stvarima koje čuje od naizgled normalnih ljudi, spominje onu budalu na tviteru koja drvi o zapadnim vrednostima.

 

Razgovaram sa prijateljem koji je danas bio na poslovnom sastanku i slušao 15-minutnu teoriju zavere od strane starije advokatice koja sumnja na strane službe koje žele da skrenu pažnju sa Kosova, kaže da je bukvalno zanemeo.

 

Klasicni "ravnozemljasi", pobornici teorija zavere, za njih je sve sto se desava posledica necije zle promisli i spremni su da odu u nevidjene nebuloze da bi isterali svoje teorije. Uvek ih je bilo ali su se poslednje vreme ozbiljno nakotili zbog drustvenih mreza, narocito za vreme pandemije Kovida.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Redoran said:

 

Apaolutno. Težak je ekstrem proglasiti ih sve na gomili za buduće šipkaše jer ovakav šok ventiliraju nezrelo i frustrirano. To su klinci jbt, pokušavaju da plivaju u onome u šta ih je naša generacija i ona pre nje umočila do grla, i svaki put kada loše zamahnu te iste generacije im na keca odriču pravo da se uopšte zovu ljudima. Nepotrebno je to.

Ćerka mi dva dana samo priča o tome, danas su sa svakim nastavnikom sa kojim su radili pričali o događaju... Prepričavala mi je te razgovore i sa većinom je otprilike bilo kako i ovde mi pričamo na forumu, neka normalna ljudskja priča, pokušaj da se uteše deca, ali, naravno, najveći zilot, nastvanik geografije i veronauke (da ista osoba predaja oba) iskoristio je priliku da objasni da je za sve kriv zapad, zlo koje nam dolazi odatle, internet i kompjuterske igre... Uz ponosno objašnjavanje da on nikeda nije igrao igre jer to razara dušu čoveka i uvlači ga u zlo...

 

Neki dečaci su probali da objasne da interent i igre ne mogu biti same po sebi zlo, ali ovaj je nastavio tiradu još žešće...

 

Kako, mislim Harper, reče, nama deca idu u školu kod nekih ljudi koji ništa ne razumeju tu decu... To je ono što je strašno, vreme i nakaradno društvo je te ljude pregazilo, nisu se ni trudili da ostanu u korak sa klincima...

Edited by radisa
  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment
5 minutes ago, Valkyrie said:

 

dabogda pare što dobija za ovo gnojenje dao na lekove.

ali da živi duuuugo... ako može do 120 godine...

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

Ja ne mislim da je to generalno dobra ideja. Ali je dobro ono što je Hamlet predložio, da se za odredjena (najteža) krivična dela poput teških ubistava svakom sudi kao odraslom, pa neka ima 10 godina u trenutku izvršenja.

 

Takodje ne bi bilo loše da se kazne za takva dela odsluže do kraja i da ubice više ne ulaze u sudnicu znajući unapred da šta god da dobiju, služiće samo dve trećine.

U Britaniji je bas  10 godina granica ...

Link to comment
Just now, dùda said:

Kakav sad vatromet 

ne znam, oni svaku noc u ponoc organizovano ispaljuju neshto vec godinama, a vikendom bez greshke, nemam pojma shta, proshli put su "slavili" i veliki petak, pa smo se iznenadili, ali to je koincidiralo i sa masovnim chestitanjem velikog petka po mrezama medju njihovom i ekipom slichnog znanja i stanja, pa nije bilo ni toliko chudno.

  • Hvala 1
Link to comment

Nisam imao zivaca i volje danas da idem medju ljude i na instagrame ili generalno bilo sta, citao sam samo ovde na forumu sta ima

Sad sam bio i... evo rezultati iz babla po ucestalosti i intenzitetu

1) poruke podrske, pozivanje politicara i svih nas kao clanova drustva na odgovornost i promene (vrlo slicno k'o i ovde)
2) mi smo amerika za sirotilju, sta ces, dobro smo i zivi
3) nije mene/nece mene
4) ekstremno crnohumoraski mimovi

Zombizam razara 
 

Link to comment
Just now, gospa buba said:

ne znam, oni svaku noc u ponoc organizovano ispaljuju neshto vec godinama, a vikendom bez greshke, nemam pojma shta, proshli put su "slavili" i veliki petak, pa smo se iznenadili, ali to je koincidiralo i sa masovnim chestitanjem velikog petka po mrezama medju njihovom i ekipom slichnog znanja i stanja, pa nije bilo ni toliko chudno.

Bolji poznavaoci prilika kazu da ti čudni vatrometi sluze kao obaveštenje o isporukama droge

Link to comment
olosh radikalski puca svoj tradicionalni vatromet u ponoc.
culo se i u paviljonima. kakvi degenerici

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Link to comment
24 minutes ago, radisa said:

 

 

Kako, mislim Harper, reče, nama deca idu u školu kod nekih ljudi koji ništa ne razumeju

2000-ih sam dobro poznavala prosvetnu scenu u celoj srbiji. posle prekida od desetak+ godina, samo sam zevala na radionicama i seminarima, koliko se otislo u konzerve raznih vrsta. cirilicarenje, religija, piramide, njuejdz ishrane i medecine... nasa prosveta (i kultura) je puna zatucanih zenica i njihovih muskih pandana.

sad, to je verovatno presek celog drustva, al nije isto da l ti takav uci i vaspitava dete, leci te... ili kuca racun na kasi.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

Ja ne mislim da je to generalno dobra ideja. Ali je dobro ono što je Hamlet predložio, da se za odredjena (najteža) krivična dela poput teških ubistava svakom sudi kao odraslom, pa neka ima 10 godina u trenutku izvršenja.

 

Takodje ne bi bilo loše da se kazne za takva dela odsluže do kraja i da ubice više ne ulaze u sudnicu znajući unapred da šta god da dobiju, služiće samo dve trećine.

Kuku. Nisam ja to predložio. Ja sam jako protiv toga 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...