Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

9 minutes ago, Bright Billy said:

 

Sa druge strane nije ni svako odbacivanje maltretiranje. Mozda su deca iz njegovog okruzenja ustvari jedina provalila da je on psihopata i zbog toga nisu hteli da se druze sa njim...


i to je moguće, naravno. ali nije rešenje da ostaje u toj sredini. 

Link to comment
41 minutes ago, Valkyrie said:
  Hide contents

Čula sam, nezvanično, od istog izvora, da je devojčica u Tiršovoj brain dead, samo na aparatima. Dakle, možda mu poraste "kill count" a ima i izazvanu kvadriplegiju bonus, sve mu na svetu jebem. Izludeću! 

 

 

Spoiler

Edit: Nebitno. Da ne prizivam najgore. Možda se izvuče.

Edited by Patty Lee
  • Tužno 7
Link to comment
 
1. ostavke
2. menjanje zakona uz otvorenu duskusiju gde bi svi oni koji imaju sta reci dobili i priliku za to
za pocetak, onako kao sto bi i trebalo da bude u nekoj zemlji gde nije sve otislo u kurac
jap. ono shto ja chesto kazem, pa mi se smeju. kad bi vuchic aleksandar reshio da zeli da ga istorijska chitanka zapamti kao choveka koji je na chovechnim principima uspostavio srbiju 21 veka, zavrshio bi taj posao do kraja godine. a on zna tachno shta je to, kao i mi shto znamo, jer nas je ista shkola podigla.

otvorena diskusija je misaona imenica.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk

  • +1 3
  • Hvala 4
Link to comment

@bradilko

slazem se sa svim, osim sa ubicom s ct. on je bio psihicki bolestan i to nije bilo nepoznato u gradu. ali, nasa navada da krijemo bolest kao sramotu.

 

sa ovim deckom je nesto drugo. naizgled, grom iz vedra neba.

 

poz

 

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Mene apsolutno ne interesuje šta je malog psihopatu navelo na ovo zlo, da li društvena klima (kao da samo on živi u ovoj Kući Strave a ne svi mi), ili što su ga "zezali" da je štreber, ili želja da bude dostojan tatinog arsenala... On nije bio u afektu, nije mu neki odeljenski šmeker nalupao šamare neposredno pre toga pa je on otrčao kući u suzama i adrenalinu, zgrabio tatin pištolj sa stola i brzo se vratio i osuo. Sve što je uradio je planirano dugo, smišljeno, bezosećajno, pedantno. Nazivanje svojih drugara, nečije dece "primary targets" i posle "kill counts" pokazuje da je u pitanju osoba koja ne zaslužuje tretman deteta, no, nažalost, Srbija je apsurdistan i u BAŠ U OVOM slučaju će slovo zakona stajati kano klisurina.

 

Šta sam zapravo htela, opet mi odluta tok misli ka malom govnetu... 

 

Moramo fokus prebaciti na preživelu decu. Neverovatno je šta ih je snašlo, iz čega su izvukli žive glave. Devojčicu koja je bila toliko prisebna da se baci na svoje mrtve drugare (<- molim vas pročitajte dva puta ovo :cry:) kako bi imala šansu da ne puca i u nju.. Ja ne znam, grlila bih je tako jako, mislim dok je ne udavim. Krivica preživelih je užasna stvar koja može zauvek nekog da sjebe. Moja majka je bila razredna devojčici koju je ubio momak. Njena sestra i najbolja drugarica su se sakrile iza fotelje i nije ih video. Ubio je sebe nakon nje. Sestra i drugarica su se godinama oporavljale što od tuge što od osećaja krivice jer su se sakrile. O strahu i paranoji, nepoverenju u sav ljudski rod koji će ova deca razviti - da ne govorimo. Dakle, sav fokus, briga, empatija, resursi, reforme.. - sve u njih usmeriti. Mali govnar ne zaslužuje pažnju, koja možda bude motiv nekom drugom ludaku. 

Lično, u ovom postu imam dijametralno suprotan stav prema ova dva pasusa. 

 

Ovo je verovatno prvi slucaj na svetu, a verovatno samo zato sto mi/nam je ipak tako blizak (lokacijski) da me je poljuljao u uverenju da je bitnije odrapiti kaznu pociniocu kao 1. pokaznu vezbu za buduce potencijalne prestupnike 2. vid kakve takve satisfakcije prezivelim srodnicima, nego da se do detalja ispitaju uzroci i tako se ucini kakav takav pomak na polju prevencije i ranog prepoznavanja ovakvih slucajeva. Shvatio sam da nam je ovo drugo u ovom momentu zaista mnogo ali MNOGO vaznije. Licno ne bih imao nista protiv da se doticni kroz 10-15 godina i potpuno rehabilituje ako za isti period uspemo izgraditi kakve takve osnove necega sto ce slicne pojave saseci u ranoj fazi i tim naslednicima usaditi siroku svest/empatiju itd. . Nama je to nasusno potrebno. Najlakse je ovako bolesnom drustvu naci zrtvenog jarca u malom ili njegovim roditeljima i sprovesti opsti linc.

 

 

Sa drugim delom se slazem ali skroz. Ajd uprosceno govoreci pre nesto vise od tri decenije kao dete prisustvovao sam jednoj uzasnoj sceni na svega par km od linije razdvajanja zaracenih strana u tadasnjim svima znanim dogadjanjima malo zapadnije od nas, preko Drine je l te. I neke starije cike su osetile potrebu da pred nas, grupu dece uzrasta od 7 do 12 godina, izvedu par ratnih zarobljenika ne bi li nam objasnili ko je u tom ratu sta zapoceo, ko je zasta kriv i kako sa kim treba postupati. 

