Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts




Republika Nece Valjda dolazi na naplatu u najgorem svom obliku, pricao sa svojim klincem kako bilo danas u skoli, on preprica neke uopstene stvari valjda sam ocekivao neki sok,  zabrinutost ali nista to nisam video kod njega


to ti ne znachi nishta shto ti nisi video. svako obradjuje situaciju na svoj nachin.
gledaj dalje, bice svega. ono, budi okolo.



Sent from my RMX3710 using Tapatalk


  • +1 9
Link to comment
9 minutes ago, Sandradjer said:

I dalje imam nadu da cemo se probuditi. Zapatilo se sve i svasta

 

 

 

da bi se probudili treba da zapalimo svetlo/vatru

treba pepeo da legne i neka nova trava da naraste

treba rumunija

 

ne znam koliko je u redu pozeleti, posto nisam tamo, ali evo zelim da ova utakmica koja ne treba da se odigra i ti gledaoci koji ne zele da je gledaju odu posle utakmice na jedno drugo mesto i ne maknu se odatle dok se sve ne pretvori u prah i pepeo, a sve u nadi da ce i drugi da im se pridruze

 

edit: znam ... nece

Edited by cedo
Link to comment
13 minutes ago, le petit nicolas said:

mislim da pozivanja na ostavke, zakon... nece biti delotvorni. samo akcija odozdo, akcija celog drustva, ako nadje snage da prestane da se gleda u ogledalo i pogleda u sebe, moze da povede ka ozdravljenju. akcija pronalazenja dece i odraslih pod znacima pitanja (dogovorenom skupu karakteristika) i pruzanja alternative bolesnom i morbidnom settingu. od zgrade do zgrade, ulice do ulice, parka do parka, obdanista, skole, kraja.

od toga, naravno, nema nista. suvise nas nekim svojim korenom srce bolesne sokove.

 

bio jedan sto je kao resenje uhljebstva predlagao da se svi svuda otpuste, pa da se raspisu novi konkursi. nije mu proslo.

 

poz

Ne bih detaljisao, ali da, stanje je takvo da ides svaki dan od nule, ko skadar na bojani. Svuda oko nas su accidents waiting to happen

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

ziva nisam sa tom utakmicom. to bash mora da se odrzi? ono, na zivot i smrt mora? i ljudi koji su kupili karte bash moraju da odu? mislim, na nivou individualnog odlaska, to je sve jasno, zar ne?

deca ne idu u shkolu.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk


 

 

nije to jedina utakmica koja se igra danas juce, al sto rece netko, trebao je biti spektakl

Edited by cedo
Link to comment
32 minutes ago, dillinger said:

a Lično, u ovom postu imam dijametralno suprotan stav prema ova dva pasusa. 

 

Ovo je verovatno prvi slucaj na svetu, a verovatno samo zato sto mi/nam je ipak tako blizak (lokacijski) da me je poljuljao u uverenju da je bitnije odrapiti kaznu pociniocu kao 1. pokaznu vezbu za buduce potencijalne prestupnike 2. vid kakve takve satisfakcije prezivelim srodnicima, nego da se do detalja ispitaju uzroci i tako se ucini kakav takav pomak na polju prevencije i ranog prepoznavanja ovakvih slucajeva. Shvatio sam da nam je ovo drugo u ovom momentu zaista mnogo ali MNOGO vaznije. Licno ne bih imao nista protiv da se doticni kroz 10-15 godina i potpuno rehabilituje ako za isti period uspemo izgraditi kakve takve osnove necega sto ce slicne pojave saseci u ranoj fazi i tim naslednicima usaditi siroku svest/empatiju itd. . Nama je to nasusno potrebno. Najlakse je ovako bolesnom drustvu naci zrtvenog jarca u malom ili njegovim roditeljima i sprovesti opsti linc.

Prvo, nisam predlagala nikakav linč, čak ne prizivam ni vanredno kršenje svih propisa pravne nam države jer znam kako se primenjuju zakoni. To čisto da razjasnim, bitno mi je pošto sam i sama pravnik i ne mogu da budem licemerna i slepa na pravo kao takvo, bez obzira šta mislim o načinu na koji se sprovodi ovde. I sama sam do juče mislila da je 14 godina adekvatna granica, osnovci su za mene deca i to je tako, nikakav pubertet, tripovi da su zreliji, način odevanja i ponašanja to ne menjaju.

 

O uzrocima ovog zločina možemo da pričamo tek ako isključe stručnjaci psihopatiju ili sličan poremećaj. Ako do toga ne dođe, onda ti džaba i ukidanje Zadruge i gun ban i padanje SNS sa vlasti. 
naravno, nisam protiv svega što si naveo kao npr uspostavljanja osnova za rano prepoznavanje simptoma poremećenih ličnosti, podrške porodici itd. Nažalost, imao si post @Svemir Zeka koja kaže da su se na njene apele kao psihologa oglušili direktori i ko zna ko sve, o saradnji sa roditeljima da ne govorimo.

I dalje sam uverena da ovo nije normalan dečko kojeg je splet okolnosti gurnuo preko ivice već natural born killer. Ako grešim - nek ide na moju dušu, no to je svakako krajnje marginalna stvar.

  • +1 1
Link to comment

Novosti potvrdjuju da su nadzorne kamere u školi sve snimile i daju tekstualni opis nekih scena - što znači da su videli snimak i da je sad samo pitanje ko će ga prvi i kojim kanalom pustiti u etar.

  • +1 1
  • Tužno 4
Link to comment
 
nije to jedina utakmica koja se igra danas juce, al sto rece netko, trebao je biti spektakl
igraju se utakmice?

a deca ne idu u shkolu.

(opet, da, naravno, nije moje da govorim kako ce ko da zali)


Sent from my RMX3710 using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, MocaVukotic said:

Ne bih detaljisao, ali da, stanje je takvo da ides svaki dan od nule, ko skadar na bojani. Svuda oko nas su accidents waiting to happen

 

I to je jedino sto svako od nas moze i mora da uradi, da gura svoj kamen i ne nervira se previse ako mu kamen isklizne iz ruku i otkotrlja se do dna padine vec sidje dole i krene ponovo. Negde u tom guranju nekom ces pomoci a da mozda to neces ni znati. Jednom su me u Moskvi pitali koliko ima smisla to sto radim imajuci u vidu sta se sve oko nas desava. Slegao sam ramenima i rekao - ja sam to sto jesam, radim to sto mogu, da li bi bilo bolje da sam poslednjih 20 godina sedeo kuci i nisam radio nista. Ideja menjanja sveta je luksuz za ambiciozne, posvecene, uticajne, ekstremno sposobne i mlade koji jos uvek nisu izgubili nadu da se svet moze promeniti. Nama ostalima je ostao taj kamen koji guramo da ga guramo najbolje sto mozemo. U normalna vremena je to dovoljno, u nenormalna neophodno.

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

igraju se utakmice?

a deca ne idu u shkolu.

(opet, da, naravno, nije moje da govorim kako ce ko da zali)


Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

 

e to je bubo

da spustimo tu granicu na 12 godina i da resimo problem

direktno vucic -> skupstina

a pink/hepi/ma sve i jedna neka prenosi

Link to comment

@Valkyrie me je podstakla da se setim teme koja me dosta okupira: legalno vs legitimno.

mnogi smatraju da je ovaj ubica intrinzicno i individualno zao i da treba da bude kaznjen.

drugi misle da je, opet uopsteno, zrtva sredine.

recimo, da su oba stava legitimni.

legalni stav kaze: premlad je, nikom nista.

da li smo, uopsteno gledano, postali drustvo koje se klanja legalnosti kao totemu, a legitimnost macku o rep?

 

poz

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, MocaVukotic said:

Ne bih detaljisao, ali da, stanje je takvo da ides svaki dan od nule, ko skadar na bojani. Svuda oko nas su accidents waiting to happen

ako nije previse detaljisanje, zanima me odgovor: da li je danas moguce snimiti majmune (i majmunice, znamo i za takve) dok vicu, prete, ucenjuju, divljaju... i prijaviti ih, ili nastavno osoblje to mora da trpi i moze samo "da ih smiruje"?

zaista me zanima jer sam iz skolstva pobegla 1993. zbog slicnih pojava.

 

poz

 

 

Link to comment
16 minutes ago, le petit nicolas said:

da li smo, uopsteno gledano, postali drustvo koje se klanja legalnosti kao totemu, a legitimnost macku o rep?


Najcesce ga se drzimo striktno kad nam odgovara da ga u licnom interesu ili diskusiji potegnemo kao Chuck Norris argument, inace ne mora

Generalno nisam narocito senzitivan i drustvene potrese prezivim licnim odbrambenim zombi mehanizmima, sarkazmom/cinizmom, ali ovo me je zabezeknulo i izulo iz cipela

Najbolje je da ne napisem javno nigde nikada sta bih predlozio za kaznu ovom pokusaju zivog bica, a i koje mere prevencije bih uveo da predupredim ovakve situacije u buducnosti. Stvarno sam mislio da ovakvi postoje samo u filmovima 

 

Edited by Plajvi
Link to comment

deca iz umetnichkih shola idu u shkolu sutra ko zeli, akcenat je na bivanju u zajednici, ko smatra da mu je zajednica potrebna.

nema pevanja i igranja.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...