 

Recimo da je epilog tog uzasnog igrokaza bio, umesto da postanemo bolji nacionalisti - to da je cetvoro dece imalo nocne more narednih nekoliko dana a jedna devojcica I trajne psihicke posledice, kako sam cuo mnogo vremena posle.

 

Uzasna, uzasna trauma za sve prezivele u toj ucionici, molim se za njih da smognu snage da sve preguraju.

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Jbt, dete ... 

Imao je i četiri Molotovljeva koktela i dva pištolja. Po njegovoj izjavi sam je to učinio i nije imao nameru niti želju sa tim Molotovljevim koktelima da bilo koje dete zapali, nego kako je rekao, da napravi jedan odbrambeni zid na ulazu u školu kako policija ne bi mogla da dođe, da pruži pomoć, jer bi imali određenu prepreku i barikadu kada bi mogao da izvadi okvir pištolja i isti spusti na pod“, ističe Milić.

  • Hvala 1
Link to comment

mislim da pozivanja na ostavke, zakon... nece biti delotvorni. samo akcija odozdo, akcija celog drustva, ako nadje snage da prestane da se gleda u ogledalo i pogleda u sebe, moze da povede ka ozdravljenju. akcija pronalazenja dece i odraslih pod znacima pitanja (dogovorenom skupu karakteristika) i pruzanja alternative bolesnom i morbidnom settingu. od zgrade do zgrade, ulice do ulice, parka do parka, obdanista, skole, kraja.

od toga, naravno, nema nista. suvise nas nekim svojim korenom srce bolesne sokove.

 

bio jedan sto je kao resenje uhljebstva predlagao da se svi svuda otpuste, pa da se raspisu novi konkursi. nije mu proslo.

 

poz

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, dillinger said:

 Licno ne bih imao nista protiv da se doticni kroz 10-15 godina i potpuno rehabilituje ako za isti period uspemo izgraditi kakve takve osnove necega sto ce slicne pojave saseci u ranoj fazi i tim naslednicima usaditi siroku svest/empatiju itd. 

Vlast mora da nadje nacin kroz rupe u zakonu, da taj mali nikada vise ne bude na slobodi, iz bezbednosnih i puno drugih razloga koje su korisne za drustvo. Mentalne institucije, statijaznam. Surovo, ali jedino "pravicno".

Edited by JohnnyD
Link to comment

Mali je svet, sad saznao, jedna od nastradalih bratanica od strica najboljeg ortaka. Bila dežurna. 😢

 

Sad se čuo sa njim, njemu nije do života, a kako je roditelju ne može ni da se pojmi. 

 

Pakao, jednostavno. Pakao.  Baš sam se smorio. Jebem ti život, koliko je sve krhko. Svi mi i naši životi. 

  • Tužno 12
Link to comment
22 minutes ago, MocaVukotic said:

Trsli smo nacisto, svi. I krivi smo svi.

 

Dodjem danas po zenu u skolu da je vozim kuci, pitam kako je proslo, jeste pricali s decom. Kaze onako, pricali smo, neki shvataju neki ne, neki se smeju neki cute, i tako... onda je dosao neki tata ko gorila i poceo da urla po skoli, da provaljuje nogom u kabinet, vristi na nastavnicu, morala sam da ga smirujem... Nista, ja gledam napred, vozim, okrenem se prema njoj da nesto pitam, vidim njoj drhti brada, krecu suze i onda provala jecaja, rekoh sta ti je, kaze nista skupilo mi se sve. Stojimo na semaforu, reko aj da damo otkaz nek ide sve u picku materinu (ja to kao u mnozini, da joj bude lakse), ma kakav otkaz, ko ce da radi s decom ako sad svi daju otkaz, vidis da ni kuci ne rade s njima, zar ne vidis to... 

 

Dobro, i sta sad? Sta sutra? pitam ja

Nista, kaze, opet u skolu pa sve ispocetka... 

 

Nemam pojma, i sve mi je jasno i nista mi nije jasno u isto vreme. 

da li se razjarena gorila mogla snimiti i prijaviti policiji? ta, i one pre nje.

ako ne, eto odgovora zasto ce tvoja plemenita zena sutra ici sve ispocetka. :sad:

 

poz

Link to comment

Republika Nece Valjda dolazi na naplatu u najgorem svom obliku, pricao sa svojim klincem kako bilo danas u skoli, on preprica neke uopstene stvari valjda sam ocekivao neki sok,  zabrinutost ali nista to nisam video kod njega

  • Tužno 1
Link to comment

Poslednje vreme došlo kad moram da se složim sa @Caligula - zajebite individualizaciju ovakvih zločina i vitlanje hipotetičkom kaznom koju "mali psihopata" zaslužuje ili ne zaslužuje.

 

Ovo su ozbiljni sistemski problemi, ne rešavaju se ritualnim kažnjavanjem pojedinca. Ne rešavaju se nikako, ako ćemo pravo, jer su van našeg dohvata. 

 

Čuo sam doduše i teze koje idu u onu drugu krajnost, pa ovo masovno ubistvo koriste kao povod za obračun sa svim što ih u životu žulja, od broja kladionica na ulici preko Pinka i Zadruge do Vučića i njegovog Malog.

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...